2017. 02. 24. péntek - Mátyás 6°C | 10°C Még több cikk.

Elvették Trulli 3. helyét, Hamilton léphetett a dobogóra

Forma-1 - A Toyota olasz pilótája akkor előzött, amikor a pályán volt a biztonsági autó, ez szabálytalan.

Elvették Jarno Trulli harmadik helyét, amelyet a vasárnapi Ausztrál Nagydíjon szerzett meg. A verseny fegyelmi bizottsága azért döntött a hátrasorolás mellett, mert a Toyota olasz pilótája akkor előzött, amikor a pályán volt a biztonsági autó, ez pedig szabálytalan.

Az eset miatt Trulli 25 másodperces büntetést kapott, amivel így összesítésben 12. lett, az eredetileg 4. címvédő, Lewis Hamilton pedig előrelépett a 3. helyre.

Sebastian Vettelt szintén megbüntették, ő a következő, Maláj Nagydíjat tíz hellyel hátrébbról kezdi, amiért összeütközött Robert Kubicával.

Az idénynyitó Ausztrál Nagydíjat a Brawn-Mercedes brit pilótája, Jenson Button nyerte, a második pedig csapattársa, Rubens Barrichello lett.

Forma-1, Ausztrál nagydíj, a pontszerzők: 1. Jenson Button (brit, Brawn) 2. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) 3. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 4. Timo Glock (német, Toyota) 5. Fernando ALonso (spanyol, Renault) 6. Nico Rosberg (német, Williams) 7. Sebastien Buemi (svájci, Toro Rosso) 8. Sebastien Bourdais (francia, Toro Rosso)

A világbajnokság állása: Pilóták: 1. Jenson Button (brit, Brawn) 10 pont 2. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) 8 3. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 6

Konstruktőrök: 1. Brawn-Mercedes 18 pont 2. McLaren-Mercedes 6 3. Toyota 5

Korábban

Brawn 1., 2. - Tarolt az 1 euróért vett csapat

A Brawn GP pilótája, a brit Jenson Button nyerte meg a 2009-es Formula–1-es versenysorozat első nagydíját, az Ausztrál GP-t.

A második helyen a borzalmasan rajtoló brazil Rubens Barichello, míg a harmadikon a boxutcából induló olasz Jarno Trulli végzett.

Az év első versenyén Button az első helyről simán elrajtolt, Barrichello azonban nagyon beragadt, és jelentősen visszaesett. Az élen Button mögött Vettel, és Massa volt a sorrend. Az első kör végén négyen is a boxba mentek, a rajt után ugyanis az első kanyarban Barrichello rossz manőverei miatt Webber, Heidfeld, Sutil és Kovalainen is mehetett szervízleni - utóbbi már nem is tért vissza.

A 17. körben Nakadzsima nagyon rossz helyen törte össze az autóját, Button viszont ekkor még nem volt kint tankolni, pedig jelezték, hogy bejön a Safety Car. A versenyzők sorra mentek ki a boxba, Button pedig épphogy „befért" a biztonsági autó elé.

Az újraindítást követően Button, Vettel, Massa, aztán Kubica, Räikkönen, majd egy baleset következett: Rosberg és Piquet kakaskodása után a brazil a kavicságyban landolt és befejezte a futamot.

Vettel az utolsó kerékcseréjét követően a harmadik helyre felzárkózó Barrichello elé érkezett vissza. A vége előtt néhány körrel azonban fogyni kezdett Button és Vettel gumija, így Kubica nagyon megközelítette őket. Vettel azonban nem hagyta magát megelőzni, összecsúsztak Kubicával, autódarabok kerültek a pályára és mindkettejük első szárnya a pályára repült.. Két kanyarral később a lengyel felmászott a falra, míg Vettel három kerékkel próbálkozott, nem sok eséllyel.

A második helyre így Button csapattársa, a pocsékul rajtoló Barrichello futott be, míg a harmadik helyen az utolsóként induló Trulli örülhetett.

• 3. No-Name 2009. március 29. 22:53
    „Most akkor a TIPPMESTER-ben ki nyert? A fogadóirodáknál láttam így is, úgy is.
    Szerintem törölni kellene.”
  • 2. CsabaKiraly 2009. március 29. 14:28
    „Ki mondta neked azt? Ne higgy neki mert nem tud semmit. :-))”
  • 1. pihent 2009. március 29. 13:24
    „A mai versenyt láttam. Szerintem újra megszerettem a Forma-1-et.”

Pécsre került a Magyar Kupa

Kosárlabda - A mérkőzésen egy-két labda döntött, megérdemelten nyert a Pécs, mert a döntő labdákat… Tovább olvasom