2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Első győzelem az új arénában: ETO - Savehof 35-23

Második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Bajnokok Ligájában a Győri Audi-ETO együttese a svéd IK Savehof ellen.
Győri Audi-ETO - IK Savehof 36-23 (16-14)
Audi Aréna Győr, 5500 néző. Vezette: Evgeny, Volodkov (oroszok)

Audi-ETO: Herr – BOGNÁR-BÓDI 5, Hornyák, KOVACSICS 4, LÖKE 6, AMORIM 7, Korsós 3/3. Cs.: GRUBISIC, Wéninger (kapusok), Szen 1/1, Szepesi 2, AGUILAR 6, Planéta, Milanovic-Litre 1. Edző: Ambros Martín.

Sävehof: Idehn – Wikensten 2, ODEN 6/2, Karlsson, Enhöring, ALM 7/1, Sand 3. Cs.: Bundsen (kapus), Dafe 2, Eriksson 2, Lindvall-Haggren 1, Haraldsdóttir. Edző: Henrik Signell.

Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3. Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Első győzelem az új arénában: Audi ETO - Savehof 35-23. Fotók: H. Baranyai Edina

Ambros Martín: „Gratulálok az ellenfelünknek a középdöntőbe jutáshoz, amelyet kiharcoltak a múlt héten. Sejtettük, hogy ez magabiztossá teszi őket, amely érződött is a meccs elején. Az új pályán mi is kerestük a helyünket a meccs elején, a Savehof kintről nagyon jól lőtt. De türelmesek és magabiztosak voltunk, meg tudtuk találni erre az ellenszert, védekezést váltottunk, és messzebbre tudtuk tolni őket a kapunktól. Tulajdonképpen ez volt a kulcs a győzelemhez. A játékosaimnak maximális elismerésemet szeretném kifejezni, mert amit ebben a szezonban mutattak, az emberfeletti, arra nincsenek már szavaim. Nagyon büszke vagyok rájuk!"
Kovacsics Anikó: „Nagyon vártuk már, hogy itt játszhassunk, a hangulatot, a sok szurkolót, és be is jött, amit sejtettünk, fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolóink, a hideg is kirázott, amikor befutottunk a pályára. Örülünk a magabiztos győzelemnek is, amely nem indult simán, tudtuk, hogy a Savehof nagyon jön majd, gyorsak, agresszívek. Félidőben azonban mi jobban meg tudtunk újulni, és onnantól egymást segítve, igazi csapatként játszottunk, jól összeállt a védelmünk és lerohanásgólokat tudtunk lőni."

A svéd edző, Henrik Signell így nyilatkozott: „Az első félidőben egész jó támadójátékot produkáltunk, jó indulás volt. Kemény meccsre számítottunk, az is lett belőle. Azt kell mondjam, hogy a Győr most a világ legjobb csapata, és bennünket a Győr ellen a svéd bajnokság úgy tűnik, hogy csak egy félidőre tud felkészíteni. Gratulálok az ETO-nak!"

Ida Oden: „Nem sikerült ugyan nyernünk, de ma igazi élménnyel gazdagodtunk. Az ETO minden téren jobb volt nálunk, megérdemelten nyertek, gratulálunk nekik."

Korábban

Magabiztos játékkal és második félidőben nyújtott remek védekezésnek is köszönhetően 35-23-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a svéd IK Savehof ellen az új arénában.

Zsúfolásig megtelt az Audi Aréna Győr a Győri Audi-ETO - Savehof Bajnokok Ligája találkozóra, ahol látványos koreográfiával mutatták be a csapatokat, majd Görbicz Anita végezte el a kezdődobást.
Amorim szerezte meg a gyorsan a vezetést a győrieknek, de Oden azonnal válaszolt egy ellentámadásból. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az ETO egyszer sem tudott két gólnál nagyobb előnyt kiharcolni. A zöld-fehéreknél főként Amorim, illetve Löke jeleskedett a gólok tekintetében, míg a svédeknél Alm és Oden tudta többször bevenni Herr kapuját. Lehetséges, hogy az új atmoszféra miatt, de kissé akadozott a zöld-fehérek védekezése, átlövésből és szélről is sokszor könnyedén tudtak gólokat szerezni a svédek.

Győri Audi-ETO - IK Savehof 36-23
A találkozó 12. percében Alm hétméteresével 7-6-ra vette át a vezetést a Savehof, de szerencsére négy perccel később a gyors támadásoknak köszönhetően Löke gólja után már az ETO vezetett hárommal. Nem adta fel a svéd együttes és ezúttal is sikerült az egyenlítés pár perccel később, viszont az első félidő hajrájában Aguilar percei következtek, Remek betöréseinek köszönhetően a zöld-fehéreknél egymás után háromszor vette be a vendégek kapuját, végül 16-14-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.
Szünetet követően remekül kezdett az ETO. Feljavult a zöld-fehérek védekezése, valamint pályára lépését követően Grubisic is bravúrokat mutatott be a kapuban. A szünetben a győri lányok megfogadhatták Ambros Martín tanácsait, hiszen rendkívül fegyelmezetten és pontosan játszottak. A vendégek képtelenek voltak tartani a lépést, tizenöt perc elteltével mindösszesen kétszer tudták bevenni a hazaiak kapuját, míg az ETO rendre góllal fejezte be a támadásokat.

Fotó: H. Baranyai Edina

A második félidő 18. percében Amorim gólja után a győri közönség nagy örömére az egész csarnok hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget. (35-23)
Az utolsó percekben már csak a különbség volt a kérdéses, illetve Ambros Martín lehetőséget adott a korábban kevesebbet szereplő játékosoknak. Első Bajnokok Ligája találkozóján pályára léphetett Weninger Alexa is a kapuban. Magabiztos játékkal végül 35-23-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a svéd Savehof ellen.

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Időn túli hétméteresből Sen is megszerezte első gólját. 35-23

(II.) 28.p. Szepesi ziccerből, Oden hétméteresből volt eredményes. 34-23

(II.) 27.p. Aguilar góljára Dafe válaszolt. 33-22

(II.) 24.p. Löke gólja után hangosan kiabálja a győri közönség, hogy játszik az ETO. 32-21

(II.) 22.p. Egymás után három olyan játékos is a kapuba talált, aki korábban a mérkőzésen még nem. A győrieknél Szepesi és Milanovic-Litre, míg a vendégeknél Dafe. 31-21

(II.) 20.p. Alm kétszer egymás után tudta bevenni Grubisic kapuját, majd Bognár-Bódi válaszolt rögtön. 29-20

(II.) 18.p.  Szépen megjáratott támadás végén Bognár-Bódi gól szélről. 27-18

(II.) 17.p. Alm talpról felugorva szépített. 26-18

(II.) 15.p. Oden találatára egyből válaszolni tudott Amorim és Kovacsics is. 26-17

(II.) 13.p. Korsós egymás után két hétméterest is értékesített, majd időt kértek a vendégek. 24-16

(II.) 9.p. Löke volt harcos, tovább növelte a győriek előnyét, majd Lindvall-Haggren szépített. 22-16

(II.) 7.p. Tovább robog az Audi-ETO. Aguilar betörése után már 21-15 a hazaiaknak, időt kértek a vendégek.

(II.) 5.p. Grubisic védése után Amorim szerezte meg ötödik találatát. 20-15

(II.) 4.p. Először vezet néggyel az ETO, Bognár-Bódi gólja után. 19-15

(II.) 3.p. Korsós hétméteres után iratkozott fel a gólszerzők közé. 18-15

(II.) 2.p. Bognár-Bódi és Sand is szélről volt eredményes. 17-15

Vége az első félidőnek.

30.p. Az időn túli hétméteres elakadt a sorfalban.

28.p. Kovacsics szépen tört be és értékesítette a ziccert, majd Eriksson szépített rögtön. 16-14

27.p. Az utóbbi percekben megállíthatatlannak bizonyul Aguilar, ismét eredményes tudott lenni. 15-13

18.p. Sand szépített, majd Aguilar is a kapuba talált. 12-10

16.p. Bognár-Bódi szélről volt eredményes, majd egy gyors lerohanás végén Löke már negyedik találatát szerezte meg. 11-9

15.p. Remekül kivitelezett figura végén Amorim gól átlövésből. 9-9

15.p. Alm gólja után időt kért Ambros Martín, az ETO mestere. 8-9

14.p. Kovacsics bejátszása után Löke értékesítette a ziccert. 8-8

12.p. Amorim gólja után ezúttal is elcsúszott a védelem, Witkensen jobb szélről húzta vissza a rövidbe a labdát. 7-8

12.p. Alm nem hibázott büntetőből. 6-7

10.p. Wikensten szélről egyenlített, majd Kovacsics a felső kapufára bombázott egy hétméterest.

9.p. Kovacsics kihagyta a hétméterest, de a kipattanót szerencsésen értékesítette. 6-5

2.p. Kovacsics góljával vezet az Audi-ETO együttese. 1-0

A hagyományokhoz hűen a győri szurkolók ezúttal is elénekelték a magyar himnuszt.

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

Szombat, 10.46 - Sok-sok fotó a győri aranykovácsok első nyílt edzéséről az Audi Aréna Győrben

Videó: Cseh Róbert

Az első BL-meccs előtt a győri Arénában: így edzett az Audi-ETO - fotók: H. Baranyai Edina, Cseh R.

Vasárnap délután 5 órakor már az új Audi Arénában játssza Bajnokok Ligája meccsét az Audi ETO. Audi ETO-Savehof online közvetítés vasárnap 17 óra.

Fotó archív
Fotó archív

Hamilton futamgyőzelemmel kétszeres világbajnok lett Abu Dhabiban!

Nico Rosberg rajthiba miatt kényszerült csapattársa mögé, majd ERS hiba miatt a pontszerzők közül is kiszorult. Hamilton tökéletes versenyébe a Williamsek se tudtak beleszólni. Tovább olvasom