2018. 06. 22. péntek - Paulina 16°C | 29°C Még több cikk.

Első és második hely

A győri Széchenyi ESE és az X2S Team triatlonistája, Poór Brigitta előbb országos bajnokságot nyert, majd Ausztriában egy rangos viadalon lett második. Utóbbi versenyen csak az osztrákok Európa-bajnoka előzte meg.
Balatonfüreden rendezték a Balaton Bike Fest részeként a tereptriatlon országos bajnokságot, melyen a rekkenő hőségben 1,9 km úszás, 24 km kerékpározás és 8 km terepfutás várt a résztvevőkre.

A győri Széchenyi ESE és az X2S Team triatlonistája, Poór Brigitta fantasztikus úszással már a verseny legelején ellépett a vetélytársaitól, és egyértelművé tette a verseny végkimenetelét. A kerékpáros szakaszon már csak a fiúkkal versenyzett, nem kis fejfájást okozva az elit férfimezőny számára. Végül az utolsó számban, a terepfutáson már csak a pozíció megtartására törekedett, így megszerezve újabb bajnoki címét. A fiatal versenyző eredményének értékét növeli, hogy összesítésben csak három férfi versenyző tudta megelőzni!
A magyar aranyérem megszerzését követő hétvégén az ausztriai Völkermarktban a Crossman Austria versenyen állt rajthoz a sportoló. Itt több nemzetközi versenyzővel és a Világkupákról már jól ismert ellenfelekkel kellett megküzdenie.

Poór Brigitta remekül teljesített az ausztriai viadalon.

A rajtot a 19 fokos Völkermarkt-tóban 120 versenyző várta. A magyar U23-as világbajnok a szervezőktől és az ORF csatornától is külön figyelmet kapott, végigkísérték minden mozdulatát. Az úszás után a közönség legnagyobb örömére a legjobb férfiak után lépett partra első nőként, az osztrák Európa-bajnok, Carina Wasle messze mögötte küzdött a hullámokkal. A kerékpáros pálya nem véletlenül legendás a sportág ismerői között: háromszor 10 km-es körben kell teljesíteni a távot, minden körben 540 m szintet megmászva. Ez már magában is komoly erőpróba, de a lejtőkön sem lehet pihenni, sőt, olyan a nyomvonal, hogy a mezőny nagyobb része egyes szakaszokon lefelé is tolja a kerékpárt. Poór Brigitta fantasztikus kerékpározással végig maga mögött tudta tartani a többszörös Világkupa-győztes osztrák lányt, amivel megint csak nagy meglepetést okozott, és az utolsó, a futószámra is ugyan minimális, de előnnyel vághatott neki.

A futópálya szintén olyan nehézségű volt, amit a legtöbb versenyen nem lehet tapasztalni: meredek emelkedők és lejtők, ahol kötelekkel biztosították a futókat, járatlan és sáros, mocsaras erdei szakaszok, sziklák. Mindez a pillekönnyű osztrák lánynak kedvezett, így a magyar lány végül az abszolút 2. helyen ért célba.
Poór Brigitta következő versenye a visegrádi Duna MTB Maraton lesz, majd jön az idei év két kiemelkedő versenye: az Xterra Európa-bajnokság Franciaországban, utána hétvégén pedig Hollandiában, a hágai ETU Cross Triathlon Európa-bajnokság.

Csalódást jelentett a dobogó

A Gyirmót ugyan az előkelő harmadik helyet szerezte meg az NB II Nyugati csoportban, ám a bronzérem… Tovább olvasom