2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Először játszott és nyert ETO néven a győri futsalcsapat

Labdarúgás - Izgalmas végjátékban győzte le a Ferencvárost a győri Duna Takarék ETO az élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásában. A harmadik mérkőzés dönt, melyik csapat játszhat az ötödik helyért.
Duna Takarék ETO–FTC 7–4 (2–1)
Győr, 700 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

ETO: Matkovics – Szabó P., Peczár, Gölesz, Dróth. Cs.: Takács N., Gál B., Czetti, Bieder, Kertész, Csikós, Fürst.
Edző: Nahóczky Attila.

FTC: Hacker – Temesi, Kun, Biczi, Horváth F. Cs.: Fülöp, Simonyi, Csongár, Czefernek, Kovács N., Ország.
Edző: Fehér Zsolt.

Gsz.: Gölesz (3), Dróth (2), Szabó P., Czetti, ill. Kun (2), Ország, Simonyi.

Remek hangulatban kezdődött a találkozó, amely előtt a magyar szövetségi kapitány, Kozma Mihály tartott szakmai előadást a győri sportcsarnokban. A kezdőrúgást pedig a nyolcvanas évek aranycsapatának „mágusa", Verebes József végezte el.

Kiegyenlített első húsz perc után egygólos hazai előnnyel vonuélhattak pihenőre a csapatok. A folytatást jobban kezdte a vendégcsapat, amely gyorsan fordított. A játékrész közepén aztán magára talált az ETO: Dróth remek átadása után Szabó P. egyenlített, két perccel később Kertész és Czetti bolondította meg a Fradi védelmét, a remek kényszerítőzés végén utóbbi lőtt 7 m-ről a kapuba. Alig másfél perccel később Gölesz rövidnek tűnő átadása után a mezőny legjobbja, Dróth is bevette Hacker kapuját (5–3). Négy perccel a vége előtt Gölesz csent el egy labdát, majd miután összejátszott Dróth Zoltánnal megszerezte saját maga harmadik, csapata hatodik találatát. Ekkor lehozta kapusát a Ferencváros, amely így fölénybe került, s alig egy perc múlva Kun lőtt messziről gólt (6–4). Nem hagyta annyiban a dolgot az ETO, s egy labdaszerzés után Dróth nagyszerű cselek után 1 perc 22 másodperccel a vége előtt beállította végeredményt.

Mivel az első mérkőzésen az FTC nyert 5–4-re, május 4-én Üllőn egy újabb találkozó dönt, melyik együttes játszhat az ötödik helyért.

Nahóczky Attila: – Szerencsére a játékosaink is átérezték a találkozó fontosságát és sokkal jobb teljesítmény nyújtottak a múlt hetinél. Jobban sikerült számunkra a végjáték, amivel aztán meg is nyertük a mérkőzést.

Jegy-botrány: Hová tűnt az 5000 BL-döntős belépő?

Kézilabda - Már hajnalban hosszú sorban álltak a szurkolók a Magvassy Sportcsarnok előtt. Arra… Tovább olvasom