2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Előnyben az MKB

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a lengyel Kraków felett a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
MKB Sopron - Wisla Kraków 81-58 (17–16, 22–20, 23–10, 19–12)

Sopron, női Euroliga-mérkőzés, 1400 néző. V.: Mazic (szerb), Paulik (cseh), Vovk (horvát).

Edző: Wojciech Zapolski

Rossz dobásokkal, idegesen kezdtek a felek, közel másfél perc elteltével Horti ügyes akció végén a Sopronnak szerzett vezetést, majd Milovanovic talált be honfitársa, Makszimovic hóna alól. A következő krakkói akciónál Dupree vitatta igen hevesen Milovanovics szerelésének tisztaságát – a játékvezető technikaival jutalmazta a roppant teátrális megnyilvánulást. A vendégek első kosarát Makszimovic dobta, ám MacLeod szemfüles kosarai- val tovább nőtt az előny, Horti viszont sántikálva ment le a pályáról.

A negyed közepén zónára állt át a Wisla, s meg is törte az MKB lendületét. Milovanovic, majd Krivacsevics is gyorsan begyűjtött 2–2 személyit, ráadásul több tiszta dobóhelyzetet elrontottak a hazaiak. Canty vezérletével a negyed végén egyenlített a dobásban feljavuló Kraków, ám Horti egy jó büntetőjével minimális hazai előnnyel zárult a negyed.
A második szakaszt alacsony szerkezetben, egyetlen magas emberrel, Hortival s zónával kezdte a Sopron. A Kraków Kobryn bünte- tőivel átvette a vezetést. MacLeod ugyan remekelt, de magára maradt pontszerzésben, ráadásul a visszatérő Milovanovic egy buta hiba formájában a 12. percben a 3. személyijét szedte össze. Aztán egy triplával egyenlített.

A szakasz közepe a zöld-sárgáké volt, a tarthatatlan MacLeod vezérletével és a rendezett védekezéssel, egy 8–0-s szakaszt bemutatva fordított az MKB. Krivacsevics is megkapta a harmadik hibáját, a sok személyi miatt zónára állt át a Sopron. Azzal tartotta pár pontos előnyét, hogy a két 3–3 hibával játszó játékosa, Krivacsevics és Milovanovic be-betalált. Fernandez triplájával azonban a félidő utolsó előtti percében egyenlített a Wisla. A félidő utolsó perce az MKB-é volt Horti kosár plusz büntetős akciójával, valamint Holt az utolsó pillanatban dobott duplájával. A gyengélkedő amerikai a legjobbkor szerezte első mezőnykosarát.
Dupree-duplával indult a második félidő, Holt pedig kosarával jelezte: „életre kelt" a félidő végén szerzett találatával. Milovanovic erőteljes, eredményes játékával gyorsan ellépett az MKB, időt is kért a Wisla edzője. Újra „elővették" a zónát a vendégek. Gyengén dobott, de jól védekezett a Sopron és jó pár lepattanót visszaszerzett a krakkói palánk alatt. Krivacsevics és Horváth Zsuzsa révén jelentős előnyre tett szert az MKB.

A zárószakaszban fáradni látszott a Wisla, a 33. percben 20 pontra nőtt a soproni előny. Székely Norbert az utolsó percekre a cseresorát küldte pályára, megtehette, mert a szünet után feljavult védekezés és a harmadik negyed remek játéka révén a Sopron eldöntötte a meccset.
Székely Norbert: – Nemcsak a mai meccsen, hanem az egész évadban agresszív, gyors játékot próbáltunk játszani, ennek lehetett az eredménye, hogy mi csak két labdát adtunk el, az ellenfelünk pedig tizenhatot. Ha ebben az iramban játszunk Krakkóban, ott is lehet esélyünk, de hangsúlyozom: a párharc állása egy-null, a továbbjutáshoz pedig két győzelem kell.

Wojciech Zapolski: – Rosszul kezdtünk, de a második negyedben sikerült felzárkózni. Sajnos a második félidőben már nem tudtunk valós tudásunkhóz méltón játszani, a Sopron sokkal jobb volt, nem tudtuk megállítani. Nagyon sok labdát adtunk el. Krakkóban nyerni akarunk, és akkor itt játszhatunk majd egy ki-ki meccset.

Kézilabda VB: Koreát is legyőztük!

Kézilabda - A magyar válogatott izgalmas, kemény meccsen egy góllal legyőzte Dél-Koreát a… Tovább olvasom