2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Előnyben a kupagyőztes

MiZo-Pécsi VSK–GySEV-Orsi 72–55 (18–16, 15–17, 19–4, 20–18) Pécs, női kosárlabda NB I, elődöntő, 1. mérkőzés, 4000 néző. V.: Forrai, Bognár.
Pécs: IVÁNYI 12, Ujvári 8/3, Károlyi 5/3, Béres 9, BRANZOVA 13/9. Cs.: TRANQUILLI 13, ÉRIKA 12, Vilutyte, Keller. Edző: Rátgéber László.
GySEV: Bevilaqua 4, Balogh 13, Bogojevic 10, SERES 11/3, ALESSANDRA 11. Cs.: Zakaluzsnaja 4, Dénes, Török 2. Edző: Natalia Hejková.
A mérkőzés előtt a két csapat és a szurkolók néma felállással emlékeztek meg a héten elhunyt Halmos Lászlóról.

Branzova rögtön előnyhöz juttatta csapatát, ám a 3. perc elején Bogojevic büntetőivel már a GySEV vezetett, amely növelhette volna előnyét, de a helyzetek kimaradtak. A 8. percig a Pécs futott az eredmény és a GySEV után, amikor Érika révén fordult a kocka, és végül a Pécs térhetett előnnyel rövid pihenőre. A 12. percben nőtt először több mint 2 pontra a különbség, 25–20-nál Hejková azonnal időt kért. A következő percek a két brazil center kosarai jegyében teltek. Baloghnak távolról nem ment, ám betörései veszélyesek voltak. Seres maradt a földön egy kemény ütközés után a térdét fájlalva, de válogatott centerünk folytatni tudta a játékot és a negyed hajrájában az ő szép triplájával egyenlített a GySEV, döntetlennel fordultak a csapatok.

Szünet után két perc alatt 7–0-s rohammal kezdett a Pécs, amely Tranquilli 2 plusz 1-es akciójával a 25. percben már 10 ponttal vezetett. Nagyon rosszul dobtak a soproniak, így a negyed végére 15 pontos előnyre tettek szert a pécsiek. Igen egyoldalú és a meccs kimenetele szempontjából döntő volt ez a tíz perc. Branzova és Iványi triplájával minden ott folytatódott a negyedik játékrészben, ahol az előzőben abbamaradt: pontos hazaiak, sokat hibázó vendégek. A különbség sem csökkent, s a hazaiaknak ekkor már minden összejött, nem nagyon tudtak hibázni. A harmadik negyedben „ment el" a meccs a GySEV számára.

Rátgéber László: – Az első félidőben látszott a hosszú kihagyás csapatom játékán. Ahogy feljavult és határozottabb lett a védekezésünk, úgy jöttünk fel támadásban is.
Natalia Hejková: – Nagyon sokat hibáztunk támadásban, négy pont egy negyed alatt borzasztó kevés egy ilyen mérkőzésen.

A gyászló Michael Schumacher nyerte az imolai futamot

Az édesanyját gyászoló Michael Schumacher nyerte a Forma-1 San Marinó-i Nagydíját Imolában.… Tovább olvasom