2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Előny után, hazai pályán kapott ki az ETO az MTK-tól

Eseménytelen első félidő után Strestík szerezte meg a vezetést a győrieknek, majd a győri támadó öngóljával egyenlítettek a vendégek, végül Hrepka állította be a 2-1-es fővárosi győzelmet.
Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó MTK 2-1-es győzelmet aratott az ETO Park-ban.

Győri ETO FC - MTK Budapest 1-2 (0-0)
ETO Park, 2500 néző. Vezette: Iványi (Albert, Medovarszki)

ETO: Pogacsics - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Pátkai, Kamber, Windecker (Stieber, 76.) - Strestík (Martínez, 83.), Priskin (Varga R., 68.), Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

MTK: Hegedüs - Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi - Pölöskei, Poór, Kanta J., Vass P. (Hrepka, 80.), Horváth Zs. (Bese, 80.) - Torghelle (Csiki, 68.). Vezetőedző: Garami József.

Gólszerző: Strestík (57.), illetve Strestík öngól (81.), Hrepka (86.)

Sárga lap: Windecker (37.), Pátkai (47.), illetve Nagy T. (25.), Torghelle (34.), Vukmir (53.)

Edzői értékelések

Horváth Ferenc:
- Jól játszottunk, az MTK-nak nem volt helyzete, aztán kaptunk egy buta gólt. Ezt követően hajtottunk a győzelemért, végül hazai pályán kaptunk ki.

Garami József: - Volt a mérkőzésnek olyan szakasza, amikor az ETO fölénk kerekedett. Ezen a mérkőzésen főként a küzdelem domborodott ki. Egy-két helyzet adódott csak, ebből most mi jöttünk ki jobban. Örülök a győzelemnek!

Jó iramban kezdődött a találkozót, mindkét együttes igyekezett gyors támadásokat vezetni, de azokban rendre hiba csúszott az utolsó passzoknál, így komolyabb helyzetet nem láthattunk.

A folytatásban átvette a kezdeményezést az ETO, többet birtokolta a labdát, de Rudolf egyéni akcióin kívül nem sikerült különösebben veszélyeztetni. A győriek támadója a 45. percben nagy helyzetbe került az MTK védői mögött, de kissé kisodródott, így továbbra sem sikerült a kapuba találni.

A zöld-fehérek és a fővárosiak is rengeteg hibával játszottak az első játékrészben, így gól nélküli eredménynél vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Horváth Ferenc együttese. Pátkai kétszer is közel állt a gólszerzéshez, de először centikkel maradt le egy beadásról, majd lapos lövését fogta Hegedüs.

A találkozó 57. percében végül gólban is megmutatkozott a zöld-fehérek fölénye Priskin és Strestík összjátékát követően, amikor utóbbi remekül iramodott meg a kapu felé és 12 méterről bal lábbal szépen tekert a kapu jobb oldalába. (1-0)

Győri előny után kiegyenlített játékot láthattunk, az MTK igyekezett egyenlíteni, de továbbra sem sikerült Pogacsics kapuját bevenni, míg a győriek hajtottak a biztos győzelem érdekében egy második gólért.

Az utolsó tíz percben viszont váratlan fordulatok következtek el. Kaput eltaláló lövés nélkül sikert egyenlítenie az MTK-nak. A találkozó 81. percében bal oldali szögletet követően a középen álló Strestík szerencsétlenül a saját kapujába fejelt. (1-1)

Öt perccel később jött az igazán "hidegzuhany" a győri szurkolóknak. Egy gyors ellentámadás végén a csereként beálló Hrepka 10 méterről lőtt Pogacsics kapujába, ezzel megszerezte az MTK a győzelmet az ETO Park-ban.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

86.p. Vezet az MTK! Kanta ugratta ki a védők mögé befuó Hrepkát, aki 8 méterről jobb lábbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-2

83.p. Strestík helyére Martínez érkezett.

81.p. Egyenlített az MTK! Bal oldali szögletet követően az ötös vonalánál tömörülő játékosok között Strestík a saját kapujába fejelt. 1-1

80.p. Kettős csere a vendégeknél. Vass és Horváth jött le, Hrepka és Bese váltotta őket.

76.p. Meghúzódott Windecker, Stieber váltotta.

69.p. Varga Roland 16 méterről leadott lövése méterekkel ment el a kapu felett.

68.p. A vendégeknél Torghelle helyén Csiki, míg a győrieknél Priskint Varga Roland váltotta.

64.p. Priskin 14 méteres lapos lövését hárította Hegedüs.

62.p. Jobb oldali MTK szögletet követően a hosszún álló Poór fejelt a hosszún álló Pölöskei felé, Pogacsics viszont kivetődve elütötte a labdát.

57.p. Góóóól! Priskin és Strestík összjátékát követően utóbbi remekül iramodott meg a kapu felé, egy fővárosi védő sem tudta szerelni, aki 12 méterről bal lábbal a kapu jobb oldalába tekert.

55.p. Svec ugratta ki Pátkait, aki 8 méterről lőtt laposan kisodródva, de Hegedüs jó helyen állt és fogta a próbálkozást.

53.p. Vukmir kapott sárga lapot Priskin felrúgásáért.

52.p. Kamber jobb oldali beadását Lipták csúsztatta meg, a hosszún érkező Pátkai kevéssel csúszott le a labdáról.

47.p. Pátkai kapott sárga lapot a győrieknél.

46.p. Elkezdődött a második játékrész!

Vége a első félidőnek!

45.p. Strestík indította a védők mögé befutó Rudolfot, aki nagy helyzetben jól vette le a labdát, de kissé kisodródott, így lövés helyett a sarkazást választotta Priskin felé, de tisztáztak a vendégek védői.

42.p. Rudolf 30 méteres szabadrúgását Hegedüs magabiztosan fogta.

38.p. Windecker kapott sárga lapot Poór felrúgásáért.

37.p. Szép győri támadás végén Rudolf balról adott középre az érkező győri támadók felé, de a hosszún érkező Pátkai is kevéssel lemaradt róla.

34.p. Torghelle kapott sárga lapot reklamálásért.

25.p. Nagy T. kapott sárga lapot, Rudolffal szemben szabálytalankodott.

22.p. Jobb oldali szöglet után Torghelle nem tudott felszabadítani, Strestík passzolt vissza Pátkai felé, aki nagy helyzetben 7 méterről bal lábbal csúnyán fölé bombázott.

20.p. Az elmúlt percekben főként mezőnyjátékot láthattunk. Egy-két belépőnél idegesebbek lettek mindkét csapat játékosai, de Iványi játékvezető nem adott sárga lapot.

11.p. Pátkai indítása után Rudolf bal lábbal 14 méterről lőtt az oldalhálóba.

10.p. Ígéretes kék-fehér támadásnál Vass bal oldali bejátszásáról Torghelle maradt le középen.

8.p. A győriek birtokolják többet a labdát, de komolyabb helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

1.p. A vendégek kezdték a találkozót!

Győri ETO FC - MTK

ETO: Pogacsics - Svec, Lang, Lipták, Dinjar - Pátkai, Kamber, Windecker - Strestík, Priskin, Rudolf. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Csere: Kamenár (k), Stieber, Koltai, Martínez, Varga R., Wolfe, Kvilitaia.

MTK: Hegedüs - Nagy T., Vukmir, Kelemen, Hidvégi - Pölöskei, Poór, Kanta J., Vass P. - Horváth Zs., Torghelle. Vezetőedző: Garami József.
Csere: Groppioni (k), Hrepka, Vass Á., Deutsch, Csiki, Bese, Thiam.

A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Videoton és a Diósgyőri VTK vasárnapi találkozóján két veretlen csapat küzd meg egymással a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójában.

Mindkét klub története legjobb rajtját produkálta az NB I-ben. A találkozó tétje, hogy hazai siker esetén a székesfehérváriak jelentősen elléphetnek riválisaiktól, az egy meccsel kevesebbet játszott, jelenleg harmadik diósgyőriek viszont győzelmükkel a vesztett pontokat tekintve egy pontra megközelítenék az éllovast.

Az esetleges vendégsiker a második MTK számára is lehetőséget teremtene, hogy csökkentse hatpontos hátrányát, igaz a kék-fehérekre is rangadó vár, mivel a legutóbb ezüstérmes Győri ETO FC vendégei lesznek.

A címvédő, de komoly hullámvölgyben lévő Debrecen ezúttal a még szintén veretlen Pakshoz látogat.

OTP Bank Liga, 9. forduló

péntek: Budapest Honvéd - PMFC-Matias 19.00, v.: Erdős

szombat: Kecskeméti TE-Nyíregyháza Spartacus 14.30, v.: Kassai
Győri ETO FC-MTK Budapest 16.30, v.: Iványi
MVM-Paks - DVSC-TEVA 18.30, v.: Farkas
Puskás Akadémia-Dunaújváros Pase 18.30, v.: Vad II.
Lombard Pápa Termál FC-Újpest FC 20.30, v.: Németh

vasárnap: Videoton-Diósgyőri VTK 16.30, v.: Bognár
Ferencváros-Szombathelyi Haladás 18.30, v.: Fábián

Illusztráció - Archív

Audi ETO: Vesna Milanovic-Litre a legjobbaktól tanulhat

Az Audi-ETO KC csapatához beállóposztra, valamint Raph Tervel távozását követően a védelem… Tovább olvasom