2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Előny az egyetemen

SMAFC 79 Soproni Ászok KC 71 (15–20, 15–22, 25–11, 24–18) Sopron, férfi osztályozó az A csoportért, 1. mérkőzés, 500 néző. V.: Hartyáni, Papp.
Egyperces gyászszünet vezette be a mérkőzést, a péntekre virradóra tragikus hirtelenséggel elhunyt soproni kosárlabda-játékvezető, Bendly János emlékére.
Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, amelynek elején a SMAFC tűnt nyugodtabbnak. Mogyorósy vezérletével – aki még a kosárnak háttal állva is betalált – hamar négypontos előnyre tettek szert az egyetemiek. A negyed második fele egyértelműen a sörgyáriaké volt. A második szakaszban tovább növelte előnyét az Ászok. A térfélcsere után hamar 15 pontra nőtt az Ászok előnye. Ezt követően tért vissza rövid pihenő után a három személyivel álló Kováts. Ez döntő fordulat volt a találkozó menetében. A SMAFC a harmadik negyed végén fordított és végül megérdemelten szerzett 8 pontos előnyt a keddi visszavágóra.

Horváth József:
– Csak szünet után tudtuk saját játékunkat játszani, jobb lett volna, ha nagyobb különbséggel nyerünk.

Szalai János:
– Úgy gondoltam, már idegenben sikerül előnyt szereznünk, ám a szünet után nyújtott gyenge játékunk miatt kikaptunk.

Az AC Milan nyerte a Bajnokok Ligáját

Tizenegyesekkel győzte le az AC Milan a Juventust a Bajnokok Ligája döntőjében, miután a két csapat… Tovább olvasom