2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 9°C | 18°C Még több cikk.

Elődöntősek a magyar juniorok

Bejutott az elődöntőbe a magyar válogatott a női kézilabda junior-világbajnokságon.
Róth Kálmán szövetségi kapitány tanítványai Lengyelországot győzték le a legjobb nyolc között két góllal úgy, hogy a félidőben még az ellenfél vezetett.

Magyarország–Lengyelország 29–27 (16–17)
Ostrava, 100 néző. V.: Opava, Válek (csehek).
A magyar gólszerzők: Klivinyi 9, Planéta 5, Schatzl, Takács F. 4–4, Such 3, Siska 2, Tóth E., Takács B. 1–1.

A mérkőzés jelentős részében a lengyelek vezettek – az első játékrészben volt, hogy öt góllal is –, a Klivinyi Kinga vezette magyar csapat azonban nem először a vb során jobban bírta a hajrát, így már biztos, hogy az éremért léphet pályára.

A másik ágon a negyeddöntőben Norvégia Szerbiával, míg Svédország Oroszországgal csap össze. Az elődöntőket július 12-én rendezik, a mieink 15.15 órakor lépnek pályára Franciaország ellen. A döntőt és a bronzmérkőzést 14-én rendezik.