2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Elődöntős a Bajnokok Ligájában az Audi ETO KC!

Az utolsó középdöntő-csoportmeccs eredményétől függetlenül elődöntős a női kézilabda Bajnokok Ligájában az Audi ETO KC. A mieink az 5. fordulóban döntetlent játszottak Ljubljanában.
KRIM LJUBLJANA - GYŐRI AUDI ETO KC 24-24 (10-11)
Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 5. forduló
Ljubljana, játékvezetők:  Zotyin, Vologykov (oroszok)

LJUBLJANA: Grubisics, Stefanisin (kapusok), Bodnyeva 4, Cvijics 1, de Sousa, Gros 6 (4), Jankovics 2, Koren 1, Mavsar, Verheljuk 2, Vidics 1, Zácsik 6, Zrnec 1. Edző: Marta Bon.

GYŐR: Pálinger, Oguntoye, Víg (kapusok), Amorim 5, Bradeanu 8 (5), Planéta, Hornyák Á., Kovacsics 1, Mayer, Mraviková 1, Orbán A., Spiridon 4, Tomori 1, Vérten 4. Edző: Konkoly Csaba.

4. Hypo NÖ (osztrák) 4 1 – 3 108–124 2

60. perc: Gros hetesét védi Pálinger! Bradeanu gólt lő! 24-24. Vége! Megvan. Elődöntős az ETO!

59. perc: Bradeanu kihagyja a hetest.  Labdát szerzünk, a nagy rohanás után Amorim talál a kapuba! 24-23.

58. perc: Bradeanu passzolja el a labdát. Zrnec zárja góllal a hazai támadást. 24-22.

56. perc: perc. Tomoritól szerzik meg a labdát. Jankovic gólt lő. 23-22.

55. perc: Bradeanu, és Vergeljuk is betalál. 22-22.

54. perc: Konkoly Csaba kér időt.

53. perc: Indításból Vérten eredményes. 21-21.

52. perc: Zácsikra most is későn lépünk ki. Óriási gól. Spiridont ketten sem tudják tartani. Gól! 21-20.

49. perc: Kovacsics most elpasszolja a labdát. Vergeljuk kihasználja az ajándék lehetőséget.  Tomori, majd Cvijic is betalál. 20-19.

47. perc: Eladják támadásban a labdát a hazaiak. Vérten indul Kovacsics passzával. Gól! 18-18.

45. perc: Mravikova kapkod, eladja a labdát. A Krim idnulhat, és gólt szerez. 18-17.

44. perc: Amorim eredméynes megint. Vezetünk! 16-17. Spiridont kiállítják. Koren egyenlít. 17-17.

43. perc: Amorim a szaggatottról, talpról lő. Nagy gól. 16-16.

42. perc: Hetesből Gros ejti át Pálingert. 16-15.

40. perc: Hornákot rántják le. Hetes. Bradeanu egyenlít. 15-15.

39. perc: Zácsik góljával újra a hazaiaknál az előny. 15-14.

38. perc: Zácsik lendületből érkezik a győri kapu elé. Nem lépünk ki. Hatalmas gól. 14-14.

36. perc: Vérten találatával már kettő a győri előny. 12-14. Gros kilencről lövi ki a bal felsőt. 13-14.

34. perc: Bradeanu ad gólpasszt Spiridonnak. 12-13.

33. perc: Vérten veri meg egy az egyben Bodnyevát. Gól a bal szélről a bal felső sarokba. 12-12.

32. perc: Öt-egyet védekezik a Krim. Így szereznek újra labdát. Megint Zácsikot állítjuk meg szabálytalanul. Gros ezt a büntetőt is belövi. 12-11.

31. perc: Zácsik harcolt ki hetest. Gros ezt értékesíti. 11-11.

30. perc: Zácsik találatával feljön 1 gólra a Krim. 10-11. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Bradeanu a negyedik hetesét is belövi. 9-11.

28. perc: Zácsik lövése megpattan a blokkon, ez becsapja Pálingert. 9-10. Konkoly Csaba időt kér.

27. perc: Zácsik góljához a szerencse is kellett. 8-10.

26. perc: Bradeanu hetesből, Bodnyeva középről, Amorim átlövésből eredményes.

24. perc: Gros kap remek zárást. 6-8.

23. perc: Vergeljuk passza ezúttal is jó Bonyevának. Gól beállóból. 5-8.

22. perc: Pálinger véd, és indítja Kovacsicsot. Gól. 4-8.

21. perc: Brdeanu, majd Amorim is távolról vállal be egy-egy lövést. Mindkettóből gól lesz. 4-7.

19. perc: Gros is hetesből eredményes. 4-5.

18. perc: Bradeanu büntetőből szerzett góljával kettő az előnyünk. 3-5.

17. perc: Csapata tehetetlenségét megelégelte a hazaiak edzője. Időkérés.

15. perc: Amorim bombagóljával vezet az ETO! 3-4.

14. perc: Spiridon egyenlít. 3-3.

12. perc: Zácsik hibázott hetest.

11. perc: Amorim ad pontos passzt Mravikovának. Ez is bent van. 3-2.

10. perc: Vergeljuk ezúttal a jobb szélen Vidicet hozza ziccerbe. Gól. 3-1.

9. perc: Vergeljuk játssza be a labdát beállóba Bodnyevának. Újra vezet a Krim. 2-1.

8. perc: Az újabb ETO-hetest Bradeanu lövi. Gól! 1-1.

5. perc: Kovacsics Anikó hibázott hetest.

3. perc: Kihagyunk egy ziccert, indít a Krim. Bodnyeva ziccerből lő gólt. 1-0.

1. perc: Az Audi ETO kezdte  meccset. Bradeanu lövését védte Grubisic.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

"Érdekes híreket kaptunk Ljubljanából, a mérkőzésünkre állítólag megpróbálják összedrótozni Lekicset, igaz, erre én nem sok esélyt látok. Nem is foglalkozunk ennyire személyekkel, és nem erre építjük a játékunkat, mert lehet, hogy éppen legjobb játékosának hiánya ad plusz erőt a Krimnek. Eddig is voltak olyan taktikati elemeik, amik nem Lekicsre épültek. Gyors, lerohanós játékukat 3-4 perces cserékkel játszák, erre számítunk most is. Egy a lényeg, Lekiccsel vagy nélküle is meg kell vernünk a Ljubljanát, hogy elérjük céljainkat.
A gyors középkezdésekre kell figyelnünk, lerohanásaikra, dinamikus kézilabdájukra. Mint, mindig fontos a visszerendeződésünk sebessége és a mindig kritikus beállós kapcsolatok, mindkét oldalon - mondta a meccsről Konkoly Csaba az Audi ETO vezetőedzője. Nálunk Görbicz Anita és Szegedi Orsolya hiányzik a keretből. Jó mérkőzést várok, sok ütközéssel, nagy harc lesz a két pontért, de mi szeretnénk hazahozni."

A Krim Ljubljanának akkor van csupán esélye az elődöntőre, ha legyőzi a magyar bajnokot. "Nehézségeink ellenére megpróbáljuk tartani a lépést szombaton a Győr ellen. Nem félünk, ugyanazon a pályán, ugyanazzal a labdával játszunk, mint az ellenfél. Mindent elkövetünk a győzelem érdekében" - nyilatkozta Marta Bon vezetőedző az Ekipa című sportnapilapban.

Bon elmondta, biztosan változni fog a csapat játéka, hiszen Andrea Lekic egy hete súlyos könyöksérülést szenvedett Lipcsében, így védekezésben Dragana Cvijic és Zácsik Szandra, míg támadásban a Marina Verheljuk, Alja Jankovic, Tamara Mavsar trió vállán lesz több teher.

A tréner szerint semmit sem jelent, hogy a magyar bajnok nem számíthat a sérült Görbicz Anitára, sőt, ez inkább problémát jelent csapata számára.
"Egyáltalán nem előny számunkra Görbicz hiánya. Nem csupán azért, mert Kovacsics Anikó jól helyettesíti, hanem azért is, mert ha Görbicz pályán van, tudjuk, a kritikus helyzetet 99,9 százalékát ő vállalja el. Most viszont nem tudjuk, mi következik ilyen helyzetben."

„passuth és FrankieBoy!
    mediatornak igaza van. Azzal viszont kiegészíteném, hogy akkor írjuk hosszú sz-szel, ha a "játsz" igető után van j-hasonulás. Tehát "játsz" + "ják" = "játsszák". És ez még csak nem is felszólító módú ige, hanem kijelentő.

artie75!
    Pálinger és Lunde között az a legnagyobb különbség, hogy Kati minden egyes lövésnél ül lefele, míg Lunde nem. Az okos játékosok (nőknél ugye ritkább az ilyen, mint férfiaknál, és ezt nem azért mondom, mert lenéznem őket, hanem mert tényleg így van) ezért ejtenek Katinak, míg Lunde pont, hogy felkínálja nekik az ejtés lehetőségét.”
  • 13. artie75 2010. március 16. 15:02
    „Passuth, még jó, hogy te értesz a kézilabdához.

Feltűnt, hogy a BL-döntőn Veszprémben négy hetest is a Lunde feje fölött átemelve lőttek a lányaink? Igaz, abból három felsőkapufa lett, ami viszont nem annak a jele, hogy annyira vacakul lőtték volna. Az szimplán pech.”
  • 12. artie75 2010. március 16. 14:59
    „"Örömmel" látom, hogy így három nap után is még ott tart a kedves (nem) újságíró, hogy Víg ott volt Ljulbjanában, Szölösi meg nem...

Bazz, legalább egy jegyzőkönyvet néznél az ehfcl.com-on!”
  • 11. mediator 2010. március 16. 11:14
    „NR úságíró (!), valamint Siva és FrankieBoy kommentezők!
    Mars vissza az iskolapadba! Általános iskola, alsó tagozat!
    A játsszák két szö, függetlenül attól, hogy kijelentő, vagy felszólító mód.”
    „#2. mediator

...és a felszólító mód meg 3 sz-szel íródik?
    Játszik, játszani, játszunk (most éppen), de: Gyertek, játsszunk valamit!

Lehet, hogy nincs igazam, de nekem így tűnik jónak! :)”
  • 7. gólkirály 2010. március 13. 20:50
    „Bár nagyon belteljes a nemzetközi női kézilabda - talán három, négy országban van valódi bázisa -, szép teljesítmény, amit a győri csapat elért.”
  • 6. siva 2010. március 13. 20:50
    „mediator 2010.03.12. 14:06 !

Csak akkor két sz, ha felszólító módú. Itt csak jelen idejű a mondat.”
  • 5. T_McVay_01 2010. március 13. 20:32
    „Gratulálok a csapatnak, gyenge játékkal
    de nagyot küzdve hoztuk a továbbjutást.
    Zsinórban negyedszer a BL4-ben. Óriási eredmény!

Ma sajnos Kovacsicsnak, Tomorinak és Mravikovának nagyon nem ment.
    De Hornyák Ági sem jelentett veszélyt ma a kapura.
    Amorim, Bradeanu és Spiridon "óriási szívük" van!!!
    Mint akik eleve Győrbe születtek!
    Gratula Pálinger Katinak és a második félidőben
    már a régi Vérten Orsit lehetett látni!”
  • 4. Gyuri84 2010. március 13. 19:44
    „szép volt lányok! sok hibával de megvan a tovább jutás ez a lényeg!

HAJRÁ ETO!!”
  • 3. passuth 2010. március 13. 19:13
    „Nem szólna valaki Pálingernek,hogy minden hetest átemelnek feje felett ?”
  • 2. mediator 2010. március 12. 14:06
    „NR!
    A játszák-ot próbáld meg legközelebb két szö-vel írni: játsszák, ha már egyszer újságírásra adtad a fejedet!
    A szunyókáló korrektort pedig sokszor csókoltatjuk!
    Hajrá Győr!”
  • 1. Tigrincs 2010. március 12. 12:33
    „Hajrá Lányok!”

Torna: újra van győri bajnok

Rég várt, szép eredményeket értek el a budapesti országos csapatbajnokságon és szerbajnokságon a… Tovább olvasom