2018. 05. 20. vasárnap - Bernát, Felícia 12°C | 23°C Még több cikk.

Elődöntőben a magyarok

Ismét győzött a junior női válogatott a macedóniai vb-n, s már biztos elődöntős. A Graboplast-ETO első felkészülési mérkőzésén egy góllal kikapott az ukrán bajnoktól.

Kézilabda Továbbra is veretlenül

Remekel a magyar junior női kézilabda-válogatott a Macedóniában zajló világbajnokságon. A hétfői dánok felett aratott magabiztos, 32–23-as sikert követően tegnap a Koreai Köztársaság volt a mieink ellenfele.
A végig szoros találkozón szinte végig a magyar csapat vezetett – volt, hogy négy góllal is (19–15) –, de a szívósan küzdő koreaiak egy gólra felzárkóztak (23–22). Szűcs Gabriella gólja azonban eldöntötte a két pont sorsát. A 24–22-es siker azt jelenti, hogy Kovács László csapatának a hozott eredményekkel együtt már nyolc pontja van, s biztos elődöntős. A középdöntő harmadik fordulóban Oroszország legjobbjaival találkozik az együttes.

A Korea elleni összecsapáson a győri Petróczi Viktória kiemelkedően védett, 39 lövésből 19-et fogott, vagyis közel ötvenszázalékos mutatóval zárt. A másik hálóőr, a szintén győri Herr Orsolya csupán két hetes erejéig kapott lehetőséget, de egyik alkalommal sem tudott védeni. A Graboplast-ETO játékosai közül lehetőséget kapott még Mörtel Renáta, aki ezúttal egy, Juhász Gabriella, aki két gólt dobott. Játszott, de nem volt eredményes Bódi Bernadett. A válogatott húzóemberei a hét-hét találatos Szűcs és Bulath Anita, továbbá a fél tucat gólt elérő Szabó Valéria voltak.

Minimális vereség

A juniorokat és az ifiket nélkülöző Graboplast-ETO lejátszotta első felkészülési mérkőzését az ukrán bajnok Motor Zaporizzsja ellen. A zöld-fehérek a Sirina – Kovacsics, Mehlmann, Görbicz, Jókai, Vérten, Orbán összetételben kezdtek, később pályára lépett Szamoránszky A., Szamoránszky P., Földes, Bognár és Smidéliusz. Tekintélyesebb egyébként a hiányzók listája, hiszen nem léptek pályára a juniorválogatottak (Herr O., Petróczi, Juhász, Mörtel, Bódi), az ifjúsági válogatottak (Hoffmann Kitti, Temes Bernadett, Miklós Zsanett, Micskó Zsófia, Herr Anita, Belső Anett) és a sérültek (Carmen Nitescu, Ana Dokic, Borbás Rita).

A gólok sorát Irina Sirina nyitotta meg egy egész pályás találattal, majd a folytatásban is vezetett a Graboplast-ETO, a szünetben 15–13 volt a javukra. Szünet után kiütközött a győrieken a fáradtság és a rutintalanság, ennek ellenére csupán egy góllal, 28–27-re kaptak ki. Csütörtökön újabb két mérkőzés következik. Az egyetemi csarnokban tíz és tizenöt órakor a szlovák Surány lesz az ellenfél.

Darázs újabb sikere

A győri Darázs Ádám négy év után ismét magyar bajnok lett. A szintén győri Danis Richárd negyedik,… Tovább olvasom