2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Elődöntőbe jutott az UNI SEAT Győr

A győri csapat számára egyértelmű cél volt, hogy két meccs alatt tudja le a kötelezőt. Az első negyedben még volt oka idegeskedésre a győri szakvezetésnek, ám a folytatásban érvényesítette nagyobb tudását a vendéggárda.
Baja–UNI SEAT Győr
57–82 (17–16, 6–25, 26–25, 8–16)

Baja, NB I-es női rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés, 100 néző. V.: Szabó G., Gelencsér, Varga Z.
Baja: Kalocsai 4, Scekic 11/3, Theodorán 10, SZABÓ P. 15, Kovács D. Cs.: Jávor 3, Gorjanácz 12, Kaiser, Novák, Kühn, Kurittyák, Ferencz 2. Edző: Stevan Cupic.

UNI SEAT Győr: Ciglar 2, Simon 7, RASHEED 14/6, Nagy-Bujdosó 5, Hollingsworth 6. Cs.: Őri 8, NAGY D. 16/3, Semsei 2, FÜRTÖS 12/6, Vincze 2, Laklóth 8. Edző: Fűzy Ákos.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2–0 az UNI SEAT Győr javára.

A fiatalok a kapott lehetőséggel jól éltek, különösen a 16 éves Nagy Dóra, aki nemcsak jól mozgatta a csapatot, de a pontgyártásból is kivette a részét.

Fűzy Ákos: – Közepes játékkal, de magabiztos győzelemmel jutottunk a négy közé. Sok lehetőséget kaptak a segítő embereink, örvendetes, hogy a fiatal Nagy Dóra a győri találkozó után ismét kiválóan játszott.

Uniqa-Euroleasing Sopron–Atomerőmű-Szekszárd
98–60 (32–21, 25–8, 28–10, 13–21)

Sopron, NB I-es női rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés, 400 néző. V.: Németh, Tóth, Benedek.
Sopron: FŰRÉSZ 23/9, CZANK 10, KURASOVA 13/3, Zavecz 6, Horti 6. Cs.: KRNJIC 20, Szabó F. 10, , Licskai 8, Böröndy, Doncsecs 2. Edző: Székely Norbert.

Szekszárd: Medgyessy, Demeter 9, BÁLINT 11/3, Zele, Cvetanovics 10. Cs.: Fejes 8, Pap 9 BAKSA 8, Tamis 2, Hajdi. Edző: Magyar Gergely.

A grundkosárlabdás első percek után igazi kosáresőt láthatott az MKB-aréna közönsége, a friss kupagyőztes felszabadultan, jó dobóformát mutatva játszott, a Szekszárd pedig Bálint vezetésével partner volt a dobópárbajban.

A második és a harmadik negyedben egyértelműen a hazaiak akarata s nagyobb tudása érvényesült, s ekkor el is dőlt a meccs.
A zárószakaszban ezek után többnyire a fiatalok játszottak a soproniaknál, a közönség a száz pont eléréséért szorított a meccs végén. Az nem jött ugyan össze, ám a címvédő megnyugtató játékkal, magabiztos győzelemmel kezdte a rájátszást.

Székely Norbert: – Voltak kifejezetten jó, de akadtak gyengébb időszakaink. Elkezdtük a rájátszást. Remélem, még sokáig folytatjuk.