Elődöntő: Chelsea, monaco!

Óriási meglepetésre kiesett a verhetetlennek hitt spanyol Real Madrid, valamint a szintén esélyes Arsenal.

Arsenal–Chelsea 1–2 (1–0)
Az első mérkőzésen 1–1-re végződött a városi rangadó.
A két londoni csapat negyeddöntőbeli visszavágóján úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első félidő, amikor az utolsó percben megtört a jég: Henry tette le fejjel a labdát Reyes elé, aki kissé jobbról, tisztán érkezve, szembe a kapuval lőtt könnyedén a hálóba, 1–0.

Szünet után nem sokat kellett várni az egyenlítésre a kék-fehérek híveinek. Az 50. percben Makelele lövését Lehmann középre öklözte, ahol Lampard érkezett és passzolt a kapuba, 1–1. A 85. percben Joe Cole futott el a bal oldalon, középre adott, Gudjohnsen tisztán érkezett, Lehmann verve volt, de az izlandi lövését Ashley Cole lábbal hárította a gólvonalon.

A 87. percben Bridge kapott remek labdát kissé balra a tizenhatoson belül, a védő tolt egyet a labdán, majd kilőtte a bal alsó sarkot, ezzel 1–2! Továbbjutott a Chelsea (2–3).

Monaco–Real Madrid 3–1 (1–1)
A madridi mérkőzésen a Real 4–2-re verte a Monaco együttesét, így tegnap a vendégcsapat várhatta kedvezőbb esélyekkel a visszavágót. A 36. percben Ronaldo első megmozdulása gólt hozott a Realnak: a brazil támadó felgyorsított, majd a középen áló Raúlhoz játszott, aki a tizenhatos vonalától kilőtte a jobb felső sarkot. 0–1. Az első félidő vége ugyanúgy gólt hozott, mint Londonban: Giuly kapott egy remek átadást, 17 méterről lőtt, a labda a vetődő Casillas előtt pattant egyet és a jobb alsó sarokba hullott, 1–1. Monacóban mintha szinkronban lettek volna a Highburyvel, nem sokkal a szünet után a hercegségben is gól esett: a 47. percben egy balról érkező beadásnál Morientes mindenkinél magasabbra ugrott, és 10 méterről a hosszú felső sarokba bólintott, 2–1. Az egykori realos spanyol csatár tehát csakúgy, mint Madridban, hazai pályán is betalált volt csapata kapujába.

A 66. percben  Ibarra a jobb oldalon robogott el, erősen középre lőtt, a 11-es pont és az öt és feles között álló Giuly jobb „oxival" a kapuba perdített, 3–1! A hajrában el Fakiri és Nonda is a kapufát találta el. Továbbjutott az AS Monaco (5–5), több idegenbeli góllal.
A  Monaco teljesen megérdemelt győzelmet aratott, így készülhet a Chelsea elleni meccsre. A stadion közönsége felállva ünnepelte a remekül játszó francia együttest.

Bayern: májusban Győrött

Május 18-án szerepel Győrött a Bayern München. Emiatt csúszik a stadionrekonstrukció kezdete. Az… Tovább olvasom