2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | -1°C

Elmaradt a győzelem

A Győri ETO második hazai tavaszi mérkőzésén sem tudott nyerni, igaz, ezúttal legalább nem kapott ki. A Matáv veszített Székesfehérváron.
Varga Zoltán lehajtott fejjel
Megyebeli csapataink gyengén szerepeltek a labdarúgó NB I tizenkilencedik fordulójában: a Győri ETO a hajrában lőtt góllal mentett pontot a bajnoki címvédő ZTE ellen, míg a Matáv 3–2-re veszített a hétvégén éppen Győrött nyert Videoton otthonában.
Varga Zoltán együttese az első félidőben rendkívül gyenge játékot produkált, szünet után élénkebb lett az iram, a zöld-fehérek nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért, végül Szanyó a 75. percben egalizálta a ZTE vezetését.
A soproniak gyorsan lerombolták azt, amit az első félidőben felépítettek, amikor még döntetlen volt az állás.

Pontmentés a hajrában

Győri ETO–Zalaegerszegi TE 1–1 (0–0) Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés, 2500 néző. V.: Arany (Mészáros, Vad II).

Győri ETO: Sebők 4 – Böjte 3, Salamon 2,5, Vukosavljevic 2 – Peric 2 (Baumgartner, 67. p), Jäkl 3, Jovanovic 2,5 (Füzi 2, 60. p), Németh 3 – Szanyó 3,5 – Nicsenko 2,5 (Herczeg, 78. p), Bajevszki 3. Szakmai igazgató: Varga Zoltán.
Zalaegerszeg: Turi – Kral, Szabó, Balog, Szamosi – Nagy, Ljubojevic (Sabo, 80. p), Molnár, Egressy – Koplárovics (Babati, 73. p), Kenesei. Vezetőedző: Bozsik Péter.
Gólszerzők: Szanyó, ill. Kenesei (11-esből).
Sárga lap: Jovanovic (41.), Jäkl (68.), illetve Kral (90.).
Szögletarány: 7:7 (5:5).

A hazaiak előzetesen megadott összeállításából kimaradt Stark Péter. A győriek kapitányának a keddi edzés után „beállt" a dereka, ezért nem tudta vállalni a játékot. Változás történt a játékvezető-küldésben is, Juhos Attila helyett Arany Tamás adott jelt a kezdésre.
A nézőtéren helyet foglalt dr. Bozóky Imre, az MLSZ elnöke, aki a találkozó előtt megbeszéléseket folytatott Tarsoly Csabával, a győri klub tulajdonosával.

6. p: Nicsenko ugratta ki Bajevszkit, akit Balog az utolsó pillanatban becsúszva szerelt szögletre.

15. p: Szamosi 25 méteres lövését Sebők tornázta szögletre a bal alsó sarok elől.

18. p: Egressy éles szögből, 20 méterről leadott lövését a léc alól ütötte ki Sebők.

47. p: Nagy L. tört be a 16-oson belülre, ahol Vukosavljevic buktatta. A büntetőt Kenesei lőtte a kapu bal oldalába. 0–1.

53. p: Szanyó gyorsan elvégzett szabadrúgása után Németh N. húzott el a bal oldalon, a középre lövését Turi továbbütötte, majd Salamon 7 méteres fejesét védte vetődve a gólvonal előtt.

61. p: Kenesei remek labdával ugratta ki Egressyt a balösszekötő helyén, a csatár éles lövését a kivetődő Sebők bravúrral hárította.

75. p: Németh átadása után Bajevszki 10 m-es lövését Turi védte, a kipattanó labdát Szanyó 5 m-ről továbbította a kapuba 1–1.

84. p: Herczeg 13 m-es lövése a bal oldali kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

89. p: Babati futott el a jobb oldalon, középre adásából Sabo 5 m-ről fejelt kapura, Sebők óriási bravúrral védett.

A Videoton elleni gyalázatos teljesítmény és súlyos vereség után az ETO vezetése pénzbüntetéssel sújtotta a játékosokat. Mindennek jótékony hatása az első negyvenöt percben nem mutatkozott meg. Unalmas, eseménytelen játékot láthatott a nyitóforduló óta felére csökkent nézősereg. A ZTE többet birtokolta ugyan a labdát, többet is veszélyeztetett, de gólt nem sikerült szereznie. Az ETO játékosai ugyan csipkedték magukat, de a csapat produkciójáról mindent elárul, a hazaiak az első félidőben nem lőttek kapura.

Szünet után gyorsan vezetést szerzett a ZTE, Vukosavjlevic felesleges szabálytalankodását követően Kenesei magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezután megélénkült az iram, a hazaiak nagy erőfeszítéseket tettek az egyenlítésért. Szanyó révén ez sikerült is, ám a zöld-fehérek végül keveset kockáztattak a győzelem megszerzéséért. Varga mester továbbra is két csatárral rohamoztatta csapatát. Mindkét oldalon kimaradtak az adódó lehetőségek, így végül igazságos pontosztozkodás született.

Varga Zoltán: – A második játékrészben már sokkal jobban játszottunk, megnyerhettük volna a mérkőzést. A csapat bebizonyította, hogy a múlt heti 0–4 csak véletlen volt. Remélem, ezen az úton haladunk majd tovább.
Bozsik Péter: – Összességében alacsony színvonalú, gyenge kilencven percet produkáltak az együttesek, egyik csapat sem tudott ellenfele fölé kerekedni az első félidőben. A második játékrészben talált tizenegyessel szereztünk vezetést, majd Egressy óriási ziccert hibázott, később 1–1 után a Győrnek több helyzete volt, s akár a győzelmet is megszerezhette volna.