2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Elmaradt a duplázás

Nyolc góllal nyert a szombati első mérkőzésen a Graboplast-ETO, így továbbjutott.

Továbbjutott: a Graboplast- ETO (56–53-as összesítéssel). Bár nyolc góllal nyert a szombati első mérkőzésen a Graboplast-ETO, Róth Kálmán vezető edző ennek ellenére elégedetlen volt csapata teljesítményével. Ennek valószínűleg hangot is adott a visszavágó előtt, mert egy más felfogású győri csapat kezdte az összecsapást.

Az első tíz percben a lengyel gárda mindössze egyszer volt eredményes, ami egyrészt az agresszív védekezésnek, másrészt Petróczi remek védéseinek volt köszönhető. Mégsem sikerült ellépni az ellenféltől, mert támadásban már csikorgott a gépezet.

A győriek két hetesből el ért találatot leszámítva – persze azt is be kell lőni – akcióból hosszú percekig nem voltak eredményesek. Még Görbicz szenzációs, az ellenfelet már-már megalázó gólja sem lendítette át a holtponton a Graboplast-ETO-t, sőt, már az első mérkőzésen is rendkívül masszív csapat benyomását keltő lengyelek felzárkóztak, s előbb kiegyenlítettek (10–10), majd a vezetést is átvették (10–12). A szünetig azért sikerült kiegyenlítenie a papíron ezúttal idegenben szereplő győrieknek.

Fordulás után jött aztán az igazi fordulat: a győriek egyre több hibával játszottak, míg a Lublin fellelkesedett, s átvette a kezdeményezést. Már nemcsak egy-két gól volt a lubliniak előnye, tíz perccel a vége előtt már csak négy gól volt a győri előny összesítésben. Hogy ne legyen izgalmas a vége, Róth Kálmán időt kért, de ez sem segített.

Másfél perccel a vége előtt hat góllal vezetett a Lublin, s támadhatott, de szerencsére Görbicz jókor nyúlt bele egy átadásba, a megszerzett labdából pedig Borbás ért el gólt, aki így bebiztosította a győri továbbjutást. Másnak azonban túlságosan nem örülhetnek a győriek.

Róth Kálmán: – Talán jókor jött ez a pofon. A Dunaferr-meccs után néhány játékosom azt hitte, minden rendben van. Emellett kiderült, hogy jobbszélen és beállós pozícióban gondjaink vannak. Tulajdonképpen emberhátrányban játszottuk végig a két mérkőzést. Görbicz az első mérkőzésen jól mozgatta társait, s a góllövésben is jeleskedett. A két nap messze legjobb győri játékosa Gogirla volt.

Exkluzív interjú a Dakarról

A sivatagi tevefű okozza a legnagyobb problémát a Dakar ralin résztvevő győri motorosoknak. Varga Ákost, aki sok tapasztalt versenyzőt is megelőzött, a mauritániai Tichitben sikerült telefonvégre kapnunk. Bár az elmúlt héten a magyaroknak volt részük sátortűzben, homokviharban és esésekben, egyelőre ők és járműveik is jól bírják a megpróbáltatásokat. Tovább olvasom