2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Elhunyt Földes Dénes, a Rába ETO egykori kiváló kapusa

Életének 69. évében hosszan tartó, súlyos betegség után 2011. december 30-án Győrött elhunyt Földes Dénes, a Rába ETO egykori kiváló kapusa.
Földes Dénes Mosonmagyaróváron a Hubertus és a Motim TE csapataiban védett, innen igazolta le az ETO 1969-ben.

Első meccse az osztrák Admira Energie ellen volt (7-2), az első bajnoki mérkőzése pedig megegyezik a klub Rába ETO néven megvívott első találkozójával: 1969. márciusában a Dunaújváros ellen (4-1) a 75. percben állt be Tóth dr. helyett.

A legemlékezetesebb alakítását 1974. október 2-án a bolgár Lokomotív Plovdív ellen nyújtotta az UEFA-kupában. A győri visszavágón hosszabbítás, majd tizenegyes rúgások következtek. Ezek során Földes remekelt, a bolgárok első és ötödik tizenegyesét is kivédte és ezzel az ETO léphetett a következő fordulóba.

A zöld-fehéreknél 1969 és 1978 között 164 mérkőzésen védett az NB I-ben.

Az egykori kapus búcsúztatása január 13-án 14 órakor a győri Baross Gábor úti evangélikus templomban lesz.

• 6. cezarka 2012. január 04. 22:34
    „Kedves Denka ,volt osztálytársam búcsúzom tőled !Mosonmagyaróváriként a Hubertus csapatában is nagy voltál.De büszkék voltunk rád hogy az ETO kapusaként is helytálltál.Sok szép védésed legenda volt és ma is az a város sport szeretői körében! Nagy kapus voltál!! Nyugodjál békében!”
  • 5. audieto54 2012. január 04. 21:47