2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Elherdált győri előny

Komoly, ötgólos előnyt herdáltak el a győri kézilabdás lányok pénteken a Fradi elleni mérkőzésen.

A mérkőzés előtt a két csapat, valamint a szurkolók a szerdán autóbalesetben elhunyt Kulcsár Anitára emlékeztek. A két csapat hívei megegyeztek, hogy a találkozó első perceiben mellőzik a szurkolást is, így néma csendben kezdődött a mérkőzés.
A győrieknek nem is indult jól a találkozó, mert a Fradi gyors egymásutánban dobott három gólt. Mikor rendezni tudta sorait a Graboplast-ETO, rögtön négy góllal válaszolt, s a 7. percben máris náluk volt az előny.

A folytatásban váltott vezetés mellett teltek a percek, a játékrész közepén aztán az erősen feljavult kapus- és védekezőteljesítménynek, valamint az emberhátrány fantasztikus kihasználásának köszönhetően elhúztak a győriek. Jellemző adat, hogy az első harminc percben a győriek legalább öt gólt lőttek akkor, mikor kevesebb létszámmal voltak a pályán. A hazaiaknál tulajdonképpen csak Tóth Tímea tudta tartani a lépést a győriekkel, de az ő tudománya is elfogyott az utolsó tizenkét percre – addig viszont az FTC kilenc góljából hetet egymaga vállalt –, így nem volt meglepetés az ötgólos győri vezetés a szünetben.

Győri oldalon mindenki várta a hasonló folytatást a térfélcsere után is, ám ez elmaradt. Már az első percekben felvette a Graboplast-ETO az ellenfél rohanós stílusát. Ez azonban egy idő után nem feküdt Gogirláéknak, támadásban sorozatban hibázott a győri gárda, míg védekezésben ismét képtelenek voltak tartani Tóthot a védők.

Hiába kért időt Róth Kálmán, a vendégek szakvezetője, ez sem segített a győri zöld-fehéreken. A 48. percben Tóth tizenkettedik(!) góljával egyenlő volt az állás (22–22), sőt, a Fradi-henger csak ezután indult be igazán. Zsinórban öt gólt lőve a hajrá perceihez közeledve négy góllal elléptek a fővárosiak. A győrieket tovább sújtotta, hogy Borbás után Görbicz is begyűjtötte harmadik kétpercesét, míg Temes egy ütésért egyből piros lapot kapott. A megfogyatkozott győrieknek ezután már esélyük sem volt, így egy remek első és egy katasztrofális második félidő után teljesen megérdemelt vereséget szenvedtek.