2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

Életben maradt az ETO

A Graboplast-ETO 27–23-ra győzött a Ferencváros ellen, így van esély a bajnoki cím megszerzésére.

Graboplast-ETO - Ferencváros 27-23

Életben maradni! – adták ki a jelszót Győrött. Köztudott, hogy a Graboplast-ETO számára kizárólag a Ferencváros otthonában elért győzelmmel maradt esélye a bajnoki cím megszerzésére.

Talán a nagy tét, valamint a vasárnapi EHF-kupa elvesztése okozta sokk miatt kezdett egy kicsit idegesen a vendéggárda, bár szembetűnő volt a védekezés javulása. Támadásban azonban kissé kapkodó volt a győri zöld-fehérek játéka. Szerencsére a Fradi sem kézilabdázott csúcsformában, sőt, az 5. perc tájékán Görbiczék nyugodtak le hamarabb, s megnyugtató előnyre tettek szert (13. perc: 7–2).

Németh András, a Fradi szakvezetője azonnal időt kért, ami használt is, hiszen zsinórban négy gólt szereztek a fővárosiak a játékból kizökkentett győriekkel szemben (15. perc: 7–6). Gyorsan rendezte azonban sorait a Graboplast-ETO, s még egy kettős emberhátrányt is sikerrel kivédekezett. Kulcsszerepe volt az előny növelésében a remekül védő Herrnek, de egy alkalommal Petróczi is hetest hárított. Nem csoda, hogy újra elléptek a vendégek ellenfelüktől (10–14). S bár Mörtel hetese a félidő hajrájában kimaradt, így is megnyugtatónak tűnt az első harminc percben látott játék és a szünetre kialakult eredmény.

A második félidő Görbicz góljával, valamint egy kimaradt Fradi-hetessel indult (ezúttal Herr mutatott be bravúrt), s az egyre jobban játszó győriek újra fokozatosan növelték előnyüket. A félidő közepén már hét góllal vezettek a győriek. Németh András időkérése után az első játékrészhez hasonlóan megint feltámadt egy rövid időre a Fradi (22–15-
ről fel is jött 22–20-ra), de Görbicz és Herr vezérletével nem engedte közelebb ellenfelét az ETO, míg a hajrában bebiztosította létfontosságú győzelmét.

A csapat legközelebb szombaton 17 órakor a Cornexi-Alcoát fogadja az egyetemi csarnokban, melyre ingyenes lesz a belépés.
A forduló másik mérkőzésén a Cornexi nem tudott komoly ellenállást kifejteni a Dunaferr ellen: Cornexi-Alcoa–Dunaferr 27–36.
Görbicz vállára vette a Graboplast-ETO-t, s kilenc góljával kulcsszerepet játszott a sikerben.