2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Elajándékozott aranyérem

Ezüstérmesként zárt a magyar férfiválogatott Melbourne-ben. Horvátország-Magyarország: 9–8.

A statisztika, az egymás elleni mérkőzések mérlege, vagy éppenséggel a vb-szerepléseké egyértelműen a magyarok mellett szóltak a találkozó előtt. Csak ez utóbbi szempontot véve alapul: miközben a mieink az 1973-as, első világbajnokság után 2003-ban másodszor lettek aranyérmesek, megannyi medál begyűjtése mellett, Horvátország legjobbjai még sosem állhattak fel a világbajnoki dobogóra, eddigi legjobbjuk a negyedik hely volt. Csak hát statisztikával nem lehet meccset nyerni, főképpen nem vb-döntőt, ahhoz nagyon jó és gólerős játék szükségeltetik.

Az első két negyedben felváltva vezettek a csapatok. Előbb a horvátoknál, majd a mieinknél volt az előny, miközben rengeteg kapufát lőttek Kásásék. A nagyszünetre egygólos horvát előnnyel mehettek pihenőre a csapatok (4–3).

A folytatásban fej fej mellett haladtak a válogatottak: a magyar egyenlítő gólra mindig érkezett válasz horvát részről, így Kemény Dénes együttese futhatott az eredmény után. Később viszont fordult a kocka, s 7–5-re elhúztak a magyarok. Ekkor úgy tűnt, végleg megfogható lehet a horvát csapat, de egy elkapkodott támadást góllal büntetett Radko Rudic együttese. Ismét szoros lett a mérkőzés, s bár volt lehetőség arra, hogy visszaálljon a kétgólos különbség, Szívós ziccert hibázott, a horvátok pedig az ellentámadásból kiegyenlítettek.

A hosszabbítás horvát találattal indult, ezt Kiss egalizálta, a rivális újabb találatára azonban már nem volt válasza az előző két olimpián győztes magyar csapatnak. Horvátország ezzel története első vb-aranyérmét szerezte, míg Magyarországnak ezúttal is meg kellett elégednie az ezüstéremmel.

„Inkább mi magunk vertük meg magunkat, mint a horvátok bennünket. A meccs elejétől voltak lehetőségeink, már az elején elhúzhattunk volna, a találkozó későbbi periódusairól, különösen az utolsó negyedről nem is szólva. A végén kettővel vezettünk, de néhány játékosomnak nem jött össze a lövése, fel tudtak jönni ikszre a horvátok, a hosszabbítás pedig mindig lutri – értékelt Kemény Dénes szövetségi kapitány.

– Úgy gondolom, megnyerhettük volna a vébét, ehelyett odaadtuk az aranyat a horvátoknak."