2018. 01. 22. hétfő - Vince, Artúr -7°C | 2°C Még több cikk.

El Clasíco: lefocizta a Barca a Realt

Az FC Barcelona hazai környezetben fantasztikus játékkal, 5-0-ra kiütötte az ősi rivális Real Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A 209. El Clásicón alaposan bekezdett a hazai csapat, a 10. percben Xavi megszerezte a vezetést, majd nyolc perc később Pedro volt eredményes. A fordulást követően hamar eldöntötte a találkozót a címvédő Barcelona, David Villa három perc alatt kétszer volt eredményes - mindkét alkalommal Lionel Messi passzát értékesítette. A végeredményt az utolsó percben a csereként beálló Jeffren állította be. A lefújás előtti pillanatokban Sergio Ramos teljesen elveszítette fejét, a Messi ellen elkövetett rendkívül durva szabálytalansága miatt piros lapot kapott. José Mourinho nyáron ült le a Real Madrid kispadjára, ez volt az első veresége. Sikerével a Barcelona átvette a vezetést a bajnokságban.

Xavi lőtte az elsőt.

Primera División, 13. forduló:

FC Barcelona-Real Madrid 5-0 (2-0)
Nou Camp Stadion, 98 787 néző, v.: Iturralde González
gólszerzők: Xavi (10.), Pedro (18.), Villa (55., 58.), Jeffren (91.)

sárga lap: Valdés (33.), Villa (34.), Messi (45.), Puyol (81.), Xavi (93., a kispadról, illetve C. Ronaldo (33.), Pepe (36.), Xabi Alonso (51.), Casillas (57.), Carvalho (71.), Ramos (73.), Khedira (75.)
kiállítva: Ramos (94.)

FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Puyol, Piqué, Abidal - Xavi (Keita, 87.), Busquets, Iniesta - Pedro (Jeffren, 87.), Messi, Villa (Bojan, 76.)

Real Madrid: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo (Arbeola, 60.) - Di María, Khedira, Özil (L. Diarra, a szünetben), X. Alonso - C. Ronaldo, Benzema

Az állás: 1. FC Barcelona 13 38- 8 34 pont 2. Real Madrid 13 33-11 32 3. Villarreal 13 26-12 27 4. Espanyol 13 15-15 25 5. Valencia 13 19-13 24 6. Real Mallorca 13 15-13 21 7.

• 2. nyá 2010. november 30. 08:28
    „Akik a sok focizó kisgyerek példaképei azoknak a vereség elviselésével is példát kellene tudni mutatni ! Ha már focizni nem, legalább erre képes lehetett volna a Madrid tegnap este. Csalódtam bennük ! (Amúgy sokáig tart megemészteni évente hol 6, hol meg 5 gombócot.) ;)”
  • 1. CsabaKiraly 2010. november 30. 07:42