2018. 08. 17. péntek - Jácint 17°C | 28°C Még több cikk.

Egyre közelebb a bajnoki cím: legyőzte a DAC-ot a Gyirmót

Labdarúgás - A Gyirmót továbbra is a bajnoki cím legnagyobb esélyese az NB II Nyugati csoportjában. Kiprich József csapata a 27. fordulóban 3-1-re legyőzte az Integrál-DAC együttesét.

GYIRMÓT SE–INTEGRÁL-DAC 3–1
(0–1)

Győr-Gyirmót, 700 néző. Vezette: Mészáros I. (8) (Kovács Z., Kis Z.)

GYIRMÓT: Boros – Kiprich D. (Pirka, 58.), Kozmér, Böjte, Németh L. (Kiss Zs., 58.) – Ribi, Baumgartner, Pék (Polyák –, 75.), Nagy L. – Tóth N., Laki
Vezetőedző: Kiprich József

INTEGRÁL: Tarczy – Meggyes (Gál B. –, 80.), Wilson, Hegedűs, Geri – Ludánszki, Harris, Müller, Dallos (Vastag –, 68.) – Homonyik, Lajtos (Heitler –, 78.)
Vezetőedző: Marko Maschke

Gólszerző: Lajtos (0–1) a 17., Kozmér (11-esből, 1–1) a 67., Laki (2–1) a 77., Kozmér (3–1) a 79. percben

Kiprich József: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, hiszen az elején megvoltak a lehetőségeink, viszont a szünet utáni teljesítményünk példaértékű volt.

Marko Maschke: – A találkozó kulcspontja a kihagyott tizenegyesünk volt, amely után a második félidőben megpróbáltuk kivédekezni a találkozót. Nem sikerült, de vereségünk ellenére jó úton járunk.

Gyirmót-DAC - Fotó: H. Baranyai Edina

Barcs - Győri ETO FC B 1-1(1-0)
Barcs, 500 néző. V.: Bognár T.
Gsz.: Koller, ill. Berde.
Kiállítva: Csermelyi (70.).

Barcs: Sólyom – Papizsanszki, dr. Matus, Fellai, Pókos (Kottán), Fülöp, Horváth P., Rábold, Koller, Egle (Kordé), Kollega (Tolnai).
Edző: Mészáros Ferenc.

Győri ETO FC: Molnár P. – Dömötör (Gál A.), Nyári, Szemerey, Vető, Frick, Berde, Cseri, Kiss Sz. (Molnár T.), Varga L., Csermelyi.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

30. p: Egy jobb oldali beadás után Koller fejelt a vendégek kapujába. 1–0.
70. p: Csermelyi rúgott bele szándékosan ellenfelébe, amiért a játékvezető kiállította.
92. p: Korszerű vendégtámadás után Gál fejjel megcsúsztatott labdáját Molnár T. visszapasszolta Berdének, aki magabiztosan kilőtte a hosszú sarkot. 1–1.
A vendégek sokkal többet birtokolták a labdát, és korszerűbb futballt mutattak be.
Jók: Sólyom, dr. Matus, Horváth P., ill. Molnár P., Nyári, Berde, Frick.

Mészáros Ferenc: – Bentmaradásunk érdekében mindent megpróbáltunk a győzelem megszerzéséért, de sajnos az utolsó percben kapott gól miatt ez nem sikerült.

Klement István: – Kitűnő ez a hétvége, győzelem az NB I-ben az Újpest ellen néhány fiatallal, és bravúros pontszerzés az NB II-ben a még fiatalabbakkal.

Korábban

Gyirmót–Integrál-DAC (szombat, 19 óra)

A táblázat élén álló Gyirmót megőrizné vezető helyét a városi rangadó után is. „Győzelmi kényszerben lépünk pályára, így mindenképpen nyerni szeretnénk. Oda kell figyelnünk, de ha hozzuk azt, amire képesek vagyunk, nem lehet baj" – mondta Kiprich József edző. Horváth R. eltiltott, Szabó Cs. sérült, így a várható összeállítás: Boros – Pirka (Kiprich D.), Böjte, Kozmér, Németh L., Ribi, Pék, Baumgertner, Nagy L., Tóth N., Laki.
Az Integrál-DAC csapatából a legutolsó bajnokin Czár, Csikós és Simpson is piros lapot kapott. „Visszanéztem a mérkőzés felvételét, és nem hittem a szememnek, amikor a játékvezetői ítéleteket láttam" – mondta Marko Maschke, a nádorvárosiak edzője. „Ezen változtatni már nem tudunk, így legalább mások lehetőséget kapnak a bizonyításra. A Gyirmót a mérkőzés esélyese, mi felszabadultan játszhatunk, hiszen minden nyomás az ellenfélen lesz. Nincs veszítenivalónk az éllovas ellen." A várható kezdőcsapat: Tarczy – Geri, Hegedűs, Wilson, Meggyes, Harris, Dallos, Ludánszki, Müller, Homonyik, Lajtos.

Barcs–Győri ETO FC B (vasárnap, 18 óra)

A hazai pályán mindenkire veszélyes Barcshoz utazik az ETO B. „A Barcsnak helyzetéből adódóan minden mérkőzés »élet-halál« kérdése, ezért nehéz meccsre számítok. Szeretnénk minimum egy pontot szerezni, függetlenül attól, hogy milyen csapattal lépünk pályára. Kérdés, hogy a szombati NB I-es bajnokin kikre számít a keretünkből Bekvalac mester" – mondta Klement István edző. A sérült Domanyik, Tóth M. és az eltiltott Klement B. nem játszhat, így a tervezett kezdő tizenegy: Molnár P. – Dömötör, Nyári, Szemerey, Vető, Frick, Berde, Kiss Sz., Varga L., Cseri, Csermelyi.

• 6. soppet 2009. május 27. 08:28
    „"ACSA"-nak:
    Igazat adok.
    Többen úgy látják, hogy a bajnokság megnyerése nem érdeke a tulajdonosi körnek. Csak a nagy hűhót csinálják és az MLSZ-re próbálják hárítani azt a felelősséget, amit nekik kellene vállalni.
    Lásd. a másik gyirmótról szóló cikket.
    Horváth Ernő tulajdonos ha annyira akarná, akkor érdekelné az MLSZ döntése, s nem az újságból szerez tudomást az FB tárgyalásról.
    Meg az a magyarázkodás egyenlő a 0-val. Amit nyilatkozott azt csak maga hiszi el!
    Egy tény, hogy játékos, edző, szurkoló gyirmóton a becsapott emberek sorát növeli.
    Ezek után jobb ha nem is indulnak még az NB.II.-ben sem!”
  • 5. ACSA 2009. május 26. 23:27
    „Még nincs megnyerve az a bajnokság kedves SOPPET!!!!!:-)))))”
  • 4. Reális 2009. május 26. 20:33
    „.....Ilyendiósgyőr,meg reac indulhat,a gyirmót meg nem!”
  • 3. soppet 2009. május 26. 08:15
    „A "gyirmóti sportdiplomácia"kudarca, hogy a csapat a jelen állás szerint hiába nyeri meg a bajnokságot nem indulhat az NB.I.-ben !
    Pénzügyi dokumentumok és egyebek hiánya az indok.
    A válság betette a lábát a "Horváth birodalomba" is !?
    Vagy mi van a háttérben?!
    Egy biztos úgy a szurkolók, mint az első helyet kiharcoló játékosok át lettek(lesznek) verve, ha mindez beigazolódik.
    Az is biztos, hogy rengeteg pénzbe került az idáig tartó út is!
    Kinek jó ez?
    No comment!”
  • 2. ACSA 2009. május 24. 00:29
    „Az első félidőben a Dac lefocizta a listavezetőt,aztán a másodikban már jött a szokásos gyirmóti sportdiplomácia!!!!!!”
  • 1. ZéZé 2009. május 23. 22:27
    „Csak a második félidőt láttam. 0:1re vezetett a DAC. Aztán a félidő második felében jött egy 11es a hazaiaknak, és 1:1 lett. Ezután egy bal felső sarkos gól, és egy szabadrúgásból visszagurított labda a jobb felsőben. 3:1 a vége. A Pécs is nyert, így maradt az 1 pontos előny.”

Gólzápor a hőségben: legyőzte az ETO az ezüstérmes Újpestet!

Labdarúgás - A Győri ETO FC kétgólos hátrányból fordított és 4-3-ra nyert a már ezüstérmes Újpest… Tovább olvasom