2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Egygólos vereség az oroszoktól

A folytatást illetően bíztató teljesítményt nyújtott, mégis egy góllal kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpiai aranyérmes Oroszországtól a portugáliai világbajnokság nyitó fordulójában.

Oroszország-Magyarország 31-30 (15-14)

Gólszerzők: Rosztrovcev 9, Kokcsarov 6, Ivanov 5, Tucskin 4, Krivoslikov, Moszkalenko 3-3, Torgovanov 1, illetve
Nagy L. 9, Perez 7, Bendó 6, Buday 5, Rosta M. 2, Iváncsik 1

7 m-es: 6/5, illetve 2/2 kiállítás: 8, illetve 10 perc

Bátran kezdett a magyar válogatott esélyesebb riválisa ellen, s az első 15 percben háromszor is vezetett egy-egy góllal. A néha rendkívül kényelmesen mozgó oroszok azonban sorra kihasználták Skaliczki László csapatának hibáit, s a 21. percben először volt egy találatnál több az előnyük (10-8).

Az irányító poszton Lendvai több labdát is eladott, s mivel Nagyon, Perezen és Bendón kívül senki sem tudott gólt lőni Lavrovnak, az orosz együttes elhúzott (15-11). Az utolsó három percben magára talált a magyar gárda, és Perez dudaszó előtti találatával visszahozta a reményt (15-14).

Fordulás után bravúrral, emberhátrányból fordítottak Budayék (16-17), de az olimpiai bajnokot a rutin átsegítette a hullámvölgyön. A félidő közepén három gól is volt az oroszok előnye (23-20), de a lelkesen játszó magyar válogatott kiegyenlített. A hajrá azonban megint az ellenfél minimális vezetését hozta (31-30), s mivel Perez időntúli szabaddobása a kapufán csattant, az egyenlítés nem sikerült.

Skaliczki László, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya így nyilatkozott a találkozó után:

- Bosszantó hibákat vétettünk, emiatt rosszul sikerült a vb-nyitány. Főleg az indításoknál és átlövéseknél bizonyult sok esetben tehetetlennek a védelmünk, de az 1 pontra rászolgáltunk volna. Holnap a franciák ellen javítanunk kell.

Vereséggel debütált az új stáb

Győri ETO FC–Tatabánya 1–2 (1–0) Győr, előkészületi labdarúgó-mérkőzés, 200… Tovább olvasom