2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Egygólos vereség a világbajnoktól

Az EB-győztes magyar női kézilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett a világbajnok oroszoktól a kijevi Turcsin Kupa nyitómérkőzésén.

illusztráció
Oroszország–Magyarország 27–26 (10–14)

Gólszerzők: Poltorackaja 8, Naukovics 4, Bodnijeva, Murajova 3-3, Bojkova, Gyagyecsko, Pal 2-2, Romenszkaja, Turej, Kolcsina 1-1, illetve Farkas 9, Lovász 6, Kirsner, Siti 3–3, Pádár, Németh 2–2, Mehlmann 1.
Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Sugár Tímea kapus bravúrjainak köszönhetően kétgólos előnyre tett szert a magyar csapat. A különbség a magassági fölényben lévő, helyenként durván védekező oroszokkal szemben – a meccs közben kisebb arcsérülést szenvedett – Farkas Ágnes vezetésével 4 gólra nőtt a szünetig.
A második játékrészben öt perc alatt egyenlített a világbajnok, de negyedóra elteltével ismét négy góllal vezettek a magyarok. A hajrá azonban az oroszoknak sikerült jobban, s az utolsó percben 7 méteresből szerzett találattal győztek.
Az Ukrajna–Franciaország találkozó lapzárta után ért véget.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata ma 17 órakor a házigazda ukránok ellen lép pályára.

BL: a Milan nyerte a 'mini-döntőt'

A Bajnokok Ligája keddi slágertalálkozóján az AC Milan felülmúlta a címvédő Real Madridot. Tovább olvasom