2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Egyenlítés a 93. percben: CSZKA Moszkva - Real Madrid 1-1

Ahogy várni lehetett, a meccset inkább a spanyolok irányították. Egy védelmi hiba után lőtt gólt C. Ronaldo, a 93. percben sikerült egyenlíteni a moszkvaiaknak.
CSZKA Moszkva - Real Madrid 1-1 (0-1)
Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, Moszkva, Luzsnyiki stadion
Vez.: Kuipers, van Roekel, Zeinstra (hollandok)

CSZKA Moszkva: Csepcsugov - Ignasevics, A. Berezuckij, V. Berezuckij, Sennyikov - Wernbloom, Dzagojev, Musa (Oliseh), Tosic (Necid) - Aldonyin (Honda), Doumbia. Vezetőedző: Leonyid Szluckij
Real Madrid: Casillas - Pepe, S. Ramos, Coentrao, Arbeloa - Khedira, Özil (Albiol), Xabi Alonso, Callejón (Kaká) - Ronaldo, Benzema (Higuaín). Vezetőedző: José Mourinho

Gsz.: Wernbloom (93.), ill. Ronaldo (28.)
Sárga lap: X. Alonso (46.), S. Ramos (73.), Coentrao (81.) ill. Wernbloom (67.)

Fabio COENTRAO, a spanyol Real Madrid portugál hátvédjét (b) próbálja szerelni Ahmed MUSA, az orosz CSZKA Moszkva nigériai szélső játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a moszkvai Luzsnyiki Stadionban. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel végződött. (MTI/EPA/Makszim Sipenkov)

Vége a mérkőzésnek.

93. perc: Gólt ért a szorgalom. Kezezés után megítélt szabadrúgás után Dzagojev csúsztat, aztán A. Berezuckij fejeli középre a labdát, Wernbloom pedig hét méterről bombáz a kapu jobb felébe. 1-1

92. perc: Necid kap remek labdát, meg is tartja egy ideig a 16-oson belül, ám kapura nem lő, el is veszti a labdát.

90. perc: Három percig tart még a meccs: ennyi a hosszabbítás.

84. perc: Özil helyett Albiol a pályán.

83. perc: Arbeloa lépne ki a védők mögé, lefülelik azonban a szöktetést, de rosszul, mert így Ronaldo elé kerül a labda. A portugál azonban mellé lő.

81. perc: Coentrao rúg oda Olisehnek, sárga lap a vége. Necid jön Tosic helyére. Honda éles szögből megeresztett szabadrúgása kapura megy, Casillas öklöz.

76. perc: Ramos-fejes a CSZKA kapujára, Csepcsugov nagyot véd. Fél peccel később Ronaldo lép ki a védők mögül, egyedül marad, kapura lőhet, ismét kapusbravúr.

76. perc: Callejón helyére Kaká érkezik.

75. perc: Ismét egy moszkvai játékos fejéről érkezik labda egy madridi elé a kapu előterében, szögletre mentenek a hazaiak.

73. perc: Reklamálásért kap sárgát Sergio Ramos.

71. perc: Megint ollózni próbálnak az oroszok: Oliseh beadása után Tosic próbálkozna a kapunak háttal egyből ellőni a labdát, Coentrao fejét tallálja el kis híján.

70. perc: Honda 35-ről kapura küld egy szabadrúgást, a labda pattan is egyet, mielőtt Casillas kezében köt ki.

68. perc: Aldonyin helyére jön a sérüléséből felépült Honda.

67. perc: Özilt rángatja Wernbloom, jár a sárga a svédnek.

65. perc: Musa helyére Oliseh érkezik.

62. perc: Mezőnyfölényben találta magát egy rövid időre a CSZKA a Real térfelén, a támadás végén Musa lő laposan kapura, Casillas felszedi a labdát.

61. perc: Doumbia harcolja ki a hazaiak első szögletét. A szöglet közben lökés történik, kifelé jár a szabadrúgás.

52. perc: Megint megingott az orosz védelem, ezúttal Callejón lőhetett: ezúttal Csepcsugov védett.

51. perc: Ronaldo remek passza után Callejón lő a kapu mellé.

46. perc: Xabi Alonso kap sárgát.

46. perc: Nincs csere egyik oldalon sem.

CRISTIANO RONALDO, a spanyol Real Madrid portugál csatára (j) megszerzi az első gólt Georgij SCSENNYIKOV, az orosz CSZKA Moszkva játékosa mellett a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a moszkvai Luzsnyiki Stadionban. (MTI/EPA/Makszim Sipenkov)

Véget ért az első félidő.

45+2. perc: Aldonyin tüzel majd' 30-ról, de alaposan fölé céloz.

45. perc: Dzagojev beadását Musa elől szedi fel Casillas.

40. perc: Doumbia fejel kapura 8 méterről, de kisodródva és madridi védővel a nyakán: a fejes kapu mellé száll.

38. perc: Ronaldót tartották fel a kaputól 18 méterre, a szabadrúgása a sorfalban végzi.

35. perc: Kicsit veszélyben volt most a Real kapuja is, Doumbia vezette a labdát a kapu felé, Pepe tisztázott. Ami érdekessé tette a helyzetet, az Casillas kifutása volt.

28. perc: Labdát szerez Higuaín az orosz tizenhatos közelében, Coentrao beadja balról, Tosics fejjel próbál tisztázni, ám épp Ronaldo elé kerül a labda, aki 11 méterről laposan a kapu bal alsó sarkába lő. Csepcsugov leér ugyan, beleér a labdába, de hárítani nem tud. 0-1

26. perc: Mezőnyjáték folyik inkább, a kapuk egy-egy lehetőséget leszámítva nem nagyon voltak eddig veszélyben.

19. perc: Wernbloom ütközik Higuaínnal, a spanyol csatár a fejét fájlalja, ápolni kell, de folytatni tudja a játékot.

18. perc: Parádés Real-támadás végén Higuaín lő laposan, Csepcsugov nagyot véd. Az ismétlést Khedira küldi kapura, az orosz kapus most is hárítani tud.

14. perc: Kényszerű madridi csere: Benzema megsérül, helyére Higuaín érkezik.

7. perc: Sennyikov beadását Dzagojev ollózza kapura; a mozdulat szép volt, de pontatlan, a labda a kapu mellé szállt.

6. perc: Aprítják egymás a hidegben rendesen: előbb Ronaldo kapott egyet a bokájára, most pedig Doumbia.

1. perc: A kék-vörösben játszó hazaiak kezdik a meccset.

Előzmények:
A CSZKA Moszkva a B csoportban lett második, így jutott be az idei Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata közé. A moszkvai együttest hazai pályán csak az Internazionale tudta legyőzni, vendégként pedig a csoportmeccsek alatt veretlen tudott maradni.

Leonyid Szluckij vezetőedzőnek nincs könnyű dolga csapata első idei tétmeccsén: nem számíthat a csapatkapitányran, Igor Akinfejevre, de Keiszuke Honda és Mark Gonzalez sem lesz bevethető a Real ellen.

A CSZKA augusztus óta a kilenc hazai találkozójából csak négyet tudott megnyerni, ötször pedig kikapott.

A moszkvaiak idei BL-góljainak több, mint felét Seydou Doumbia szerezte, a csapat legutóbbi 19 találatából pedig ugyanő 12-t vállalt.

A D csoportot 100 százalékos teljsesítménnyel nyerte a Real Madrid. A hat meccsből ötön gólt sem kaptak.

A Real Madrid immár zsinórban tizenötödik alkalommal résztvevője a Bajnokok Ligája kieséses szakaszának. Az ellenfél ismeretében 1.1 a szorzója annak, hogy a Real idén is a nyolc közé jut.

A Realnak nem igazán fekszik Oroszország: a legutóbbi két meccsükön a Zenit és a Lokomotiv ellen nyertek, ám előtte hét meccsen keresztül ez nem sikerült a spanyoloknak.

Az előjelek a moszkvaiak számára sem reménytelenek: spanyol csapat még soha nem tudott nyerni a CSZKA vendégeként.

• 1. meritum 2012. február 21. 17:59