2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Egy pont a bajnoktól: DVSC- Győri ETO FC 1-1

A bajnoki címvédő Debreceni VSC otthonában játszott döntetlent a Győri ETO FC csapata, az NBI 21. fordulójában.

DVSC-TEVA–Győri ETO 1-1 (0-0)
Monicomp Liga, Debrecen
V.: Bognár T. (Erős, Szpisják ).

DVSC: Verpecz - Bernáth, Komlósi, Mijadinoski, Mardare - Bódi, Varga, Szakály P., Czvitkovics, Illés (Kabát 68.p.) - Coulibaly
Vezetőedző:Zdenek Scasny

ETO: Sztevanovic – Takács, Fehér, Djordjevic, Völgyi - Pilibaitis – Kiss M., Ji-Paraná, Dinjar (Dudás 86.p.) – Koltai (Ceolin 74.p.), Aleksidze (Bouguerra 79.p.)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Czvitkovics (49.p.-tizenegyesből) ill. Dinjar (59.p.)

Zdenek Scasny: – Tudtam, hogy nem lesz sok gól a mérkőzésen, mert az  ETO jól védekezik és jó csapata van. Az első félidőben Szakály, a  másodikban Bódi hagyott ki nagy helyzetet, ezeket be kellett volna  lőni és akkor megnyertük volna a találkozót.

Csertői Aurél: – Győzelemre játszottunk és úgy érzem, a játék képe  alapján két pontot Debrecenben hagytunk. Rengeteg helyzetet dolgoztunk  és sajnos hagytunk ki. Az első félidőben a Lokinak egy helyzete volt,  ezért meglepett bennünket a vezető góljuk. Szerencsére volt tartása a  csapatunknak, gyorsan egyenlítettünk, ez mindenképpen pozitívum. Ennek  ellenére nem vagyok elégedett az eredménnyel, mert győznünk kellett  volna.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

86. perc: Újabb csere az ETO-ban. Dinjar helyére Dudás jön.

79. perc: Bougerra állt be Aleksidze helyett.

75. perc: Bernáth kapott sárga lapot, Dinjart buktatta.

74. perc: Koltai helyére érkezett Ceolin.

73. perc: Kabát lőtt fölé 18 méterről.

68. perc: Kabát váltotta Illést a hazaiaknál.

59. perc: Egyenlített az ETO! Ji-Paraná ívelte előre középen a labdát, amire Dinjar csapott le, s kilenc méterről, átemelte a kapust 1-1.

53. perc: Kiss Máté próbálkozozz. Lövése alig kerülte el a kaput.

52. perc: Koltai lőtt fölé 18 méterről.

49. perc: Czvitkovics a kapu közepébe lőtte a büntetőt. 1-0.

49. perc: Pilibaitis lerántotta Szakályt az ötösön. Sárga lap és tizenegyes.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Mijadinoski 27 méteres lövése patant meg egy védőn, így szállt a labda a kapu fölé.

35. perc: Szakály szórakozott el egy hazai ziccert. Aaz ötös sarkánál levette a labdát, egy csellel elküldte Sztevanovicot és a védőjét, majd az oldalhálóba emelt.

30. p Koltai csavart be balról egy szabadrúgást, Fehér fejelhetett, ám volna kapura közelről, de rossz megoldást választott.

25. perc: Czvitkovics bal oldali beadása után Szakály csúsztatott kapura a rövid oldalról. Kevéssel tévesztett célt.

21. perc: Ji-Parana lőtt a rövid sarokra 16 méterről. Nem sokkal ment mellé.

18. perc: Koltai jobb oldali beadása csúszott le egy kicsit, így viszont csak centikkel ment el a felső léc fölött.

13. perc: Coulibaly bal oldali beadásáról maradt le centikkel Bódi a kapu előterében.

9. perc: Dinjar futott el a bal oldalon, majd az alapvonal közeléből középre adott. A 16-os vonalánál érkező Alekszidze kapásból a jobb alsó sarok mellé gurított.

1. perc: A Debrecen kezdte a meccset.

A zöld-fehérek már szombaton útra kelnek, hogy a lehető legjobb állapotban léphessenek pályára a cívisvárosban.

Az esélyekről így vélekedett Csertői Aurél, az ETO vezetőedzője:

– A tavalyi bajnokcsapattal, a Debrecennel játszunk, mely a Ligakupában is jól szerepelt legutóbb és javuló formát mutat. Igaz, mi is egyre jobb formában futballozunk. Vasárnap harcos mérkőzést várok, úgy gondolom, hazai pályán is verhető a Debrecen.

Hasonlóan optimista Rati Aleksidze, az ETO FC 33 éves csatára is, aki kirobbanó formában érzi magát.

– A Fradi elleni nyertes meccs után különösen jó a hangulat nálunk. Számomra nagyon jó érzés, hogy legutóbb góllal örvendeztethettem meg hazai pályán a szurkolókat, de mindig az a fontos, hogy nyerjen a csapat és nem az, hogy ki lövi a gólt. Győzni megyünk, mindenki bizonyítani szeretne, el akarjuk hozni a három pontot Debrecenből – nyilatkozta a grúz játékos a klub hivatalos honlapján.

Az ETO-ban Koltai betegsége miatt valószínű, kimarad a kezdőcsapatból, de a kispadon helyet kaphat. Továbbra is sérült Nicorec, Szabó, Tokody, valamint kidőlt a sorból Berde és Ganugrava is.

• 2. Arrabona 2011. április 04. 13:00
    „Mi meg a tavalyi bronzérmesek vagyunk. Minden médiában lemarad, legalább a helyi sajtó legyen következetes.”
  • 1. kiseto 2011. április 03. 21:50
    „hajrá EEEEEEEEETTTTTTTTTTOOOOOOOO”

Két meccsen is 11 gól esett

Ágfalván félbszakadt a meccs, az undiak pedig nem jelentek meg a Szany II. ellen. Tovább olvasom