2018. 05. 23. szerda - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Egy lépéssel közelebb a négyes döntőhöz: Audi-ETO-Krim Ljubljana 27:24

A női BL-ben a vártnál nehezebben győzött hazai pályán a győri együttes a csoport utolsó helyén álló Ljubljana ellen.
Újabb lépést tett a budapesti négyesdöntőhöz a Győri Audi-ETO együttese, hiszen hazai pályán legyőzte a szlovén Krim Ljubljana együttesét.

Győri Audi-ETO - Krim Ljubljana 27:24 (14:12)

Ambros Martín: - A legfontosabb, hogy itthon tartottuk a két pontot és három góllal nyertünk. Két héttel ezelőtti Buducnost ellen nem nyertünk, most ez sikerült hazai pályán. Mindig igyekszünk a következő mérkőzésre koncentrálni, nagyon keményen megdolgoztunk a győzelemért. Remélem az idegenbeli mérkőzésen kijavítjuk a hibáinkat.

Görbicz Anita: – Nehéz találkozóra számítottunk, ez be is igazolódott. Nagyon örülök, hogy győztünk, bízom benne, hogy tovább fejlődünk. Sokat dolgozunk, ennek a munkának pedig ki kell jönnie a végjátékban.

Összefoglaló

Nem kezdte jól a találkozót az ETO, hiszen egy eladott labda után Zrnec szerezte a mérkőzés első gólját, majd ismét a vendégek játékosa növelte tovább az előnyt hétméteresből.

A folytatásban rendezte a sorokat Ambros Martín csapata és a találkozó 9. percében Orbán és Bulatovc találatával már 5:3-ra vezettek a győriek. Nem szeretett volna lemaradni a szlovén együttes. Feljavult védekezésének köszönhetően igyekezett tartani a lépést, de az első félidő derekától nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a zöld-fehérek, Löke góljával már öt góllal is vezettek a 22. percben.

Ezúttal sem hagyta magát a Krim Ljubljana, Manea találatainak is köszönhetően a félidőre sikerült faragni a hátrányukból, így 14:12-es győri előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően Görbicz óriási gólt lőtt a vendégek kapujába, de Manea rögtön válaszolt beállós pozícióból. A folytatásban kevés gólt láthattunk, mindkét együttes igyekezett a védekezését jól megszervezni. A találkozón állandósulni látszott a kétgólos győri különbség, először a második félidő 14. percében tudott 18-17-re feljönni a vendégegyüttes.

A folytatásban viszont első játékrészhez hasonlóan a hazaiak remekül használták ki az emberelőnyös szituációkat. Görbicz a jobb oldalon megnyitotta a vendégek védőfalát, majd keresztbe lőtt Amorimnak, aki rendre góllal fejezte be a betöréseket. Ennek ellenére nem sikerült jelentősen elhúzni a csoport utolsó helyén álló Krim Ljubljana ellen, végül 27:24-es győzelmet arattak hazai pályán a zöld-fehérek.

A vártnál nehezebben, de a legfontosabb feladatát teljesítette az Audi-ETO és az újabb győzelmének köszönhetően egyre közelebb kerülnek a budapesti négyesdöntőhöz.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Amorim lövését blokkolták, de Penezic ellépte, így a győriek támadhattak és Görbicz lőtt szép gólt talpról. 27-24

(II.) 29.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 29.p. Görbicz harcolt ki hétméteres, amelyet elhibázott.

(II.) 28.p. Amorim a győrieknél, míg Wörz és Krpez a vendégeknél volt eredményes. 26-24

(II.) 25.p. Penezic már hat gólnál jár. 25-22

(II.) 24.p. Hosszan megjáratott labda után Bognár-Bódi lőtt a vendégek kapujába. 25-21

(II.) 23.p. Göribcz remek passza után Bulatovic volt eredményes, de Krpez ismét válaszolt szélről. 24-21

(II.) 22.p. Krpez lőtt gólt szélről, majd Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. 23-20

(II.) 21.p. Időt kértek a vendégek.

(II.) 19.p. Az első félidőhöz hasonlóan emberelőnyből Amorim betörés után volt eredményes. 22-19

(II.) 17.p. Zrnec szélről szépített, de Bognár-Bódi is a kapuba talált a győrieknél. 21-19

(II.) 16.p. Penezic ezúttal is átlövésből lőtt Lunde kapujába. 20-18

(II.) 16.p. Gyors támadás végén Löke már négy gólos.

(II.) 14.p. Krpez gólja után egyre zárkózott fel a Krim, de Amorim rögtön válaszolt átlövésből. 19-17

(II.) 13.p. Penezic lőtt nagy gólt átlövésből. 18-16

(II.) 12.p. Görbicz betörés után szerezte meg harmadik gólját. 18-15

(II.) 10.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 8.p. Penezic szépített a vendégeknek. 17-15

(II.) 7.p. Kovacsics két perces büntetését sikerült kihúznia kapott gól nélkül az ETO-nak, majd szép figura végén Löke lőtt gólt. 17-14

(II.) 4.p. Négy góljának köszönhetően már Bulatovic a legeredményesebb játékos, de Lazovic rögtön válaszolt átlövésből. 16-14

(II.) 3.p. Szép bejátszás után Manea ismét a kapuba talált. 15:13

(II.) 2.p. Görbicz óriási gólt lőtt talpról a kapu bal felső sarkába. 15:12

30.p. Vége az első félidőnek!

29.p. Emberelőnyből Penezic lőtt gólt átlövésből. 14-12

27.p. Bulatovic és Bognár-Bódi is a kapufát találta el, végül a kipattanót Löke nem hibázta el. 14-11

25.p. Görbicz hétméterest rontott, Piedade viszont nem hibázta el a ziccert. 13-11

24.p. Ismét Manea emelt Lunde kapujába. Időt kért Ambros Martín. 13-10

23.p. Manea szépített a vendégeknél. 13-9

22.p. Újabb remek győri támadás végén Löke is feliratkozott a gólszerzők közé. 13-8

21.p. Szépen megjáratott labda után Korsós lőtt gólt szélről. 12-8

19.p. Először Andjela Bulatovic, majd Katarina Bulatovic is a kapuba talált. 11-8

17.p. Góóóóól! Bulatovic átlövésből szerezte meg harmadik találatát, de Penezic rögtön szépített. 10-7

14.p. Az előzőt támadáshoz hasonlóan ezúttal is Amorim volt eredményes. Időt kértek a vendégek. 9-6

13.p. Labdaszerzés után Görbiczet lerántották, két perc Penezicnek lerántásért. Szép támadás után Amorim tört be a védők között és lőtt a kapuba. 8-6

12.p. Szép támadás után Lazovic ismét átlövésből lőtt Lunde kapujába. 7-6

11.p. Robog az ETO! Görbicz labdaszerzés után indította Kovacsicsot, aki szépen lőtt a kapuba. Krpez rögtön válaszolt szélről. 7-5

10.p. Bulatovic már két gólnál jár. 6-4

9.p. Lazovic szépített átlövésből. 5-4

8.p. Jó védekezés után Bulatovic használta ki, hogy a hazaiak még nem álltak fel védekezésben, felugrásból lőtt a kapu jobb oldalába. 5-3

Elkezdődött az együttesek bemutatása.

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a mérkőzés.

Csoportelső lehet a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, míg a női mezőnyben címvédő Győri Audi ETO nagy lépést tehet a májusi, budapesti négyesdöntőbe jutásért a hétvégén.

A fennállásuk első négyesdöntőjéért küzdő veszprémiek ugyan egy hete elveszítették első pontjukat, de két fordulóval a vége előtt három pont előnnyel vezetik csoportjukat. Ha szombaton - a sérült Nagy László nélkül - pontot szereznek a vendég Croatia Zagreb ellen, akkor a zárókör eredményeitől független elsők lesznek, és a nyolcad-, valamint továbbjutás esetén a negyeddöntőben is élvezhetik majd a hazai pálya előnyét. A két csapat október 20-i, zágrábi meccsét a Veszprém 33-22-re nyerte.

A női BL-ben az Audi ETO a Ljubljanát fogadja, s ha nyer - erre minden esélye megvan -, akkor "szétszakítja" a II. csoportot, és a montenegrói Podgoricával együtt fél lábbal már a májusi, budapesti négyesddöntőben érezheti magát.

Archív
Archív

A magyar érdekeltségű csoportok hétvégi programja

Férfi BL, A csoport, 9. forduló

Szombat: Szanktpetyerburg (orosz) - Rhein-Neckar Löwen (német) 17.00 MKB-MVM Veszprém-Croatia Zagreb (horvát) 19.00 Celje (szlovén)-Zaporizzsja (ukrán) 20.30

Az állás: 1. Veszprém 15, 2. RN Löwen 12, 3. Celje 7 (214-210), 4. Zaporizzsja 7 (224-244), 5. Zagreb 6, 6. Szanktpetyerburg 1
Az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Női BL, középdöntő, II. csoport, 3. forduló

vasárnap: Győri Audi ETO KC-Krim Ljubljana (szlovén) 18.00

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég) 20.00

Az állás: 1. Podgorica 3 (53-38), 2. Győr 3 (52-46), 3. Ljubljana 2, 4. Larvik 0

Az első két helyezett jut a májusi, budapesti négyesdöntőbe.