2018. 08. 19. vasárnap - Huba 18°C | 29°C Még több cikk.

Egy győzelemre az elődöntőtől

A németek hálóőre, a fiús külsejű Englert remekül védett, de végül a játékot Magyarország nyerte.
Magyarország-Németország 26 - 25

Az első magyar gólra három és fél percet kellett várni. A támadójáték sehogyan sem működött, Pálinger védéseinek köszönhetően csak 5–2-re lépett el a rivális (12. perc). Folyamatosan jöttek a szerkezeti átalakítások, hátha összeáll az ütőképes együttes. Nem állt össze... A németek hálóőre, a fiús külsejű Englert remekül védett és neki, illetve a világklasszis Juracknak köszönhetően nőtt a különbség (8–4).

Később Tóth lett a balátlövő, de első kísérlete fölészállt. Érdekes volt, hogy a 20. percben, 8–5-ös vezetésüknél a németek kértek időt, pedig a magyarok játszottak tudásuk alatt. Később Nagyot kiállították, és minden addiginál nagyobb lett a hátrány (24. perc: 11–5), Kiss Szilárd pedig megpróbálta rendezni a sorokat, hiába. A folytatásban 12–5-nél Radulovics ziccerben a felső lécre ejtett, majd ugyan gólt szerzett, de ez is csak a hatodik hazai találat volt.

Még a szünet előtt Radulovics, valamint Tóth révén sikerült faragni a komolynak tűnő hátrányból. A második félidőben a korábbinál lényegesen agresszívebben védekezett és gyorsabban támadott a magyar válogatott, ennek előbb felzárkózás, majd a 39. percben egyenlítés lett az eredménye. A kitűnő formában lévő Jurack külön őrzőt kapott Siti személyében. Aztán Nagy kétszer villant – előbb létszámhátrányban –, és a 42. percben fordított a Kiss-csapat (17–16).

Kapitányi vélemények

Kiss Szilárd: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, igaz, erre számítottunk. Meglepett bennünket a német csapat első félidei agresszív védekezése és játéka. Tompán kezdtünk, de amikor feloldódtunk, akkor sikerült a szünetig háromgólosra csökkenteni a hátrányunkat. A második félidőben már olyan szakaszt produkáltunk, ami végül megalapozta a sikert. Örülünk a győzelemnek, és különösen annak, hogy vesztett állásból szereztük meg a fontos két pontot.
Ekke Hoffmann: – Gratulálok a magyar csapatnak, de ennél több kommentárt nem szeretnék hozzáfűzni a mérkőzéshez, ugyanis ha továbbra is ilyen bírókat alkalmaznak az illetékes szövetségnél, akkor nincs rám szükség a kézilabdasportban.
Lendületbe jöttek a vendéglátók, miközben a minőségi csere nélküli németek elfáradtak. Radulovics közben egy pimasz büntetőt is megengedett magának, így lett 20–16. Pálinger is bemutatott több bravúrt, 14 perc alatt csak három gólt kapott. Következett egy rövid hullámvölgy három eladott labdával, és szorosabb lett az állás (53. perc: 22–20). Kiss Szilárd azonnal időt kért, hogy megelőzze a bajt.
Pietzsch az 56. percben megkapta harmadik büntetését és vele együtt a piros lapot.

De nem adta fel a német gárda, és emberhátrányban minimálisra csökkentette a különbséget (23–22). Radulovics és Kindl találata nyugtatólag hatott, akárcsak Pálinger két bravúrja, ám Ferlinget, majd Radulovicsot is kiállították.

Harke 25 másodperccel a lefújás előtt 26–25-re módosította az állást, de a hátralévő idő már nem volt elég az újabb német találat megszerzésére.
A magyar csapat ma 17.45-kor Romániával találkozik. Amennyiben a mieink nyernek, akkor bejutnak a szombati elődöntőbe.

Ismerősök ellen a Foton

A horvát Sibenik gárdája lesz a Ventwest-Foton ellenfele a FIBA Európa-kupa következő körében. Tovább olvasom