2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Egy győzelem már a tarsolyban

A három sikerig tartó csata esélyese ezúttal is a címvédő Rába ETO, még ha az első összecsapáson nem lehetett ott a pályán két győri légiós: a portugál Ramada, valamint a brazil Café sem, akiket az előző körben állítottak ki a játékvezetők.
Rába ETO–Colorspectrum Aramis 5–2 (4–2)
Győr, NB I-es rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés, 300 néző. V.: Kovács G., Kömpf, Kovács P.
ETO: Balázs – Lódi, AlIoani, Gyurcsányi, Dróth. Cs.: Matkovics (kapus), Harnisch, Dobre, Csopaki, Szeghy, Bárdosi. Edző: Marcos Angulo.
Aramis: Sikur – Németh P., Dávid R., Roni, Tóth Sz. Cs.: Hasenauer, Birinyi, Sivák, Korozmán, Nagy G., Kovacsics, Tyukász (kapus). Edző: Frank Tamás.

Gsz.: Al-Ioani (5., 13.), Lódi (14., 19., 40.), ill. Sivák (16.), Tóth Sz. (20.).

Kiegyenlített első perceket követően Al-Ioani egyéni játék után szerzett vezetést az ETO-nak, majd ugyanő a 13. percben növelte a győriek előnyét. Egy perc múlva Lódi is a kapuba talált, amire Sivák válaszolt. A

hajrában ismét Lódi, majd a volt győri Tóth Szabolcs volt eredményes, így a zöld-fehérek „csak" kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.
Fordulás után az ETO birtokolta többet a labdát és játszott kapura veszélyesebben – a vendégek inkább a kontrákra építettek –, de mindkét oldalon kimaradtak a lehetőségek. Hat perccel a vége előtt vészkapus játékra váltott az Aramis, amely egyre elszántabb lett. Hiába, mert Lódi az utolsó pillanatokban bebiztosította a győriek győzelmét.

Lódi Tamás három gólt szerzett az ETO színeiben.

A vártnál szorosabb találkozón, de végül érvényesítette a papírformát az ETO.

A három győzelemig tartó elődöntő állása: 1–0 a Rába ETO javára. A következő mérkőzést csütörtökön 19 órakor rendezik Budaörsön.

Marcos Angulo: – Nem volt egy könnyű mérkőzés, mert az Aramis jól játszott, a szünet után egészen feltolta a védekezését. Amikor vészkapusra váltott ellenfelünk, akkor viszont mi védekeztünk jól és végül megérdemelten győztünk. Csütörtökön sem lesz könnyű, egy újabb nehéz összecsapásra számítok.