2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 27°C Még több cikk.

Egy győzelem, egy vereség

Két tesztmérkőzést játszott a női válogatott Dél-Korea ellen. Az első találkozón a vendégek nyertek négy góllal, a „visszavágón" a mieink győztek hasonló különbséggel.

Az első összecsapást Tiszaújvárosban játszotta a két válogatott. A fürge dél-koreaiak alaposan meglepték az erőnléti edzések miatt lényegesen fáradtabb hazaiakat. Fokozatosan elhúztak és nem engedték felzárkózni a riválist. Amikor felcsillant a remény a hátrány csökkentésére, akkor ritmust váltottak és magabiztosan őrizték négy-öt gólos előnyüket.

A második félidőre mindkét csapat sokat cserélt, de a játék képe nem igazán változott, legfeljebb annyiban, hogy több volt a kiállítás. Egyre nagyobb lett a különbség, főleg a hazaiak védelme gyengélkedett.
Az utolsó tíz percben a biztos vezetés tudatában kiengedtek a koreaiak, még emberelőnyben is rengeteget hibáztak, így a magyar gárdának sikerült „tisztességessé" tenni a vereséget.

A második találkozón, melyet Miskolcon játszottak a válogatottak, a magyarok visszavágtak az előző napi 34–30-as vereségért, s 31–27-re legyőzték Koreát.

Ezúttal a mieink kezdtek jobban, 3–0-ra elhúztak. Az ázsiai együttes azonban gyorsan fordított (4–5). Ezt követően viszont újra a hazaiak pillanatai következtek, és az ötletes, gyors támadások rendre sikerrel zárultak (9–6). Ettől kezdve egészen a szünetig hol az egyik, hol a másik együttesnél volt a minimális előny.

A második félidő elején elsősorban a védekezésben jeleskedett Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata, a kevés lőtt gól azonban lassan megbosszulta magát, mert az ázsiai válogatott fordított. Igaz, ekkor a szerencse sem állt a magyarok mellé, létszámfölényben többször a kapufa „hárította" kísérleteiket.

A pechsorozatnak a fiatalok vetettek véget, miközben Pálinger is remekelt a kapuban, Lovász pedig nem tudott hibázni, ha helyzetbe került. Az utolsó tíz perc előtt már négy találattal vezetett a házigazda, amely a hajrában jól őrizte a különbséget.

A két mérkőzésen egyébként a Graboplast-ETO-ból hárman kaptak lehetőséget: Irina Sirina, Görbicz Anita és Mehlmann Ibolya.

Fontos gól a hajrában

Reménykeltő, kétgólos előnnyel (3–1) várja az MTK FC labdarúgócsapata a finn HJK elleni… Tovább olvasom