2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Egy gólos győzelem a rájátszásban: Audi ETO-Békéscsaba 27-26

Kézilabda - Az Audi-ETO már bajnokként fogadta a Békéscsabát a női bajnokság rájátszásában, s mindössze egy góllal győzött. Az éremátadást egy hét múlva, a Debrecen elleni bajnoki után tartják.
Győri Audi ETO KC-SONEPAR Békécsabai ENKSE 27-26 (14-16)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 1200 néző. V.: Kisfalvi, Péli.

Audi ETO KC: Herr O. - Hosszu, HERR A. 6/2, Hornyák 1, Spiridon 1, Tomori 4, VÉRTEN 8/5
Cs.: Pálinger (kapus), Kokas, Amorim 2, ROTIS-NAGY 4, Horváth B., Deáki 1
Edző: Konkoly Csaba

Hétméteresek: 8/7
Kiállítások: 6 perc
Kizárva: Hornyák (60.)

Békéscsaba: TÓTHOVÁ- Baross 1, SZEKERES 6, Rácz 1, Tóth K. 2, GLUSICA 5, KELEMEN 5
Cs.: Futaki (kapus), Cifra, Zsuzsa 5/2, Takács 1
Edző: Mátéfi Eszter

Hétméteresek: 2/2
Kiállítások: 8 perc

A sérült Görbiczet, Mayert, valamint a kisebb csontkinövés miatt a héten megműtött Mravikovát nélkülöző győrieken látszott, hogy nehezen pörögtek fel a találkozóra. Tétje csak a vendégek számára volt a meccsnek, mert a Békéscsabának még reális esélye volt a bronzérem megszerzésére.

Ennek megfelelően jobban is kezdett a Mátéfi-csapat, s nemcsak tartotta a lépést a BL-ezüstérmes bajnokkal, de többnyire nála volt az előny. A győri csapat a 24. percben ugyan 12–10-re vezetett – ekkor volt először két gól a felek között –, ám csabai vezetéssel fordultak a csapatok. A második játékrészben egészen az 53. percig a vendégek akarata érvényesült, ekkor 24–20 volt a vendégek javára, végül egy huszáros hajrával az Audi-ETO a maga javára fordította a mérkőzést.

Konkoly Csaba: – Izgalmassá tettük magunk számára a meccset, mert az 53. percig nem a megbeszéltek szerint játszottunk.

Korábban

Az Audi-ETO vasárnap 18 órakor a Békéscsabát fogadja. A viharsarki gárda egy hete Debrecenben győzött, s ezzel kikaparta az aranyat a győriek számára, s megteremtette annak lehetőségét, hogy dobogón végezzen az élvonalban.

„Nem számítunk könnyű meccsre, mert a vendégek nyilván mindent megtesznek azért, hogy bronzérmes helyen zárják a pontvadászatot. Persze nekünk már csak presztízsből is illik nyerni, hiszen BL-
ezüstérmünk kötelez a jó eredményre. Ráadásul nem szeretnénk, ha keserű lenne a szánk íze a szezon végén" – mondta Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője, aki a műtét után lábadozó Görbicz Anitára és Mayer Szabinára nem számíthat.

Élő közvetítés 18 órától

Közvetítés itt is >>

• 1. Dia1122 2009. május 24. 18:43
    „Mindent bele csajok!!!!!!!
    hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

Labdarúgás megyei III. o. (május 24.)

Labdarúgás - A megyei III. osztályú bajnokásgok hétvégi fordulóinak eredményei és a bajnokságok… Tovább olvasom