2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -4°C | 4°C

Egy gólon múlt az ''élet''

Három másodperccel a vége előtt kapott góllal vereséget szenvedett a magyar férfiválogatott az orosz csapattól a VB-n.

Három másodperccel a vége előtt kapott góllal vereséget szenvedett a magyar férfiválogatott az orosz csapattól a németországi világbajnokság középdöntőjében. A vereség azt jelenti, hogy a mieink csak a 9–12. helyért játszhatnak a folytatásban.

Középdöntő, 4. forduló

Oroszország–Magyarország 26–25 (12–15)
A magyar gólszerzők: Gál 7, Iváncsik, Nagy L. 5–5, Császár 3, Diaz 2, Vadkerti, Ilyés, Mocsai 1–1.

A magyar csapatnak – amelynek ez volt a 100. vb-összecsapása – pontot kellett szereznie az olimpiai bronzérmessel szemben a biztos továbbjutásért. A két csapat eddigi tíz mérkőzéséből kilencet nyert az orosz gárda.

Iváncsik Gergő büntetője vezette be a csatát, majd öccse, Tamás  orrsérülést szenvedett, és le kellett cserélni. Ez nem zavarta meg a csapatot, amely gyors támadásokat vezetve ellépett 5–2-re, majd Kamanyin kiállításakor Iváncsik G. és Császár is hétméterest rontott. Puljezevics védései és Diaz látványos betöréses találatai megakadályozták az oroszokat az egyenlítésben. Állandósult a háromgólos különbség, a szünet előtt Puljezevics védett lélektanilag fontos pillanatokban.

A második félidő elején két gólt dobtak az oroszok, majd Iváncsik G. második alkalommal hibázott hetest. A 36. percben emberhátrányban egyenlített az egyre elszántabb olimpiai bronzérmes (16–16), majd a 40. percben fordított is 19–18-ra. Sokat cserélt a magyar kapitány, és a folytatásban váltott vezetéssel haladtak az együttesek. Közben Fazekas büntetőt védett. Negyedórával a vége előtt a lendületbe jött  ellenfél sorozatban háromszor eredményes volt (23–21). Emberelőnyben Császár duplájával jött az egyenlítés (24–24).

Hihetetlen izgalmakat hozott a hajrá. Több helyzet kimaradt,  majd Iváncsik G. bevágta a ziccert. Ivanov egyenlített 1.15 perccel a vége előtt. A következő magyar támadás kimaradt, és 25–25-nél Koksarov a balszélről három másodperccel a vége előtt bedobta az  orosz győzelmet jelentő gólt.

A magyar válogatott előtt még egy lehetőség volt: ha a csehek legyőzik a dánokat. Bár többször is vezetett Csehország, végül Dánia fordított, így ők jutottak a nyolc közé, a Skaliczki-csapatnak maradt a 9–12. hely. Kedden 15 órától Szlovénia lesz az ellenfél.

II. csoport: Dánia–Csehország 33–29, Horvátország–Spanyolország 29–28. A csoport végeredménye: 1. Horvátország 10 pont, 2. Dánia 6, 3. Spanyolország 6, 4. Oroszország 4, 5. Magyarország 4, 6. Csehország 0.
I. csoport: Franciaország–Tunézia 28–26, Lengyelország–Szlovénia 38–27, Németország–Izland 33–28. A csoport végeredménye: 1. Lengyelország 8 pont, 2. Németország 8, 3. Izland 6, 4. Franciaország 6, 5. Szlovénia 2, 6. Tunézia 0.

Ausztria után, Ausztrália előtt

Ausztriai sífutó-edzõtáborukat megszakítva Gyõrött készül szerdáig a magyar férfiválogatott. Idén is Európa-bajnokság és világbajnokság vár a kajak-kenusokra. A gyõri versenyzõk bizakodóak az idei versenysorozat elõtt. A jövõ hét közepéig Gyõrött készül a magyar férfiválogatott, így a gyõri vízisporttelepen edz a klub alkalmazásában álló háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, valamint a két fiatal tehetség, Ben - kõ Zoltán és Kadler Viktor. Tovább olvasom