2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Egy góllal nyert az Arsenal a Villarreal ellen

Az Arsenal egy góllal nyert a Villarreal ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonásán, így minimális előnnyel várja a jövő keddi, spanyolországi visszavágót.
Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés:
Arsenal (angol)-Villarreal (spanyol) 1-0 (1-0)
Highbury, 38 500 néző, v: Plautz (osztrák)
Arsenal: Lehmann - Eboue, Toure, Senderos, Flamini - Hleb (Bergkamp 80.), Gilberto, Fabregas, Pires - Ljungberg (van Persie 80.), Henry
Villarreal: Barbosa - Venta, Alvarez, Arzo, Arruabarrena - Senna, Tacchinardi, Riquelme, Sorin (Josico 73.) - Jose Mari (Franco 55.), Forlan (Calleja 94.)
gól: Toure (41.)
sárga lap: Arzo (3.), Riquelme (44.), Tacchinardi (59.), Franco (88.), Alvarez (89.)

11. perc: Pires ugratta ki Henryt, a csatár pedig Barbosa mellett 10 méterről a hálóba helyezett, a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette a találatot.
24. perc: Riquelme végzett el szabadrúgást 28 méterre a kaputól, erős lövése után Lehmann kiejtette a labdát, de másodszorra megfogta.
41. perc: Henry baloldali szöglete után a kifejelt labda ismét a francia csatárhoz került, ő remek ütemben szöktette Hlebet, aki egyből laposan középre lőtt, a becsúszó Toure pedig a védőket megelőzve 4 méterről a hálóba továbbított (1-0).
56. perc: Eboue cselezte le magát az alpvonalig, ahonnan laposan középre lőtte a labdát, Henry egyből kapura perdített, Arzo a gólvonal előtt fejjel mentett.
67. perc: Senna 30 méterről a bal sarok irányába lőtt, Lehmann gyors vetődéssel megfogta a labdát.
Az első félidőben az Arsenal birtokolta többet a labdát, célratörőbben játszott ellenfelénél, a spanyol együttes csupán két Riquelme-szabadrúgással veszélyeztetett.

A második játékrészben is fölényben játszottak a házigazdák, a vendégek kizárólag távoli lövésekkel próbálkoztak. A játék képe alapján az Arsenal megérdemelt győzelmet aratott.

Ez volt az utolsó európai kupamérkőzés a 38 500 férőhelyes Highburyben, ugyanis a londoni együttes a következő szezontól már új, 60 ezer néző befogadására alkalmas arénában rendezi hazai meccseit.

AC Milán - Barcelona 0-1

A Barcelona egygólos győzelmet aratott az AC Milan ellen a BL keddi elődöntőjében. Tovább olvasom