2017. 02. 28. kedd - Elemér 7°C | 15°C Még több cikk.

Egy gól, és ennyi: Siófok-ETO FC 0-1

Ezúttal sem játszott gólzáporos, közönségszórakoztató meccset a két csapat, de legalább a győzelmet megszerezte az ETO. Az NBI 17. fordulójában a Győri ETO FC a Siófok vendégeként nyert Aleksidze találatával.

BFC SIÓFOK - GYŐRI ETO FC 0-1
Monicomp Liga-mérkőzés, Siófok, 17 ó. V.: Veizer (Berettyán, Horváth R.)

BFC Siófok: Molnár – Mogyorósi,  Graszl, Katona, Novák –  Csordás, Tusori, Kecskés (Csermelyi 80.p.),  Lukács (Melczer 77.p.) – Délczeg, Nomel (Homma 60.p.)
Vezetőedző: Mihalecz István

ETO FC: Sztevanovic – Takács, Djordjevic, Sztanisic, Dinjar – Koltai (Copa 86.p.), Trajkovic, Kiss M. (Ji-Parana 46.p.) Pilibaitis –  Aleksidze, Bougerra (Sharashenidze 61.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Aleksidze (20.p.)

Pintér Attila: A játékosok bebizonyították, hogy tudnak egymásért küzdeni. Az első félidőben a középpályán nem játszottunk elég jól, de akkor is mi birtokoltuk többet a labdát, és gólt is szereztünk. A második félidőben sajnos két-három lehetőséget kihagytunk, ha pontosabbak vagyunk, sokkal nyugodtabb lehetett volna a meccs vége. A Siófok korábban igazolta, hogy erős hazai pályán, nagyon örülök, hogy tudtunk itt nyerni.

Mihalecz István: Ha az első tizenöt-húsz percben gólt szerzünk a helyzeteinkből, másképp alakulhatott volna minden. A gól egy kicsit megfogott bennünket, de aztán ki tudtunk jönni a gödörből. A második félidőt ellenben nagyon rosszul kezdtük, az utolsó tíz percben már későn kezdtük el morzsolni az ellenfelet ahhoz, hogy gólt szerezzünk. A játék alapján van esélyünk a bennmaradásra, de ehhez nem elég a mezőnyfölény, gólokat kell rúgni.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

86.perc: Koltai helyére Copa áll be.

80.perc: Újabb hazai csere. Csermelyi váltja Kecskést.

79.perc: Koltai ment el szép csellel a bal oldalon, majd az alapvonal mellől középre ívelt, ahol Trajkovic érkezett, de fejese kapu fölé ment.

77.perc: Cserél a Siófok. Lukács megy le, Melczer áll be.

70.perc: Lukács lövését Sztevanovic védte.

61.perc: Pintér Attila is cserél. Bouguerra helyén Sarasenidze.

60.perc: Cserél a Siófok. Nomel helyén Homma a pályán.

59. erc: Koltai passzolt keresztbe a hazai térfélen, a labda Bouguerra elé került, aki 23 méterről kapura lőtt, de Molnár hárított.

57.perc: Aleksidze lépett ki hasonló helyzetben, mint a gólnál, de ezúttal a kapu mellé lőtt.

54. perc: Dinjar adott nagyszerű labdát Aleksidzének, aki mellel maga elé tette azt, majd 15 méterről fordulatból kapura lőtt, a labda kipattant Molnár kapusról, amire Koltai csapott le, de fölé lőtt.

48. perc: Ji-Paraná szabadrúgása után Bougerra próbált fejjel beleérni, de a labda Alekszidzáhez került, akinek 16 méteres lövése elkerülte a kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt az ETO. Kiss Máté helyére Ji-Paraná állt be.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43.perc: Bouguerra fejesét Novák vágta ki a gólvonalról.

39. perc: Siófoki szögletre Katona érkezett a hosszú oldalon, és a bal alsót vette célba, de a vendégek blokkoltak.

37. perc: Egy bal oldali beadás után Csordás egyenlíthetett volna fejjel, de nem érte el a labdát.

34.perc: Ritka esemény ezen a meccsen a gólhelyzet. Lukács ívelt be jobbról a kaputól 30 méterről egy szabadrúgást, de az érkezők elől Djodjevic kicsúsztatta a labdát.

25.perc: Egy siófoki szöglet után adódott veszélyes lehetőség a kapu előtt, de az ETO-védelem tisztázni tudott.

20.perc: Az ETO gólra váltotta az első lehetőségét: Aleksidze lépett ki a bal oldalon, majd 11 méterről laposan a bal alsóba lőtt. 0-1.

15.perc: Tusori csúsztatását Dinjar vágta ki Csordás elől, aki nagy helyzetbe kerülhetett volna.

12.perc: Nomel cseleit követően Kecskés lőtt távolról a kapu mellé.

6.perc: Délczeg lövése Djordjevicről pattant szögletre.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A tavaszi idény tulajdonképpen már tavaly év végén elkezdődött, amikor az előrehozott 16. fordulóban – hóesésben – az ETO 2–1-re legyőzte az Újpestet. A rossz időjárás miatt a többi fordulót azonban már nem játszották le, így ma folytatódik a tavaszi, vagy ha úgy tetszik, akkor kezdődik az idei szezon.

A győri csapathoz két játékos érkezett télen erősítés gyanánt: Takács Ákos a Honvédtól és a horvát Vedran Niksic az NK Osijektől. Paksról kölcsönből visszatért Dudás Ádám. „Amnesztiát" kapott a szakmai vezetéstől a korábban szabadlistára tett brazil Ji-Paraná és Lasa Totadze. Távozott a két argentin, Marinelli és Briones, kölcsönbe pedig Ahjupera és Cetkovic. Már nincs a csapatnál a télen rövid időre visszatért grúz Vahtang Panksthava sem.

Az ETO egy törökországi edzőtáborozással fűszerezett, sikeresnek értékelt felkészülésen van túl, így a szurkolók joggal reménykedhetnek egy az őszinél sokkal jobb és eredményesebb teljesítményben. A jelenleg a középmezőnyben tanyázó, a dobogótól 9, a kieső helytől 4 pontra található zöld-fehér alakulat számára meghatározó lehet a jó rajt. Kedvező indulás esetén sokak szerint nem elképzelhetetlen egy, a tavalyihoz hasonló bravúros menetelés sem, ellenkező esetben viszont kellemetlen gondok is adódhatnak a bajnokság során.

Pintér Attila vezetőedző dolgát némileg nehezíti, hogy Ganugrava a Haladás elleni hazai Ligakupa-mérkőzésen megsérült, így ő, valamint a Tokody, Ceolin, Szabó és Nicorec régóta maródi négyes biztosan nem állhat a szakember rendelkezésére. Völgyi öt sárga lapja miatt pihen.
A mai ellenfelet, a Siófokot nyáron a bajnokság második fordulójában 1–0-ra győzte le az ETO. A Balaton-partiak papíron azóta gyengültek, hiszen nemrégiben Ciprusra távozott a csapatkapitány, Sowunmi Thomas.
A nézők ingyenesen tekinthetik meg a mérkőzést és teával, forralt borral várják a drukkereket.

Az ETO számára csak a győzelem elfogadható eredmény.

• 13. umberto 2011. február 26. 23:03
    „10. Ha ez a Ferencváros bajnokságot nyer (jelenleg a 2.), az mindent elmond a magyar "foci"-ról...”
  • 12. csakazigazat 2011. február 26. 14:55
    „Nézhetjük Így is-két tavaszi forduló = két győzelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Csak az ETO!!!!!!!!!!!!!”
  • 11. Arrabona 2011. február 26. 13:16
    „kisokoska: Ne keltsd a feszültséget. A két sportág csapata nem is olyan rég még egy azon egyesület volt. (RÁBA ETO) Napjainkban mindkét ETO csapat Győr polgárainak szerez örömöt, dicsőséget. Hajrá ETO!”
  • 10. piroskaésabarkasz 2011. február 26. 13:12
    „Ne fanyalogjon,senki!!A Fradi tegnap egy öngóllal, és egy 11-es el "nyert".A "drukkerek" örömükben majd szétszedték a stadiont!!Mi, miért ne örülhetnénk?”
  • 9. izsó 2011. február 26. 12:57
    „Már látszik,hogy itt a Mágus!!!! Tavaly az ilyen meccseket lehoztuk döntetlenre. Győrben vevők a támadó focira,talán Józsi bácsi a tudtukra hozza,hogy nem elég bekkelni,hiába volt az edző középhátvéd! Akkor talán visszatérnek a nézők is! Hajrá Győr!!!”
  • 8. kisokoska 2011. február 26. 12:22
    „Mindentől függetlenül, a Kisalföld már hetek óta az ETO-val van elfoglalva . Ki érkezett, ki ment el, öles fényképek az érkezettekről stb.
    Kérdem én , még mindig fél oldalas cikkek felelnek meg ennek a teljesítménynek? Többre becsülön a kézis lányok teljesítményét, holott a győztes cikk után mindig csak pár sor jelenik meg róluk, nem beszélve, hogy táblázat pedig nagyon ritkán. A kézi mérkőzésekre többen járnak ki mint a focira. Most nehezen győztek egy kieső otthonában. Ezért a földhöz kell verni a seggünket? Bizony egy gól és semmi más! Nagy szavak, leigazolások és semmi más.”
  • 7. dominiim 2011. február 26. 10:25
    „Eddig azt gondoltam, hogy valami miatt nem akrnak focizni a játékosik ! Tegnap nyilvánvaló vált, hogy nem tudnak !
    Nincs a játékban elképzelés, a helyzetkihasználás 20 %, összjáték kb. 30%
    Ez igy gyenge ! Mit gyakorolnak az edzésen? Egyébként teljesen mindegy, hogy hány sérült van, mert a csapatjáték
    nem funkcionál.
    Lenne mit gyakorolni egy hozzáértő szakvezetéssel !
    Hajrá ETO !!!!”
  • 6. jszalai 2011. február 26. 07:25
    „"Egy gól, és ennyi" - Megint ezek a lesújtó megfogalmazások. Tudjunk már örülni a győzelemnek. Minden pont számít és ha mindig szépen akarunk futballozni, akkor nem biztos hogy a végén elöl leszünk. Ne akarjuk összehasonlítani a magyar focit az angollal vagy spanyollal, mert ott a legolcsóbb játékos is 10 millió euró körül mozog, itt meg a legdrágább olyan 1 körül. Meg ott minden meccsen majdnem teltház van itt meg... Az a lényeg, hogy szurkoljon mindenki, legyünk sokan a meccseken, érezzék a focisták és a vezetők, hogy számíthatnak ránk és érezzék azt a késztetést hogy ha már ennyi ember kijött a meccsre, akkor próbálják meg az eredményes focit kicsit szebbé tenni. Nem feltétlenül muszály szerintem. Első mindig az eredményesség legyen. Hajrá Győr, Hajrá ETO!”
  • 5. Cancer 2011. február 25. 22:47
    „A gyozelem volt most a lenyeg, csak igy tovabb!”
  • 4. dudi1977 2011. február 25. 19:10
    „Ilyen pályán, ennyire hideg időben szép volt!

Van még út előre, de most a 3 pont volt a legfontosabb, és helyzeteink voltak, lehetőségeink, lövéseink. - ez azért biztató.

Most a győzelem volt a legfontosabb, gratulálok - külön köszönet annak a néhány tucat győri szurkolónak, aki a helyszínen szurkolt!”

Kubatov a Fradi új elnöke

A Ferencvárosi Torna Club elnöksége pénteki, rendkívüli ülésén Kubatov Gábort választotta az… Tovább olvasom