2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Egy félidőnyi győri remény

MTK Hungária–Győri ETO FC 2–0 (0–0) Hidegkuti-stadion, Borsodi Liga labdarúgó-mérkőzés, 2000 néző. V.: Megyebíró (Tóth P., Ortó).
Ferenczi Karabaticcsal küzd, végül büntetőből betalált a győri kapuba.
MTK: Hajdu – Molnár Z., Komlósi, Szmiljanic, Elek – Zavadszky, Jezdimirovic, Rednic – Illés (Andronic, 85. p), Ferenczi, Dragan (Czvitkovics, a szünetben). Edző: Egervári Sándor.

4. p: Szanyó keverte meg a hazai védelem bal oldalát, majd Németh N. elé passzolt, ő pedig 14 méterről jobbal hatalmas lövést küldött kapura. Balszerencséjére a labda a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret.

27. p: Zavadszky küzdött a labdáért a győri 16-os és az alapvonal találkozásánál Karabaticcsal. Az MTK középpályása nyert, majd laposan középre adott, Ferenczi három méterről nagy helyzetben mellérúgta a labdát.

31. p: Németh N. tört előre középen, majd Szanyóhoz passzolt a bal oldalon, ő pedig a túlsó oldalon egyedül érkező Pericnek adta a labdát. A horvát középpályás óriási helyzetben 10 méterről a kapu mellé lőtt.

45. p: Csodálatos ETO-akció futott a pályán. Szanyó indította a jobb oldalon Pericet, ő egyből középre emelt, Weitner lefejelte a labdát Németh N. elé, ő pedig a kapunak háttal álló Nicsenkóhoz adott. Az ukrán légiós amolyan Puskás-csellel a talpa alatt húzta át a labdát, becsapta a hazai védőket, már csak Hajduval nézett farkasszemet, de 10 méterről, óriási helyzetben a jobb alsó sarok mellé lőtt.

70. p: Zavadszky ment el a jobb oldalon, jól adott középre, Ferenczi közelről kapura lőtt, Sebők hatalmas bravúrral védett.

74. p: Ferenczi fejelte le a labdát Illés elé, aki 17 méterről jobbal lőtt, Sebők ezúttal a bal kapufa segítségével mentett szögletre.

76. p: Rednic ment el a bal oldalon, a beadása után Zavadszky hét méterről kapura fejelt, Sebők ezúttal is bravúrral védett.
77. p: Zavadszky emelt Illéshez középen, a hazaiak 10-ese tíz méterre a győri kaputól mellel maga elé tette a labdát, majd jobbal védhetetlenül a kapuba vágta. 1–0.

86. p: Czvitkovics ugratta ki középen Andronicot, Böjte elcsípte az átadást, haza akarta adni a labdát, ám hibázott, Andronic lecsapott a labdára, Böjte pedig kétségbeesve visszarántotta. Megyebíró játékvezető 11-est ítélt, Böjtét kiállította, a büntetőt pedig Ferenczi védhetetlenül vágta a győri kapu bal oldalába. 2–0.

Az első és a második helyezett rangadóján az iramra sem lehetett panasz, mindkét gárda támadószellemben futballozott, s helyzetek is szép számmal alakultak ki a kapuk előtt. Peric, majd Zavadszky hibázott nagy helyzetben, aztán a félidő utolsó percében a soproni formában játszó Nicsenko kihagyta a kihagyhatatlant... Fordulás után az MTK harcolt ki mezőnyfölényt. A hajrában Ferenczi, Illés és Zavadszky helyzeténél még bravúrral mentett Sebők, ám Illés lövésével szemben már tehetetlennek bizonyult a győri kapus. A kegyelemdöfést büntetőből a volt győri Feren- czi adta meg az ETO-nak.

Az ETO elsősorban az első félidőben kihagyott helyzetei miatt veszített, de tény az is, hogy akárcsak a Dunaferr ellen, ezúttal is jelentősen
visszaesett a második félidőben a zöld-fehér gárda.

Tamási Zsolt:
– Hatvan percen át az történt, amit elterveztünk, ezért bosszant a vereség. Az első félidőben ha kihasználjuk a helyzeteinket, talán más eredmény születik. A két csapat között az a különbség, hogy míg nálunk az alapemberek hibáznak, addig az MTK-ban az Illés Béla-szintű játékosok mindig képesek eldönteni a meccset.