2018. 06. 18. hétfő - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

Egy félidő kevés - Mezőkövesd–ETO-SZESE 38–36

Hiába vezetett a mérkőzés elején az ETO-SZESE a végjátékot a Mezőkövesd bírta jobban.
Mezőkövesd–ETO-SZESE 38–36 (18–22)
Mezőkövesd, NB I-es férfimérkőzés, rájátszás a 7–12. helyért, 500 néző. V.: Bacs, Bán.

Mezőkövesd: Kovács J. – Kovács P., Benis 3/1, RADNIC 7, Trivkovic 3, Pavlovic, Szepesi 3. Cs.: Kiss O. (kapus), Bakos, Grünfelder, Dukic 3, Molnár, CUZIC 9/4, DOBÓ 10. Edző: Skaliczki László.

ETO-SZESE: Lorger – GEBHARDT 7/1, Németh G. 3, MOTA 7/3, Pesic, Gál 2/1, Simon 4. Cs.: Somogyi (kapus), Szabó A. 2, Gubó, Terenyi 2, Kalmár, Hernandez 1, HALÁSZ 8, Tóth E. Edző: Rosta Miklós.

Hétméteresek: 7/5, ill. 6/5. Kiállítások: 14, ill. 20 perc. Kizárva: Pesic (46.).

Az első félidőben már hét góllal is vezettek a vendégek (19. perc: 9–16), de a folytatásban fokozatosan közelítette meg a győrieket a Mezőkövesd,
s a 43. percben már 29–27-re ők vezettek, s a hajrá is a hazaiaké volt.

Rosta Miklós: – Derűre ború... Sajnos csak egy félidőn át tartott a hit, ha végig úgy kézilabdázunk, mint az első félidőben, akkor az ellenfél nem talált volna rajtunk fogást. Hiába szerzünk sok gólt, ha hátul nincs meg az összhang.

Egy félideig bírták

ETO-SZESE II–Pécs 30–39 (15–16)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: dr. Kozák, Wenzel.

ETO-SZESE II: Dapsy – Menyhárt 1, Gubó 6, Nagy D. 1, Rivnyák 2, Gál 7/2, Tárkányi 7/2. Cs.: Vogt, Sándor (kapusok), Sokoray 3, Vitéz 3, Kovács Á., Liszkai, Herbert, Táncos M., Kiss O. Edző: Pauer Zoltán.

Pauer Zoltán: – Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, mikor azonban a kezdősoron előjöttek a fáradtság jelei, megrogytunk, a cserék ekkor már nem nagyon tudtak hozzátenni a játékunkhoz.