2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 31°C Még több cikk.

Édes siker Sóstón

B>Videoton–Győri-ETO FC 1–4 (0–1) Székesfehérvár, Borsodi Liga labdarúgó-mérkőzés, 1500 néző. V.: Megyebíró (Tompos, Tóth P.).
Videoton: Végh – Tímár, Stanojevic, Pomper (Tóth B., 57. p), Vasas – Monye, Csató, Dvéri, Róth (Szalai T., 78. p) – Gajic (Sorato, 78. p), Hamar. Edző: Várhidi Péter.
ETO: Sebők 4 – Böjte 3, Karabatic 4, Hucika 5 – Peric 5, Szanyó 3, Jovanovic 3,5 (Füzi, 67. p), Németh 3, Baumgartner 4 (Semenik, 77. p) – Herczeg 3,5 (Kartelo, 89. p), Nicsenko 3,5. Edző: Tamási Zsolt.
Gsz.: Hamar, ill. Peric (2), Hucika, Baumgartner.
Sárga lap: Hucika és Tímár 40. p, Jovanovic 42. p, Nicsenko 53. p, Stanojevic 61. p, Hamar 68. p.
A győriek szakvezetője Tamási Zsolt változtatott az előre megadott összeállításon: Semenik helyett Baumgartner kapott helyet a kezdőcsapatban, ráadásul a középpálya bal oldalán.
3. p: Gajic 11 méteres lövését Sebők bravúrral kiütötte, Tímár ismétlése azonban toronymagasan a kapu fölé szállt.
6. p: Szép győri akció – Peric, Baumgartner, Nicsenko – volt a labda útja – a végén a csatár 9 méteres ballábas lövését vetődve védte Végh.
7. p: Hucika beadását Szanyó lőtte rá, Végh lábbal tisztázta a közeli lövést.
8. p: Baumgartner átadása után Hucika tört be a 16-oson belülre és 6 méterről a rövid sarokba lőtt. 0–1.
23. p: Szanyó a rövid saroknál megcélozta a kaput, Végh ismét lábbal hárított szögletre.
38. p: Kilenc emberrel játszott az ETO, mert egyszerre két győri játékost ápoltak a partvonalon kívül. Szanyó és Jovanovic szorult ápolásra a kemény fehérvári belépők nyomán.
53. p: A győriek végezhettek el bedobást, a teljesen üresen hagyott Szanyó az alapvonalról középre adta a labdát, a kaputól öt méterre Baumgartner leállította azt, majd a hálóba lőtte. 0–2.
60. p: Dvéri jobboldai szabadrúgását a középen üresen maradt Hamar a kimozduló Sebők mellett pörgette a hálóba. 1–2.
73. p: Herczeg 7 méterről, jobbról bombázott kapura, Végh reflexmozdulattal tornázta szögletre a labdát.
76. p: Négy győri vitte két fehérvárira a labdát, Herczeg remekül ugratta ki Pericet, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–3.
93. p: Nicsenko átadása után Peric 22 méteres bombagóllal adta meg a kegyelemdöfést a Videotonnak. 1–4.
Kevesen gondolták valószínű, hogy a presztízs jellegű összecsapáson az ETO jó játékkal ilyen magabiztos győzelmet arat a sóstói stadionban. Némi iróniával azt is írhatnánk, már nemcsak az átépítés alatt álló sóstói stadion, hanem a Videoton is romokban hever...
Egy hatalmas – és szerencsére kihagyott – Vidi-helyzettel indult a találkozó, ám nem sokáig késett a válasz sem, a bátran kezdeményező győriek előtt egymás után több gólszerzési lehetőség adódott. Végül Hucika be is talált Végh hálójába. A későbbiekben is jól védekeztek a zöld-fehérek, a nehézkesen és körülményesen játszó Videoton veszélytelen volt a győri kapura. Igaz, az első félidő közepétől a pályán nem történt sok említésre méltó esemény, jobbára keménykedésekkel tarkított mezőnyjátékot láthatott a meglepően kis számú közönség.
Szünet után úgy kezdett az ETO, mint negyvenöt perccel korábban, egy kapitális védelmi hibából gólt szerzett. Sokkal szervezettebben, szellemesebben játszott az ETO és a váratlan hazai szépítés után további gólokkal terhelte meg az akkor már szétesően futballozó Videoton hálóját.
Ebben a bajnokságban nem először rukkolt ki jó teljesítménnyel az ETO, tartósan dobogós helyen áll és reménykedni lehet abban, a mérkőzésektől eddig távol maradó szurkolók is úgy érzik, ezt a csapatot már érdemes támogatni, szeretni.
Tamási Zsolt: – Megérdemelten nyertünk, egy edző számára öröm viszontlátni azt, hogy amit hét közben elterveztünk, azt meg is valósítottuk. Minden csapatrészben jobbak voltunk, és azt hiszem, minden nagyképűség nélkül mondhatom: akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Örülök, hogy Baumgartner hosszú idő után jó játékkal tért vissza a kezdőcsapatba és Peric is megtalálta a góllövőcipőjét. Az első félidőben tíz-tizenöt percig sajnos nem csak a pályán történtekkel kellett foglalkoznunk, de a szünetben azt kértem a játékosaimtól, függetlenítsék magukat a nézőtéri eseményektől, és csak a játékra koncentráljanak. Szerencsére sikerült nekik, a győzelmünk remélem, gyógyírt jelentett a szurkolóinknak.
Várhidi Péter: – Gratulálok az ETO-nak, ezen a napon a kapu előtt határozottabb volt mint mi.

A Bremen nyerte a német bajnokság 'magyar rangadóját'

A kapus Tomislav Piplica öngóljával a Werder Bremen nyerte a német labdarúgó-bajnokság… Tovább olvasom