2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Eddig még hibátlan a győri mérleg

Tento-ETO 23 (11) Nyíregyháza 20 (8) Győr, NB I-es férfimérkőzés, 800 néző. V.: Horváth P., Marton.
Tento-ETO: TATAI – Fodor 2, Struhár 2, KONKOLY 4/1, HERBERT 3, Nyikes 1, Kányai. Cs.: GERHÁTH (kapus), Németh T., JÓZSA 8, SZALAFAI 3, Remete. Edző: Tóth László

Nyíregyháza: PRAMUK – TOMBOR 4, Rakovec 3, Károlyfi 2/1, Braun 1, FEKETE 3/1, Farkas R. 1. Cs.: Lencsés (kapus), JANÓ P. 2, Tarnavölgyi, Medve, NAGY CS. 3, Varga Zs. 1. Edző: Zlatko Saracevic
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2. Kiállítások: 20, ill. 12 perc. Kizárva: Struhár (45.), ill. Farkas R. (27.).

A mérkőzés első felében támadásban jobb volt a vendégegyüttes, a Tento-ETO nem nagyon tudott mit kezdeni a Nyíregyháza 5+1-es védőfalával. Nem volt meglepetés tehát, hogy három góllal is vezettek az egykori világklasszis Zlatko Saracevic edzette nyírségiek (2–5, 3–6).
Tóth László ekkor kapust cserélt – Tatait Gerháth váltotta –, ami lendületet adott csapatának, s szép lassan fel is zárkózott a Tento-ETO. Mi több, a 21. percben már náluk volt az előny (8–7).
A fordításban nagy szerepe volt a hetek óta hasfalizom-húzódással bajlódó Józsa Dávidnak, akit sérülése láthatólag cseppet sem zavart, s számolatlanul lőtte góljait.

Fordulás után sem sokat változott a játék képe, a győriek tartották előnyüket, s mikor az addig kifogástalanul teljesítő Gerháth elfáradt, s egyenlített a Nyíregyháza (16–16), visszaállt a kapuba Tatai. Innentől kezdve ő volt az, akinek nem lehetett gólt lőni, s ismét meglépett a hazai gárda. Az utolsó tíz perc izgalmakat még bőven tartogatott magában, fordulatot azonban szerencsére már nem.

A sorozatos kiállítások miatt emberhátrányban játszó győriek hősiesen küzdöttek, s teljesen megérdemelten győzték le jó képességű ellenfelüket.
Tóth László: – Az egyik szemem nevet, mert a csapatom megint nagyszerűen küzdött, csodálatos volt a védekezés és a kapusok teljesítménye. A másik szemem viszont sír, mert fogalmam sincs, hogyan tudom „megmagyarázni" az elnökségnek az eredményességet...

Zlatko Saracevic: – Rengeteg ziccert kihagytunk, mert az ETO két kapusa remekül védett.