2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Écsen kezdődött az idei raliszezon

Hétvégén rendezték az idei rali-túrabajnokság (RTE) első versenyét, a Tatabánya-ralit. Ezúttal nemcsak a településkörnyéki pályákon száguldottak a pilóták, hanem az écsi Rábaringen is.
A Győr melletti pályán rendezték hétvégén a Céltrans '97 bajnokság első futamát is.

Márciusban anyagi okok miatt elmaradt az MNASZ-szervezésű 2012-es bajnokság idénynyitó futama. A szakág képviselői úgy gondolták, csak a teljes összefogás segíthet, ezért amatőrversennyel indult az idei raliszezon.

A Rali-Túra Egyesület szervezésében a győri Rábaringről indult szombaton délután 86 páros – 28 profi és 58 amatőr –, hogy teljesítse a III. Tatabánya Rallye távját. Az egész hétvégén tartó verseny volt a Young & Partners Rali-Túra Bajnokság első futama. A versenyzők a két nap során 78 km gyorsasági szakaszt tettek meg. Az amatőröket több mint tíz kategóriában értékelték, majd – hat futam után – október végén hirdetnek abszolút győztest.

A verseny két különlegessége volt, hogy a futamot ifj. Tóth János hétszeres abszolút ralibajnok nyitotta meg. A bajnok navigátora pedig Kis Adrienn újságíró volt. A Rali-Túra Egyesület a kerekes székes lányt nemcsak az idei bajnokság nyitására kérte fel, de egy autót is biztosít számára, hogy elindulhasson a 2013-as Bamako-ralin. Így ő lesz az első magyar kerekes székes nő, aki elvezethet Mali főváro-
sáig.

Az RTE-bajnokság első futamát a Velenczei Ádám–Toma József (Mitsubishi Lancer, Dynamic Rallye Team) kettős nyerte. Második helyen a Berényi László–Kovács Péter duó (Mitsubishi Lancer, Car-Tools) végzett, míg a harmadik helyezett a Botka Krisztán–Földesi Csaba (Mitsubishi Lancer, 2010 Dunlop Rallye Team) páros lett.

Érdekesség, hogy utóbbi navigátor, Földesi Csaba Győrben járt főiskolára és ő nevezte el a Rábaringet. A profik között a megyei Cseh Vilmos – aki az amatőrök között először ment WRC-vel a Rábaringen – Fejes Gáborral negyedik lett.

Az écsi pályán rendezték hétvégén a Céltrans '97 bajnokság első futamát is. Bognár Gábor, az Arrabona Rally Club elnöke: „Több mint negyven induló nevezett, s meglepően felkészített autókkal érkezett szinte mindenki. Az utolsó szakaszon már esett az eső, volt is egy borulás, de szerencsére senki sem sérült meg. Két újdonságot is bevezettünk: a baleset-megelőzés érdekében amatőrversenyen először kellett szabályismeretből minimumvizsgát tenniük a résztvevőknek.

A másik új kezdeményezés, hogy a győri modellezők segítségével egy kisebb helikopter készített a versenyről fantasztikus légi felvételeket, amiket a nézők pár perc csúszással kivetítőn nézhettek meg. A felvételeket egyébként az Eurosport is átvette."

Végeredmény: 1. Gurdon Attila–Gurdon Barabara (Mitsubishi, egyesületen kívüli), 2. Gasztonyi László–Hőgye Roland (BMW, Kálmán Racing Service Kft.), 3. Thomas Kuselbauer–Michael Rennhofer (Honda, ek.).