2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Ecclestone eltörölné a Brit Nagydíjat

Ha Bernie Ecclestone-on, a Forma – 1 nagy hatalmú urán múlik, nem rendeznek több nagydíjat Silverstone-ban. A Ferrari elégedett hét végi teljesítményével, a McLaren viszont magyarázkodásra kényszerült.
A silverstone-i pályának leáldozott?
„Újabb futamot zártunk remek eredménnyel ebben a csodálatos szezonban" – nyilatkozta a vasárnapi Brit Nagydíj után Ross Brawn, a Ferrari technikai igazgatója. A maranellói sikercsapat egyik meghatározó vezetője szerint a győztes Michael Schumacher szinte végig uralta a versenyt, pedig a roppant változatos időjárási körülmények megzavarhatták volna.
"Minden futam nehéz, de Michael éppen akkor nyújt a tökéletesnél is jobbat, amikor váratlan szituációkba kerül. Ez fontos eleme a sikereinek" – mondta Brawn. A technikai igazgató úgy véli, hogy az ötödik világbajnoki címére törő német világsztár mellett a mezőny végéről startoló, végül második Rubens Barrichello szintén dicséretet érdemel.
Közel sem volt ennyire elégedett David Coulthard, aki mindössze tizedik lett. A McLaren-Mercedes skót pilótája kommunikációs zavarokkal magyarázta a gyenge szereplést. Az 1999-es és 2000-es silverstone-i győztes négyszer járt a bokszutcában, s végül kétkörös hátránnyal ért célba. „ Az első kiállás előtt értesíteni akartam a szerelőket érkezésemről, de ők semmit sem hallottak üzenetemből, mert a rádióadást megzavarta a digitális tévé közvetítése. Később a csapat be akart hívni, de akkor már elhaladtam a bokszutca bejárata előtt. Akkor is tévedtünk, amikor amiatt maradtam a pályán, mert azt gondoltuk, hamarosan megszűnik az eső " – mentegetőzött Coulthard.
Bernie Ecclestone még nála is dühösebb volt, s ez könnyen sokba kerülhet az angoloknak: szerinte ugyanis minden idők legrosszabb szervezésű Brit Nagydíját rendezték vasárnap Silverstone-ban. „ Világeseménynek álcáztak egy mezőgazdasági vásárt. A pályához vezető utakra nem tettek ki eligazító táblákat, teljes volt a káosz. Ha rajtam múlik, itt nem lesz több futam " – mondta dühösen a Forma – 1 első számú vezetője. A 71 éves multimilliomos helikoptere nem tudott leszállni a főtribün mellett, így autóval közelítette meg a helyszínt, és hosszú időre a közlekedési dugóban rekedt.
Tavaly nem volt különösebb fennakadás, 2000-ben viszont, amikor áprilisra hozták előre a verseny időpontját, a heves esőzések miatt szintén kaotikus állapot alakult ki a silverstone-i pálya környékén. A parkolók annyira eláztak, hogy két nappal a futam előtt leállították a jegyeladást, és emiatt a szervezők több mint négymillió fontos bevételtől estek el.

Hírességek is rajthoz álltak

A triatlon Európa-bajnokságot VIP-verseny is színesítette, amelyen profi vízipólóst (Hesz Mátét),… Tovább olvasom