2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Ébresztőt fújtak

A több szupersztárt is nélkülöző amerikai férfiválogatott, a Dream Team jókora „pofonba” szaladt bele. Iversonékat az olaszok „oktatták”.

Az azzurik fölényes, 95–78-as győzelmet arattak az igazán nagy sztárok közül csupán kettőt – Tim Duncan és Allen Iverson – felvonultató amerikai válogatott ellen Kölnben egy felkészülési tornán. Az első közel nyolc perc kiegyenlített játékot hozott, ám a játékrész utolsó két és fél percében egy 10–3-as „szakaszgyőzelemmel" az európaiak 23–14-re elhúztak. Lendületben maradtak az olaszok, s a második negyed közepén már 15 pontnyi szakadék tátongott a felek között (35–20). A félidő végén Carmelo Anthony és Shawn Marion pontjaival felzárkóztak Larry Brown fiai. Szünetben 41–35 volt az állás az olaszok javára.

A második félidőben az amerikaiak összes felzárkózási kísérletét visszaverték az olaszok, akik ezt a szakaszt 23–21-re nyerték. Bár két és fél perccel a negyed vége előtt 56–52-re feljöttek az amerikaiak, az európai együttes 64–56-os vezetéssel várta az utolsó tíz percet.
Lehet, hogy erőnléti gondja van az örökös „álomcsapatnak" kikiáltott amerikai válogatottnak? Mert az igazi rémálom a zárószakasz volt a számukra. Ezt az „etapot" a 25 pontos Basile és a 28-ig jutó Galanda – előbbi hét, utóbbi öt triplát dobott – vezette itáliai alakulat 31–22-re nyerte, s biztosan győzött.

„ Ébresztőt harangoztak" – mondta a vereség után Allen Iverson, az amerikai olimpiai válogatott csapatkapitánya, majd hozzátette: „Mostantól végre csapatként kellene játszani. Sokan úgy gondolják, ez csupán az eredményes támadójátékot jelenti, pedig nagyon fontos az is, hogy szervezetten, csapatként védekezzünk."

Larry Brown, az amerikaiak edzője szerint nagyon sokat tanulhat csapata ebből a meccsből. „Próbáltunk már olyan jellegű környezetben játszani, mint amilyen az olimpián lesz. Csapatunkban sok a fiatal kosaras, remélem, nekik jó lecke volt ez a meccs, amely ismét megmutatta: nemcsak az NBA létezik, máshol is vannak kiváló edzők és játékosok."