2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Ebben a mérkőzésben több volt

A vendégcsapat kezdett jobban, a mérkőzés elején hat-nyolc ponttal vezetett (9–17), a győrieknél kezdetben csak Hollingsworth jeleskedett, a hazai 12 pontból tízet ő szerzett.
Az első negyed ennek megfelelően bourges-i vezetéssel zárult. A második negyedben aztán káprázatos játékot nyújtott a győri együttes. Előbb ledolgozta a hátrányát, majd Ciglar kosarával először vezetett is a meccs folyamán (23–22). Ezt követően fokozatosan elhúzott francia ellenfelétől, annak ellenére, hogy Hollingsworth több büntetőt rontott. A szünetre kilencpontos győri előnnyel vonultak a csapatok.

Hollingsworth (fehérben) jól játszott, de a franciák ellen ez is kevés volt. Fotó: Mészáros Mátyás

Fordulás után sajnos beragadt a SEAT, ennek köszönhetően a harmadik negyed végén Dumercnek a dudaszó pillanatában bedobott hármasával egyenlített a Bourges. A negyedik negyedben Sujanová két ziccerben is hibázott, Hollingsworth-öt ekkor már nem nagyon tudták játékba hozni a győriek, náluk csak Ciglar villogott. A keményen védekező Bourges kifogta a szelet az UNI SEAT Győr akcióiból és a hajrát kézben tartva győzött.
Fűzy Ákos: – Csalódott vagyok, mert győzni akartunk, hogy továbbjutó pozícióba kapaszkodjunk, de sajnos nem sikerült. Ennek több oka van. A Bourges a második félidőben az agresszív védőjátékával megfojtotta a támadásainkat. Ezúttal csak két extrateljesítmény volt nálunk és ez az
Euroligában még hazai pályán is kevés a győzelemhez.

Valérie Garnier: – Jó mérkőzés volt, amelyen fontos volt számunkra a siker. A második negyedben remekelt a Győr, ekkor huszonkilenc pontot dobott, utána az egész második játékrészben viszont csak huszonhármat. Döntőnek bizonyult, hogy a Győrnek csak kevés támadó lepattanót engedtünk.