2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 31°C Még több cikk.

EB selejtező Sopronban: Közelebb a továbbjutás - Fotók

Hazai sikerrel folytatta szerdán a nyolcmeccses Európa-bajnoki selejtezősorozatot az A csoportban a női válogatott; hetedik, utolsó előtti mérkőzésén remek hajrával legyőzte az izraelieket Sopronban. A továbbjutás szombaton dől el az ukrajnai találkozón.

Magyarország–Izrael 73–66 (14–20, 16–14, 20–18, 23–14)
A legjobb magyar dobók: Quigley 20, Horti 13, Nagy-Bujdosó 12.

A nemzeti csapat hat meccs után 4/2-es mérleggel lépett pályára az izraeliek ellen, akiket júniusban 64–46-ra legyőzött Rishon Le Zionban. A 3/3-as mutatónál tartó vendégeket fűthette, hogy azóta meglepetésre legyőzték a csoportban éllovas fehéroroszokat, ugyanis gyorsan előnyhöz jutottak Sopronban.

Női kosárlabda EB selejtező: Magyarország-Izrael 73-66. Fotó: Magasi.

A hazai válogatott három és fél perces kosárcsendje miatt csak 14–20-ról indult a második negyed. A nemrég honosított Quigley Allie révén a rengeteg triplakísérletet elrontó magyar csapat 26–26-nál, majd 30–30-nál is utolérte ellenfelét, de a vezetést nem tudta átvenni. A félidőben 30–34 volt az állás.

Térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese egy pontra felzárkózott (41–42), de – bár kétszer annyi lepattanót szedett, mint az izraeliek – ennél közelebb nem tudott kerülni. A 28. percben aztán megtört a jég: Honti Kata büntetőivel a 3. perc óta először ismét „itt" volt az előny. Az 50–52-ről kezdődő zárószakaszban a magyaroknak aztán sikerült végérvényesen a hosszú időn át 55 ponton ragadó riválisuk fölé kerekedni.

A válogatott legjobbja a 20 ponttal záró Quigley lett.

A hét mérkőzés után 5/2-es mérlegnél tartó magyarok szombaton Ukrajnában fejezik be az EB-selejtezősorozatot, a csoportból az első két helyezett jut ki a jövő évi, franciaországi kontinenstornára. Ha a magyarok nyernek Juzsnijban, akkor biztosan utazhatnak az EB-re.
A csoport másik meccsén: Fehéroroszország–Ukrajna 68–60.

• 5. Karcsika 2012. július 13. 11:16
    „De, ha egyszer már itt vannak Magyarországon az új hazájukban, akkor miért ne játszhatnának az EB bajnokságban?
    Magyarul is tanultak Izraelben.
    Csak nehogy kötelezővé tegyék itt Mo-on a kukimetszést.”
  • 4. gyugyu1 2012. július 13. 10:07
    „Így könnyű !Egy nemlétező európai ország csapata ellen győzni !!!!!!!?????????????????????????”
  • 3. Belvárosi 2012. július 12. 20:33
    „Mindenkinek ajánlom az alábbi linket, hogy is van ez az Európa Bajnokság?
  • 2. mekkmester 2012. július 12. 14:57
    „na, antiszemita lett a válogatottunk, mivel legyőzte izráel válogatottját...”
  • 1. LordByron 2012. július 12. 12:34
    „Izrael mióta Európa?????”

Győri futsal: három a magyar igazság

A Rába ETO-nál már évek óta követik a mondást, jó csapathoz végy egy jó kapust! Balázs Zoli harmadik… Tovább olvasom