2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Eb-selejtezők: Dzsudzsák és Rudolf is a statisztikák élmezőnyében

Rudolf Gergely és Dzsudzsák Balázs is előkelő helyezést ért el az egyéni statisztikák tekintetében a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozatban.
Rudolf Gergely és Dzsudzsák Balázs is előkelő helyezést ért el az egyéni statisztikák tekintetében a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozatban, amely során a magyar válogatott az E csoport harmadik helyén végzett.

Az európai szövetség (UEFA) honlapján olvasható statisztikák alapján Rudolf a góllövőlistán hat találattal az ötödik helyen végzett, itt a magyarokkal azonos csoportban szereplő hollandoktól Klaas-Jan Huntelaar 12 góllal lett az első, míg a német Miroslav Klose 9, a finn Mikael Forssell és világbajnok spanyol David Villa 7-7 góllal zárt.

Az Anzsi Mahacskalát erősítő Dzsudzsák a gólpasszok terén jeleskedett, ugyanis öt találatot készített elő. A lista élén a német Mesut Özil, valamint a svéd Kim Ka:llström áll héttel-héttel.

A legtöbbet Cristiano Ronaldo, a portugálok aranylabdás csillaga veszélyeztetett, összesen 23 alkalommal lőtt kapura - Rudolf itt hetedik 16-tal.

Az összesített statisztikák alapján az Eb-selejtezők utolsó negyedórája volt a legizgalmasabb, ugyanis ebben az időszakban a 665 találatból 119 esett. Az első tizenöt percben mindössze 79-szer voltak eredményesek a csapatok, míg a találkozók hosszabbításában feltűnően sok, 39 gól született.

• 2. CsabaKiraly 2011. december 06. 16:02
    „Az E-csport harmadik helyezese azaz KIESETT. Ujsag ez? Hozzaszokhatnank mar :-))”
  • 1. CsabaKiraly 2011. december 06. 16:00
    „Egeszen jo eredmeny 21134 es 21 135 a 22 ezer focistabol :-))”