2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

DVSC-Audi ETO 24-22

Kézilabda - A Debrecen nyerte a női bajnokság két, eddig veretlen csapatának rangadóját az Audi ETO ellen. A végig izgalmas, hajtós, hihetetlen hangulatú meccsen a Loki lelkesedése győzelmet ért. Edzői nyilatkozatok:

DVSC-Audi ETO KC 24-22 (13-13)
Női kézilabda NBI-es bajnoki mérkőzés, 8. forduló

Debrecen, 3000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.

DEBRECEN: Pastrovics – Csáki 3, Soós, Sinkarenko 3 (1), Szabó V. 5, Crap 5 (2), Stuparicova 3. Csere: Uhrakova 3, Bognár, Hornyák D. 2 (1).
Edző: Bakó Botond

Győri Audi ETO KC: Pálinger– Mraviková 2, Hornyák Á. 1, Spiridon 3, Tomori 5, Görbicz 3 (1), Vérten 3. Csere: Bradeanu 3, Mayer 2, Kovacsics, Herr A. Edző: Konkoly Csaba

Konkoly Csaba: "Sajnos a hajrában elkövetett egyéni hibák megbosszulták magukat. Remélem a hétvégén újra elindul egy újabb győzelmi sorozat. Köszönöm a bíztatást a szurkolknak, célunk nem változott, meg akarjuk nyerni a bajnokságot, és az alapszakasz elsőségről sem mondunk le."

Bakó Botond: "Nüanszok döntöttek a mai mérkőzésen, szerencsére hatalmas akarással játszó csapatom biztosanértékesítette a meccs végén kínálkozó lehetőségeket. Ma mindenki 150 százalékon teljesített, ez kellett ahhoz, hogy legyőzzük a Világ három legjobb csapatának egyikét."

60. perc: Piros lapos kiállítás a Debrecenből. Az ETO elhibázza a ziccert, támadhat a hazai csapat. Időkérés. Tizenhat másodperc van hátra...Uhrakova kapja a labdát, sprintel egészen a győri kapuig. Bedobja. Két góllal nyeri a VSC a rangadót. 24-22.

59. perc: Görbicz passzából Bradeanu eredményes. A mezőny egyik legjobbja Szabó újra vezetéshez jutttja a Lokit. 23-22.

58. perc: Pastrovics védi bravúrral Mravikova ejtését. Stuparicova visszajön a kiállítás után. Konkoly Csaba reklamálásért kap két percet. Mayert hozza le. Szabó szép gólt lő. 22-21. Vezet megint a Loki.

56. perc: Sinkarenko lövi telibe a bal kapufát. Az ETO támadhat, Mayer edig most sem hibázza el a ziccert. Egyenlít az ETO! 21-21.

54. perc: Vérten gyötri bea labdát a falba Mayernek. Gól! 21-19. Mravikova labdát szerez, indul, gólt lő. 21-20.

53. perc: Kiegészül az ETO, közben Tomori kap a blokkoló védőktől egy sapkát. A Debrecen kihasználja az ajándék lehetőséget. Szabó talál be. 21-18. Konkoly Csaba időt kér.

51. perc: Uhrakovát rántja vissza lövés közben Hornyák. Gól lesz a próbálkozásból, ráadásul a győri játékost kiállítják. Erre a sorsra jut Görbicz is. Kettős Loki-emberelőny megint. 20-18.

49. perc: Vezet a Loki. Sinkarenkót ünneplik egy szép megoldás után. 19-18.

47. perc: Hornyák Ági kiállítása után Crap hetesét védi Pálinger. Spiriont is kiküldik. Neki ez a harmadik kétpercese, piros lap.

46. perc: A meccs egyik legszebb gólja. Csáki  szélről ejti át Pálingert, úgy, hogy felugrás közben a jobb kezéből a balba teszi a labdát. 18-18.

45. perc: Az ex-győri Bognár Barbarát küldik ki két percre. Ezt használja ki az ETO. Bradeanu hozza ziccerbe Spiridont. 17-18. ETO-előny.

43. perc: Spiridon kiállítása után emberhátrányt védekezett ki az ETO. Sőt, Görbicz gólt szerez! 16-17. Hornyák Dóra másodperceken belül egyenlít. 17-17.

39. perc: Nehéz követni, hogy Görbicz hogyn teszi oda a labdát Spiridonak. Beállóból gól. Szabó gyorsan lő egyet a túloldalon 16-16

38. perc: Amikor tehetetlen a határozott védekezéssel szemben a Győr, jön Tomori,és átlövi a falat. 15-15. Hornyák D. most elhibázza a hetest.

37. perc: Loki gólt ünnepel a közönség. Hornyák Dóra hetesből lövi. 15-14.

35. perc: Eddig kellett várni a második félidő első találatára. Tomori követte el. Crap gyorsan egyenlít. 14-14.

32. perc: Loki hetes. Crap is a kapufára vágja. Ez egy ilyen nap...

31. perc: Az ETO vinné végig az első akciót. Nincs gól, Spiridon erős lövését védi Pastrovics.  A másik oldalon Vérten szélről a bal kapufát zúzza telibe.

Az első félidő, egészen az utolsó percig a hazaiaké volt. Az ETO támadásai rendre elakadtak a Loki kapuja előtt. A Debrecen egységes csapatként nagyot kűzdött, ám a 30. percben, először a találkozón döntetlenre alakította az eredményt az ETO. Innen következik a várhatóan izgalmas második játékrész.

30. perc: Görbicz teszi fel a labdát a lendületből érkező Tomorinak. Gól. Kapkod a Loki, eladják a labdát. Vérten köszöni, és belövi. 13-13. Ez a félidei eredmény.

28. perc: A Lokiból Csákit állítják ki, a hazaiakat ez nem zavarja, gólt szereznek Crap révén. Mravikova válaszol gyorsan. 13-11.

27. perc: Vérten egy-az egyben verhetetlen. Balszélről gól a bal felsőbe. 12-10.

26. perc: Uhrakova bejön, beállóból gólt szerez, Kovacsiccsal a nyakán. Az ETO fiatal játékosának megvan a második kiállítása. 12-9.

25. perc: Görbicz ott van. Szerencsés gól, de gól. 11-9.

24. perc: Hazai időkérés után egy elkapkodott támadások jöttek mindét oldalon. Sinkarenko elégelte meg a bénázást. Labdát szerez, bevarrja. 11-8.

Igazi rangadó, kemény, pörgős játékkal, hangulattal, okos gólokkal. A Loki az elején meglepte az ETO-t a szigorú hatos fallal. Görbiczék ébredeznek.

22. perc: Tomorira nem figyelnek, jó a zárás,felmegy, lő, gól. A következő támadásból Vérten is betalál. Két gólra csökken a különbség. 10-8.

20. perc: Tomori kűzd a védekező debreceniekkel. Nem egyszerű feladat, de megoldja. Szabó gyorsan válaszol beállóból. 10-6.

18. perc: Szabót rántják le, a hetest Sinkarenko vágja a bal felsőbe. 9-5. Néggyel megy a Loki, Konkoly Csaba időt kér.

17. perc: Görbicz helyére Kovacsics jön védekezésben. Mayer is beáll, jobb kettes védőbe. Öt-egyre áll át az ETO.

16.perc: Két elrontott ETO támadás. Jön a Debrecen. Szabó talál be. 8-5. Visszajön támadásban Tomori.

15. perc: Crap harcol ki bütetőt, majd lazán belövi. 7-5.

13. perc: Hornyák Ági átlövőből talpról, a túloldalon Sinkarenko középről eredményes. Mravikova sem akar lemaradni. Egy szép szélső befutás, majd gól következik. 6-5.

12. perc: Stuparicova csípi el Görbicz passzát, indítja Csákit, aki nem hibázza el a ziccert. Átejti Pálingert. 5-3.

10. perc: Kettős emberhátrányban támad a DVSC. Ügyesen játszik az idővel Bakó Botond csapata...egészen addig amíg kiegészültek a pirosak.

8. perc: Hosszú gólcsendet követően Görbicz eredményes hetesből. 4-3.

Remek a hangulat a csarnokban. Mindkét tábor óriási hanggal bíztatja saját csapatát.

6. perc: Stuparicova termett ott Pálinger kapuja előtt. Gól. A túloldalon Bradeanu kis szerencsével veszi be Pastrovics háloját. 4-2.

5. perc: Ezúttal a kilépő Szabó szerez labdaát, leteszi a jobb szélre Csákinak, aki bevarrja. Bradeanu válaszol. 3-1.

4. perc: Tomorit Bradeanu váltja. Ziccerig jut a Győr, de Hornyák lövését védi Pastrovics, majd Görbicz próbálkozása akad el a blokkban.

3. perc: Keményen védekezik a piros mezes Debrecen. Tomori elől lopnak labdát, Stuparicova indul, és belövi. 2-0.

1. perc: A hazaiak kezdték a meccset. Az ETO védekező csapatában Pálinger előtt Mravikova, Hornyák, Spiridon, Görbicz, Tomori és Vérten. A DVSC szerzi meg a vezetést Crap hetesgóljával. 1-0.

A mérkőzésre zsúfolásig megtelt a Hódos Csarnok, a nézők még a szektorok közötti lépcsősorokat is elfoglalták. Győrből 70-80 drukker érkezett szurkolói buszokkal, sokan pedig autóval indultak el Győrből Debrecenbe. A meccset a Bonifert Ferenc-Oláh Viktor bíró kettős vezeti.

Vezetőedző: Bakó Botond

A bajnokságban a DVSC és az Audi ETO is hibátlan teljesítményt nyújtott eddig. Az ETO hozta a kötelező győzelmeket, a Debrecen pedig igazolta azt a várakozást, hogy a Győr elsőszámú riválisa lesz az idényben.

Győr-H.vásárhely 35-15

A góllövőlistán Görbicz (42 gól), Vérten (39 gól) és Mraviková (36 gól) áll a legelőkelőbb helyen a zöld-fehér csapatból.

DVSC-Békéscsabai ENKSE 27 : 23

A DVSC játékosai közül Crap 49, Sinkarenko Tetyana 31, Hornyák Dóra 27, Szabó Valéria 24, Stuparicova 23 gólt szerzett.

A DVSAC-Audi ETO KC találkozóra az ETO Szurkolói Egyesülete autóbuszt indít, amely a Magvassy Sportcsarnok elől, déli 12 órakor indul. Az utazás egyesületi tagoknak ingyenes, nem tagoknak 3000 Ft. Jelentkezni a 06-30-3778588 telefonszámon lehet.