2018. 01. 19. péntek - Sára, Márió 3°C | 7°C Még több cikk.

Duplázott a lengyel Janicki

Csütörtökön délután Győrbe érkezett a Bécs–Budapest Szupermaraton mezőnye, a verseny második napján.

Jaroslaw Janicki
A futóverseny második napján is a lengyel Jaroslaw Janicki lett az első. A tavalyi győztes Vozár Attila feladta a küzdelmet.

Az évszakhoz képest kellemes időben érkeztek meg tegnap délután a győri élményfürdő elé a 16. Bécs–Budapest Szupermaraton résztvevői. Elsőként a váltócsapatok tagjai haladtak át a célvonalon majd nem sokkal később az emberfeletti teljesítményt nyújtó egyéni indulóknak is tapsolhattak az érdeklődők. A leghosszabb, Sopron és Győr közötti 115,6 kilométeres táv győztese – a szerdai naphoz hasonlóan – ezúttal is a lengyel Jaroslaw Janicki lett. A tavalyi győztes, Vozár Attila feladta a küzdelmet, de váltóban tovább folytatja a versenyt.

A férfiak mezőnyében a lengyel futó után a második helyen ért célba Bogár János, aki a Kisalföld érdeklődésére elmondta: „A helyezéssel elégedett vagyok, az időeredménnyel már kevésbé. Egyedül végigfutni a távot hatalmas teljesítmény, ám a legnagyobb gondot a regenerálódás okozza.

Ráadásul az alvással is problémáim vannak. Hatodik éve indulok a versenyen, de mindig máskor érzem a holtpontot. Sajnálom Vozár Attila kiesését, hiszen ellenfelek vagyunk és nem ellenségek, de azért kicsit megkönnyebbültem. Véleményem szerint a lengyel futóval szemben már behozhatatlan a hátrányom. A végső győzelemre ő a legnagyobb esélyes, a második helyem viszont tartható."

A Bécs–Budapest Szupermaraton ma folytatódik, a versenyzők következő célállomása Tata. A Komárom-Esztergom megyei városig hatvanegy kilométert kell teljesíteniük a futóknak.

Eredmények, férfiak:

1. Jaroslaw Janicki (lengyel) 8:51.21 ó,
2. Bogár János (ENCS EVSC) 9:40.47 ó,
3. Ossó Zoltán (Postás-Matáv SE) 10:05.38 ó.

Főszerepben: a szurkoló (is)

Közel 46.000 szurkoló tekintette meg a helyszínen a Rapid Wien–FC Bruges Bajnokok… Tovább olvasom