2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 18°C Még több cikk.

Dunaferr - Graboplast-ETO: 22-22

Határozott védekezéssel nyitottak a csapatok, az első percekben mindkét oldalon csak egy-egy gólt jegyezhettünk fel.
Kindl találatára Vérten válaszolt. A folytatásban kisebb lépéselőnyre tettek szert a hazaiak, miután a győri támadásokba rendre hiba csúszott, így volt, hogy lövésig sem jutottak a zöld-fehérek (4–1). A 12. percben komoly lehetőség adódott Görbiczék előtt, hogy akár ki is egyenlítsenek, ám a Ferling kiállításával „keletkezett" emberelőnyből nagyon rosszul jöttek ki a vendégek. Borbás ugyan egy gólra faragta le a hátrányt, de utána kétszer is kihagyott a győri együttes, s ezt kevesebb létszámmal is megbüntette a bajnoki címvédő.

Újból nagyobb távolságra került a Dunaferr a győriektől, akik emiatt siettették a támadások befejezését, de ez újabb hibákat szült, így nem csökkent a hátrány a két rivális között. Hiába kért időt Róth Kálmán, ez sem segített csapatán, a szünetig már az is komoly fegyverténynek számított, hogy megmaradt az öt gól a két gárda között.

A második játékrész jól indult győri szempontból, hiszen a Graboplast-ETO kivédekezett egy emberhátrányt, sőt, Görbicz duplázott, s máris szorosabb lett az eredmény. Mielőtt azonban elkezdhetett volna reménykedni a szépszámú győri szurkolótábor, megint „visszaköszöntek" a hibák a vendégek játékában, így a meccs háromnegyedén túl hat góllal vezettek a dunaújvárosiak (19–13). Jellemző a Graboplast-ETO teljesítményére, hogy szünet után sokáig csak Görbicz tudott gólt lőni – egymás után négyszer volt eredményes a győriek karmestere. A félidő első nem Görbicz jegyezte győri gólja a 45. percben esett: ekkor Vérten talált be. Innentől kezdve megváltozott a játék képe is. Most már a Dunaferr kezdett egyre többet hibázni, s szép lassan feljöttek a zöld-fehérek.

A felzárkózás még úgy is sikeres volt, hogy az egyik emberelőnyt csak Gogirla hetesével sikerült gólra váltani. Szerencsére Ferlingék sem találtak magukra, miközben a vendégeknél Görbicz mellé többen is felnőttek. Különösen Gogirla volt elemében, aki a hajrában szerzett fontos gólokat. Ahogyan Görbicz a félidő elején, úgy a végjátékban a román válogatott átlövő is zsinórban négyszer talált be az egyébként jól védő Pálinger kapujába. Az utolsóval ráadásul egyenlített, s bár az utolsó támadás lehetősége a hazaiaké volt, ezt kivédekezték a győriek, akik így az év utolsó mérkőzésén egy gyengébb első félidőt követően talpra álltak, s bravúros döntetlent értek el a tavalyi aranyérmes otthonában.

A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az egyik ütközésénél Görbicz a földön maradt. Az első diagnózis szerint agyrázkódást szenvedett.