2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -8°C | -1°C

Dunaferr-Audi ETO KC 31-36

Kézilabda - Az Audi-ETO a Dunaferr otthonában játszott a forduló rangadóján. Görbiczék nyolcgólos félidei vezetés után öttel győztek.

Dunaferr-Audi ETO KC 31-36 (13-21)
Női kézilabda NBI, 4. forduló

60. perc: Vége a meccsnek: 31-36.

59. perc: Vérten lerántotta Baloghot, s hetest ítélt a játékvezetőt, amelyet ismét a volt győri, Temes értékesített. 31-36.

58. perc: A most beállt Nagy Ivett azonnal gólt is szerzett, 29-36.

57. perc Emberelőnyben játszik a hazai csapat, először a mérkőzés folyamán.

56. perc: Görbicz Anita bravúros passzát Mravikova értékesítette, 28-36.

55. perc: Tomori megszerezte második találatát, 28-35.

54. perc: Kapust cserélt a Győr, Pálinger helyett Herr Orsolya véd.

53. perc: Időt kért a hazai gárda.

52. perc: Bradeanut utolérve már Hornyák is hét találattal büszkélkedhet... 26-32.

51. perc: Átverekedte magát a falon, s betalált a hálóba, 26-32.

49. perc: Pálinger hosszú indítását nem érte el Görbicz, ám a hazaiak is elkapkodták a támadást.

47. perc: Laluska gyengécske kísérletét könnyen hárította a győri hálóőr.

46. Vincze kétésges gólt lőtt, ám hamar jött Vértentől a válasz, 25-31.

45. perc: Mravikova lerántása miatt két perc kényszerpihenőt kapott Ferling.

44. perc: Balogh Ferling passzával nehéz helyzetből hatalmasat lőtt, 24-28.

42. perc: A csapat kiemelkedő tagjának , Bradeanunak nagy szükség volt a találatára, hogy maradjon a magabiztos vezetés... 22-27.

40. perc: Kezd egyre szorosabb lenni a mérkőzés, Balogh találatával már csupán négy gól a különbség, 21-25.

36. perc: Büntetőhöz jutott az Audi ETO, ám Knezovic hatalmasat hátrított.

36. perc: Igaz, kezd egyre feljebb jönni a hazai csapat ám Mravikovát még ők sem tudják megállítani... 19-24.

35. perc: Pálinger éppenhogy nem tudta kivédeni Laluska lövését, 18-23.

34. perc: Becsülettel küzd a hazai gárda, főleg Ferling, aki kiharcolt egy büntetőt, melyet a volt győri játékos, Temes értékesített, 16-23.

32. perc: Jobban kezdte  a második játékrészt is a Győr, Tomori  góljával 13-22.

A két csapat közti tudásbeli különbséget nagyban mutatja a félidei eredmény. A tavalyi bajnok csapat szinte már zsebben érzeheti a győzelmet.

29. perc: Laluska két perces kiállítást kapott, Görbicz pedig jól kihasználva az emberelőnyt ismét betalált, 13-21.

28. perc: Bradeanu, a mérkőzés legeredményesebb játékosa megszerezte hatodik találatát, 12-20.

27. perc: Herr Anita megszerezte első gólját, 12-19.

26. perc: Nemhiába skandálja a közönség Pálinger nevét, hiszen kivédte a Vincze hetesét, majd a kipattanót is kitolta a kapuból.

25. perc: Szűcs sárga lapot kaoptt, miután nagyot ütött Görbe kezére.

24. perc: Időt kért a vendékek vezetőedzője, Konkoly Csaba.

23. perc: Görbe bámulatos gólt lőtt, ám a bírók nem adták meg...

22. Ferling megszerezte negyedik gólját, de a csapat még így is nagy hátránnyal van szemben a vendégekkel, 9-18.

18. perc: Hornyák lökését követően hetest adott a játékvezető a hazaiaknak, de Ferlig büntetőjét védte Pálinger.

16. perc: Az olimpián az All Star csapatba is beválasztott Vérten lőtt gyönyörű gólt, 8-14.

14. perc Hornyák bevetődésével megszerezte a győriek tizenkettedik találatát, 8-12.

13. perc: Ismét büntető következett, csak most a "feketéknek", s itt Ferling dobta be, 8-10.

12. perc: Hetest ítélt a játékvezető belülvédekezésért, melyet Görbicz Anita értékesített, 6-11.

11. perc: Miután "elhúztak" a tavalyi bajnokok időt kért a Dunaferr edzője, Imre Vilmos.

10. perc: A vendégek tizedik találatát Mravikova szerezte meg a tizedik percben, 5-10.

8. perc: Hornyák lőtt a kapuba, majd Vérten is betalált, 5-9.

7. perc: Pálinger kapura lövése urán, ferling talált be, 5-7.

6. perc: Balogh Barbara góljával 4-6.

5. perc: A győriek támadását nem nagyon tudja megfogni a hazai csapat.

2. perc: Görbe magabitosan dobta be a megítélt hetest, 1-2.

1. perc: Görbicz Anita góljával az állás 1-1.

A csapatok már a pályán melegítenek, a találkozót Kékes Csaba és Kékes Pál edzőpáros irányítja.

Az Audi-ETO az eddigi három mérkőzését összességében biztosan hozta, s úgy tűnt, hogy ma veretlenek csatája lesz Dunaújvárosban. A tavalyi ezüstérmes Dunaferr azonban a legutóbbi fordulóban nem kis meglepetésre saját csarnokában maradt alul a Fehérép-Alcoával szemben.

Hogy mindez milyen kihatással lesz az összecsapásra, arról a következőket mondta Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője:

„Túl sok következtetést nem szabad levonni ebből az eredményből, sőt, inkább arra számítunk, hogy a vereség megkettőzi az erejét a hazaiaknak. Nyilván a legszebb az lenne a számukra, ha éppen ellenünk tudnák kiköszörülni a csorbát."
A győri tréner elmondta, több meghatározó emberre is érdemes odafigyelni a Dunaferrnél.

Spiridonékat aligha kíméli majd Ferling és Laluska a mai dunaújvárosi mérkőzésen.

„Elsősorban Ferling, Temes, Vincze és Laluska az, akinek a játéka meghatározza az újvárosiak játékát. Sok függ attól is, milyen napot fog ki Knezovic a kapuban. A Fehérép ellen nem a legjobban ment neki, de a védelemtől sem kapott olyan komoly támogatást. Nagyon fontos, hogy megakadályozzuk a Dunaferr lerohanásait, nehogy könnyű gólokat szerezzenek. Elvileg minden védekezési formációra felkészültünk ellenfelünkből. Remélhetőleg ez a pályán is látszódik majd. Korábbi meccseink tapasztalatai azt mutatják még, hogy nekünk is még pontosabbnak kell lennünk" – tette hozzá Konkoly Csaba, aki a felkészülés során játszott két meccs egyikét sem tekinti kiindulási alapnak.

„Győrben a Szabella-kupán simábban, Dunaújvárosban a Kulcsár Anita-emléktornán nehezebben tudtunk csak győzni. Úgy gondolom, a realitás valahol a kettő között van. Papíron elfogadnám ismét a kétgólos sikert, bár hozzáteszem, a második meccsen a kapott gólok számával nem voltam, s ha úgy is alakul, akkor most sem lennék elégedett" – folytatta az edző.

A győrieknél Görbicz Anita kisebb megfázással bajlódott, de nagy valószínűség szerint ott lesz ma a csapatban.

• 3. számoló 2008. szeptember 25. 07:46
    „36-31=5 és nem 4”
  • 2. Stokiiii 2008. szeptember 24. 19:18
    „Hát fölényesen vezet az Eto, és valószinű hogy nyernek is!!! Hajrá Eto!!!! Ti vagytok a legjobbak!!!(*) 2év:D”
  • 1. Wanhall József 2008. szeptember 24. 10:00
    „Több pikantériát várhatunk a Dunaferr-ETO mérközéstől.A szöv.kapitány és Konkoly Csaba kapcsolata,a ferr Alcoatól elszenvedett veresége,és a birói párossal kapcsolatos rossz emlékek.A sport TV munkatársainak elfogultsága,szerintem meglévő etofóbiája-győrözése...Bizom a csapatban,a célkitűzesben.Hajrá ETO!!Hajrá lányok!!!”

Harmincéves a Győri ETO legutóbbi kupagyőzelme

Labdarúgás - A Győri ETO a Pécs ellen mutatkozik be a Magyar Kupa 2008/2009-es kiírásában. A… Tovább olvasom