2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Drámai végjátékban fontos győri elsőség

Győr-Szol-Széchenyi ESE–Budapesti Honvéd 111–108, MTK Törökbálint–SMAFC- NYME 77–63, Soproni Tigrisek–Flextronics KSZC 154–57.
Győr-Szol-Széchenyi ESE–Budapesti Honvéd 111–108 (24–25, 26–19, 16–23, 23–22, 8–8, 14–11)

Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 200 néző. V.: Tóth K., Sabáli, Németh A.
SZESE: DREVENKA 24/6, PANKÁR 27/3, HEGEDŰS 18, HORVÁTH G. 10/6, PAPP 17/3. Cs.: Halász 1, Csiszár 4, Péterfai, BARUTA 10/6, Palavics, Bosnyák, Daru. Szakmai igazgató: Kozma Tamás.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok. A második felvonásban emeltek a tempón Pankárék, így a nagyszünetben ötpontos előnnyel mehettek az öltözőbe. A szünetre megszerzett előny a harmadik negyedben elaltatta a hazaiakat, így ismét a vendégeknél volt az előny. A negyedik felvonásban óriási adok-kapok alakult ki, és az eredményjelzőn döntetlen állt, amikor véget ért a negyed.

A ráadásban folytatódott a csapatok versenyfutása, öt perc után ismét eldöntetlen volt a mérkőzés. A második hosszabbítás elején Hegedűséknek sikerült hatpontos előnyt szerezni, amit az utolsó percben majdnem sikerült eladniuk, ám Pankár higgadt büntetőinek köszönhetően végül maratoni csatában sikerült megnyernie a mérkőzést a győrieknek.

MTK Törökbálint–SMAFC- NYME 77–63 (20–12, 20–8, 16–11, 21–32)
Törökbálint, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Hervay, Sértő, Bagi.
SMAFC: Szlávik 9, Rostás 4, Balogh G. 16/3, Szekeres 2, Ugaros 3/3. Cs.: Vesztergom 17, Török 1, Rostás 4, Nagy G. 2, Herczeg, Berneczei 9/3, Jávor. Edző: Vetési Imre, Barlai Tamás.

A soproniak gyakorlatilag az első félidőben összeszedtek olyan hátrányt, melyet már nem volt esélyük ledolgozni. Egyedül az utolsó tíz percben játszott elfogadhatóan a vendéggárda. Más kérdés, hogy azt a szakaszt 25 pontos(!) hátrányból kezdték az egyetemiek.

Soproni Tigrisek–Flextronics KSZC 154–57 (32–16, 37–11, 46–19, 39–11)
Sopron, NB II-es férfimérkőzés.
A soproni dobók: Pethő 35/15, Erdősi 25/3, Posch 18/3, Szeles 18, Sallay 16, Bálint 16, Szála 11, Balogh 7, Auer 6.

A tavaly még NB I/B-s, de erre a szezonra jelentősen meggyengült Sárvár csapatát könnyed, látványos játékkal, közel 100 ponttal győzte le a Tigrisek csapata.

Közös munka az egyéni díj

Révész Zoltán kapta a Győri Vízügy-Spartacus EK hagyományos éves díját, a Pák-Ász-kupát. Tovább olvasom