2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Drámai küzdelemben döntetlen

Liss-HNKC–Graboplast-ETO KC 29–29 (16–11) Hódmezővásárhely, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, 1200 néző. V.: Nagy, Thuróczi.
Liss-HNKC: SZABÓ K. – Virág 5, Prok 4, KOCSIK 12/6, Nikolics 3, Kocsis 1, Baunok. Cs.: Vörös, Kósa, Gaál 1, Szabó V. 3. Edző: Farkas József.
ETO: Sirina – Lovász 4, Mehlmann 4, DOKICS 5, Görbicz 3/2, MÖRTEL 8/2, Vérten 4. Cs.: Petróczi (kapus), Köbli 1, Jókai, Bódi. Edző: Róth Kálmán.
Kiállítások: mindkét oldalon 12 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.
Óriási változás előzte meg a Győr vásárhelyi vendégjátékát, hiszen az alapszakaszban 22–19-es vereséget szenvedett a Graboplast a Hódtóiban, viszont a rájátszásban a Liss még nem tudta megverni a Rába-partiakat. A mérkőzés első gólját alig 30 másodperc elteltével Kocsik szerezte büntetőből, erre azonban három válasz is érkezett a zöld-fehér oldalról. Ezt követően a hazaiaknál a kapus Szabó K., a már említett irányító-átlövő Kocsik és a hét perc alatt két kiállítást is begyűjtő Nikolics lépett elő főszereplővé. Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, de a félidő hajrájában látványos akciókkal, a vendégek minden hibáját kihasználva fokozatosan elhúzott a Liss-HNKC. A 30. percben már 16–10 is állt az eredményjelzőn.
Szünet után az ETO négy perc alatt négy gólt szerzett és ezzel kiegyenlítetté, szorossá vált a mérkőzés. A győri felzárkózás után ismét a házigazdákon volt a sor, a gólokat Virág és Kocsik szállította, míg Vörös a kapuban védett bravúrral. Ennek meg is lett az eredménye, a 41. percben ismét nőtt a két csapat közti különbség: 22–17. Ezzel azonban nem ért véget a horrorszíneket idéző forgatókönyv, ugyanis Győr előbb egyenlített (Mörtel zsinórban háromszor is megtette), majd Dokics révén a vezetést is megszerezte. 57. perc: 27–28. Az utolsó pillanatok is rendkívüli izgalmakat hoztak és a hazai közönség 49 másodperccel a vége előtt azt hihette, ismét sikerül a bravúr, kedvenceik legyőzhetik az ország egyik legjobb csapatát. Ekkor ugyanis Prok bombája talált a hálóba és 29–28-ra a Liss HNKC-é volt az előny. De ismét jött a menetrendszerű egyenlítés, a végeredményt az egyébként rendkívül halványan kézilabdázó Görbicz állította be hétméteresből.
Farkas József: – Hatalmas küzdelmet vívtunk, de nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést.