2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Drámai csatában esett ki a Ferencváros

A Ferencváros csapata drámai csatában, tizenegyespárbaj után esett ki a dán FC Köbenhavn ellen. A visszavágó előtt sokan féltették a zöld-fehéreket és nem sok esélyt adtak a vendégeknek a továbbjutásra. A játékosok azonban rácáfolva a kétkedőkre végig méltó ellenfelei voltak a házigazdáknak.
A mérkőzés jelentős részében a dánoknál volt többet a labda, de a szervezett védekezésnek köszönhetően hosszú ideig nem tudtak a kapu közelébe sem kerülni, az ellentámadások pedig mindig rendkívül gólveszélyesek voltak.

A 30. percben rúghatta a Köbenhavn az első büntetőt: Vukmir lerántotta az „ölében ülő" Möllert, megadható tizenegyes volt. Röll lövését Szűcs óriási bravúrral kiütötte, a kipattanót a végrehajtó a jobb sarok irányába fejelte, de a kapus parádés vetődéssel ismét mentett.

Az első játékrész utolsó perceiben óriási nyomás nehezedett a Fradi kapujára, a magyarok hősiesen védekeztek, Kriston a 44. percben a gólvonalról mentett fejjel. A második játékrészben sem változott a játék képe, a dánok próbáltak előrejönni, a vendégek pedig gyors kontrákat vezettek. A 60. percben kihagyta a találkozó legnagyobb helyzetét a Ferencváros: Gera 21 méteres félmagas lövését Kihlstedt a kapufára tolta.

A 84. percben gyönyörű kontratámadás végén megszerezte a vezetést a Fradi! Gera ugratta ki Lipcseit, a csapatkapitány elhúzta a labdát a kapus mellett és 3 méterről az üres kapuba helyezett (0-1).
A gól után a dánok a játékvezető segítségével mindent megtettek az egyenlítésért. Közös próbálkozásukat a 92. percben siker koronázta. Zsivkovics a tizenhatoson kívül feldobta magát, bezuhant a tizenhatoson belülre, 11-es! A jogtalan büntetőt Nielsen a kapu közepébe lőtte (1-1). A játékvezetőt megtapsoló Vukmir sárga lapot kapott. A bolgár bíró öt perc hosszabbítást jelzett, ami több mint hat percig tartott, de a dánok nem tudtak még egy gólt szerezni.

Jöhetett a hosszabbítás. A bolgár bíró biztosra akart menni, ezért a 93. percben második sárga lappal kiállította Vukmirt, aki az oldalvonalnál feltartotta ellenfelét. Tucatszabálytalanság volt, ezúttal sárgát ért.

Ezek után már csak a védekezésre tudtunk koncentrálni. A dánok folyamatosan jöttek előre, több parázs jelenet is kialakult a magyar tizenhatoson belül, de a mieink csúsztak-másztak a siker érdekében.

A 121. percben Alvaro Santos került ziccerbe, 5 méterről leadott lövését Szűcs óriási bravúrral ütötte szögletre. Jöhettek a tizenegyesek, ahol példátlan balszerencséje volt a Fradinak.

Játékosaik közül Sasu, Lipcsei és Leandro lövését Kihlstedt kivédte, Szűcs pedig Möller és Röll lövését védte, amikor utolsó emberként Alvaro Santos következett. A brazil játékos lapos lövése után a labda előbb elakadt Szűcs lábában, majd ki tudja hogyan, a gólvonal mögé csorgott. Ezzel a dánok megnyerték a tizenegyespárbajt és bejutottak a második fordulóba.

FC Köbenhavn (dán) - Ferencváros 1-1 (0-0, 1-1, 1-1), 11-esekkel: 3-2
Koppenhága, 18 000 néző
Köbenhavn: Kihlstedt - Tobiasson (Zivkovic, 28.), Svensson, Albrechtsen, Christiansen - Norregaard (Santos, 86.), P. Nielsen, Roll - Petterson (Bisgaard, 71.) - Zuma, P. Möller.
FTC: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Balog - Kriston, Zováth (Kapic, 113.), Lipcsei, Leandro - Rósa (Sasu, 66.), Gera, Penksa (Kiss Gy., 90.).
gól: Nielsen (90+2.), illetve Lipcsei (84.)
sárga lap: P. Nielsen (21.), Svensson (45.), Bisgaard (76.), Albrechtsen (95.), Roll (95.), illetve Lipcsei (23.), Gera (26.), Zováth (44.), Vukmir (92., 93.)
piros lap: Vukmir (93.)